Admin and Site Enhancements (ASE) Pro - en to nb_NO translation catalogue (1378 entries)

en: "I'm not a robot" checkbox
nb_NO: Avhukingsboks for "Jeg er ikke en robot"

en: %1$s entry permanently deleted | %1$s entries permanently deleted
nb_NO[0]: slettet %1$s insending permanent
nb_NO[1]: slettet %1$s insendinger permanent

en: %1$s form moved to the Trash. %2$sUndo%3$s | %1$s forms moved to the Trash. %2$sUndo%3$s
nb_NO[0]: %1$s skjema flyttet til papirkurv. %2$sAngre%3$s
nb_NO[1]: %1$s skjema flyttet til papirkurv. %2$sAngre%3$s

en: %1$s form permanently deleted | %1$s forms permanently deleted
nb_NO[0]: slettet %1$s skjemaet
nb_NO[1]: slettet %1$s skjema

en: %1$s form permanently deleted. | %1$s forms permanently deleted.
nb_NO[0]: slettet %1$s skjemaet.
nb_NO[1]: slettet %1$s skjema.

en: %1$s form restored from the Trash. | %1$s forms restored from the Trash.
nb_NO[0]: %1$s skjema flyttet fra papirkurv.
nb_NO[1]: %1$s skjema flyttet fra papirkurv.

en: %s (Edit )
nb_NO: %s (Rediger)

en: %s Field
nb_NO: %s felt

en: %s characters only allowed.
nb_NO: Kun %s tegn er tillatt.

en: %s is invalid.
nb_NO: %s er ugyldig.

en: %s is required.
nb_NO: %s er påkrevd.

en: ( no title )
nb_NO: ( ingen tittel )

en: (Default is 'secret')
nb_NO: (Standard er 'secret')

en: (Default is 160px)
nb_NO: (Standard er 160 px)

en: (Default is 20%)
nb_NO: (Standard er 20%)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
nb_NO: (filtrert fra totalt _MAX_ oppføringer)

en: 0.000001 (6 decimal places)
nb_NO: 0,000001 (6 desimaler)

en: 0.00001 (5 decimal places)
nb_NO: 0,00001 (5 desimaler)

en: 0.0001 (4 decimal places)
nb_NO: 0,0001 (4 desimaler)

en: 0.001 (3 decimal places)
nb_NO: 0,001 (3 desimaler)

en: 0.01 (2 decimal places)
nb_NO: 0,01 (2 desimaler)

en: 0.1 (1 decimal place)
nb_NO: 0,1 (1 desimal)

en: 1 Column
nb_NO: 1 kolonne

en: 1 hour (default)
nb_NO: 1 time (standard)

en: 1 minute
nb_NO: 1 minutt

en: 10 minutes
nb_NO: 10 minutter

en: 10 years ahead
nb_NO: 10 år frem

en: 100 years ahead
nb_NO: 100 år frem

en: 1000 (1 thousand)
nb_NO: 1000 (tusen)

en: 10000 (10 thousands)
nb_NO: 10000 (titusen)

en: 100000 (100 thousands)
nb_NO: 100000 (hundretusen)

en: 120 seconds
nb_NO: 120 sekunder

en: 15 minutes
nb_NO: 15 minutter

en: 15 seconds
nb_NO: 15 sekunder

en: 2 Columns
nb_NO: 2 kolonner

en: 2 minutes
nb_NO: 2 minutter

en: 20 minutes
nb_NO: 20 minutter

en: 25 years ahead
nb_NO: 25 år frem

en: 3 Columns
nb_NO: 3 kolonner

en: 3 minutes
nb_NO: 3 minutter

en: 30 minutes
nb_NO: 30 minutter

en: 30 seconds
nb_NO: 30 sekunder

en: 4 Columns
nb_NO: 4 kolonner

en: 4 hours
nb_NO: 4 timer

en: 404 page
nb_NO: 404-side

en: 45 seconds
nb_NO: 45 sekunder

en: 5 Columns
nb_NO: 5 kolonner

en: 5 minutes
nb_NO: 5 minutter

en: 50 years ahead
nb_NO: 50 år frem

en: 6 Columns
nb_NO: 6 kolonner

en: 60 minutes
nb_NO: 60 minutter

en: 60 seconds
nb_NO: 60 sekunder

en: 65 or above
nb_NO: 65 eller eldre

en: 75 years ahead
nb_NO: 75 år frem

en: 90 seconds
nb_NO: 90 sekunder

en: <a href="#" class="csm-add-filter">Specify frontend location details &raquo;</a>
nb_NO: <a href="#" class="csm-add-filter">Spesifiser detaljer for lokasjon på frontend &raquo;</a>

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
nb_NO: <div class="asenha-warning">Denne funksjonen <strong>vil bare fungere for/med standard WordPress innloggingsside</strong>. Den støtter ikke tilpassede innloggingssider som du manuelt har opprettet med en sidebygger eller en annen utvidelse.<br /><br />Den er foreløpig <strong>ikke kompetibel med tofaktorautensieringsmetoder (2FA)</strong>. Dersom du bruker en utvidelse for 2FA, må du bruke den endrede innloggingsadressen som tilhører den utvidelsen eller bruk en utvidelse som er kompatibel med den.<br /><br />Og så må du åpenbart <strong>bruke noe annet enn 'login'</strong> som innloggingslenke, av sikkerhetsgrunner.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
nb_NO: <span class="faded">(Standard er 1 minutt)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
nb_NO: <span class="faded">(Standard er 15 sekunder)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Authentication</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Autentisering</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bcc</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Blindkopi</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Oppdag IP-adresse fra følgende header først:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Host</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Server</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Live Site URL</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nettsideadresse for Live-side</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Passord</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to email</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">E-post til svar-til</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to name</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Navn på svar-til</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sikkerhet</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send en test-epost til</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Avsenders e-post</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Avsenders navn</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
nb_NO: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Brukernavn</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i body &lt;body&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i før &lt;/head&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Kode som skal settes inn i footer-seksjonen før &lt;/body&gt; med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
nb_NO: <strong>Feil:</strong>: Ugyldig e-post eller feil passord.

en: <strong>Insert CSS with the priority of</strong>
nb_NO: <strong>Sett inn CSS med følgende prioritet</strong>

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
nb_NO: <strong>Innholdet ditt i ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
nb_NO: <strong>Innholdet ditt i app-ads.txt:</strong>

en: A particular page/post/CPT.
nb_NO: En spesifikk side/innlegg/innleggstype.

en: A post type of the current page.
nb_NO: En innleggstype på gjeldende side.

en: A single URL for some or all roles
nb_NO: En enkeltadresse for noen eller alle roller

en: ALTCHA (self-hosted)
nb_NO: ALTCHA (selvlagret)

en: ALTCHA widget
nb_NO: ALTCHA-widget

en: ALTCHA will not work untill the Secret Key is set up. Add the key in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
nb_NO: ALTCHA vil ikke fungere før hemmelig nøkkel er satt opp. Legg inn nøkkelen i ASEs CAPTCHA-beskyttelsesmodul %1$shere%2$s.

en: AND
nb_NO: OG

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
nb_NO: SLUTT PÅ ÅRET-SALG på ASE Pro! 20% RABATT. Livstidstilbud tilgjengelig.

en: ASE Repeater URL
nb_NO: Nettadresse for ASE-gjentaker

en: AVIF Support Status
nb_NO: Status for AVIF-støtte

en: AVIF Upload
nb_NO: AVIF-opplasting

en: About the same
nb_NO: Omtrent det samme

en: Action
nb_NO: Handling

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Active
nb_NO: Aktiv

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add CSS / SCSS Snippet
nb_NO: Legg til snutt for CSS / SCSS

en: Add CSS/SCSS code
nb_NO: Legg til CSS/SCSS-kode

en: Add Child
nb_NO: Legg til underelement

en: Add Code Snippet
nb_NO: Legg til kodesnutt

en: Add Condition
nb_NO: Legg til vilkår

en: Add Fields Here
nb_NO: Legg til felter her

en: Add File
nb_NO: Legg til fil

en: Add HTML Snippet
nb_NO: Legg til snutt for HTML

en: Add HTML code
nb_NO: Legg til HTML-kode

en: Add JS Snippet
nb_NO: Legg til snutt for JS

en: Add JS code
nb_NO: Legg til JS-kode

en: Add More Email
nb_NO: Legg til mer e-post

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New %s
nb_NO: Legg til ny %s

en: Add New Field
nb_NO: Legg til nytt felt

en: Add New Field Group
nb_NO: Ny feltgruppe

en: Add New Form
nb_NO: Lag nytt skjema

en: Add New Options Page
nb_NO: Legg til ny Alternativer-side

en: Add New Post Type
nb_NO: Legg til ny innleggstype

en: Add New Style Template
nb_NO: Legg til ny stilmal

en: Add New Taxonomy
nb_NO: Legg til ny taksonomi

en: Add PHP Snippet
nb_NO: Legg til snutt for PHP

en: Add Row
nb_NO: Legg til rad

en: Add Separator
nb_NO: Legg inn skille

en: Add User Role Slug(s) to Admin Body Classes
nb_NO: Legg til brukerrollenavn til bodyklasser i admin.

en: Add Username to Admin Body Classes
nb_NO: Legg til brukernavn som klassenavn på body i adminområdet

en: Add Your Review
nb_NO: Legg inn vurderingen din

en: Add a delay of 1.5 seconds to verification
nb_NO: Legg inn en forsinkelse på 1,5 sekunder for bekreftelse

en: Add categories for the media library and enable drag-and-drop categorization of media items. Categories can then be used to filter media items during media insertion into content.
nb_NO: Legg til kategorier til mediebiblioteket og aktiver dra-og-slipp-kategoriering av mediefiler. Kategorier kan så bli brukt til å filtrere mediefiler når medier skal settes inn i innhold.

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
nb_NO: Legg til egendefinerte klasser på &lt;body&gt; ved visning av noen eller alle offentlige innleggstyper. Kompatibel med klasser allerede lagt til fra utvidelsen <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
nb_NO: Legg til egendefinert CSS for alle adminsider for alle brukerroller.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
nb_NO: Legg til egendefinert CSS på alle frontendsider for alle brukerroller.

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Admin Columns Manager
nb_NO: Behandle admin-kolonner

en: Admin Columns Manager for
nb_NO: Behandling av adminkolonner for

en: Admin Interface
nb_NO: Admin-grensesnitt

en: Admin Logo
nb_NO: Adminlogo

en: Admin Menu
nb_NO: Admin-meny

en: Admin Menu Organizer
nb_NO: Organisering av admin-menyen

en: Admin Menu Settings
nb_NO: Innstillinger for admin-meny

en: Admin Notices
nb_NO: Administratorvarsler

en: Admin and Site Enhancements (ASE) Pro
nb_NO: Admin- og sideforbedringer (ASE) Pro

en: Admin bar
nb_NO: Adminlinje

en: Admin bar (frontend) & admin menu (backend)
nb_NO: Adminlinje (frontend) & adminmeny (backend)

en: Admin menu
nb_NO: Adminmeny (venstre)

en: Advanced Options
nb_NO: Avanserte valg

en: After &lt;body&gt;
nb_NO: Etter &lt;body&gt;

en: After duplication, redirect to:
nb_NO: Etter duplisering, videresend til:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
nb_NO: Etter lagring av innstillingene over, sjekk at alt er riktig stilt inn under.

en: Age Groups
nb_NO: Aldersgrupper

en: Agree
nb_NO: Enig

en: Agreement
nb_NO: Avtale

en: All
nb_NO: Alle

en: All %s
nb_NO: Alle %s

en: All Code Snippets
nb_NO: Alle kodesnutter

en: All Forms
nb_NO: Alle skjema

en: All Media
nb_NO: All media

en: All Types
nb_NO: Alle typer

en: All files
nb_NO: Alle filer

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
nb_NO: Tillat egne menyelementer til å åpne i ny fane

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
nb_NO: Tillat egne menyelementer som har åpning i ny fane via attributten target="_blank". Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil bli lagt til for økt sikkerhet og SEO-fordeler.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
nb_NO: Tillater noen eller alle brukerroller å laste opp SVG-filer, som vil bli renset for å opprettholde sikkerheten.

en: Allow visitors with the following IP addresses to view the site directly:
nb_NO: Tillat besøkende med følgende IP-adresser til å se nettsiden uten passord:

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
nb_NO: Deaktiver også frontend blokkstiler / CSS-filer for de valgte innleggstypene.

en: Also enable custom ordering for the following post type(s), which are non-hierarchical and does not support page attributes:
nb_NO: Aktiver også tilpasset sortering for følgende innleggstype(r), som er ikke-hierarkiske og støtter ingen sideattributter:

en: Also enable frontend access for:
nb_NO: Gi også tilgang til frondend for:

en: Also hide admin notices for non-administrators.
nb_NO: Skjul også adminvarsler for ikke-administratorer.

en: Also show additional filter(s) for non-hierarchical taxonomies.
nb_NO: Vis også alternative filtre for ikke-hierarkiske taksonomier.

en: Always (on page load)
nb_NO: Alltid (ved sideinnlasting)

en: Always hide for user role(s)
nb_NO: Skjul alltid for brukerrolle(r)

en: An URL of the current page where a user who views your website is located.
nb_NO: Nettadressen til gjeldende side som brukeren er inne på.

en: Any
nb_NO: Alle

en: Archive
nb_NO: Arkiv

en: As a file
nb_NO: Som en fil

en: Ascending
nb_NO: Stigende

en: Attachment ID
nb_NO: ID for vedlegg

en: Attachments
nb_NO: Vedlegg

en: Attempts<br />Lockouts
nb_NO: Forsøk<br />Sperringer

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: Author Display Name
nb_NO: Visningsnavn til forfatter

en: Author Email
nb_NO: E-post til forfatter

en: Author Login
nb_NO: Brukernavn til forfatter

en: Author Meta Field
nb_NO: Metafelter til forfatter

en: Author Nice Name
nb_NO: Visningsnavn til forfatter

en: Author URL
nb_NO: Nettadresse til forfatter

en: Author archive
nb_NO: Forfatterakriv

en: Auto Responder
nb_NO: Autosvar

en: Auto verification
nb_NO: Automatisk bekreftelse

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
nb_NO: Auto-publiser innlegg merket med "Misset planlegging".

en: Automatic Width
nb_NO: Automatisk bredde

en: Automatically obfuscate email addresses in post content.
nb_NO: Forvreng e-postadresser automatisk i innleggsinnhold.

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Background Color ( Focus )
nb_NO: Bakgrunnsfarge (fokus)

en: Background Color (Hover )
nb_NO: Bakgrunnsfarge (hover)

en: Bar Color (Active )
nb_NO: Linjefarge (aktiv)

en: Bcc
nb_NO: Blindkopi

en: Before any two nations or group of nations decide to go to war, they should consider doing a chess tournament instead to settle their conflict
nb_NO: Før to nasjoner eller grupper av nasjoner går til krig, bør de heller avvikle en sjakkturnering til å løse konflikten

en: Blob Scene
nb_NO: Blobb-scene

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Blue Inverted
nb_NO: Omvendt blå

en: Blur
nb_NO: Uskarp

en: Blurry Gradient
nb_NO: Uskarp overgang

en: Border Color
nb_NO: Rammefarge

en: Border Color ( Focus )
nb_NO: Rammefarge (fokus)

en: Border Color (Hover )
nb_NO: Rammefarge (hover)

en: Border Width
nb_NO: Rammebredde

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Bottom Spacing
nb_NO: Mellomrom bunn

en: Box Shadow
nb_NO: Boksskygge

en: Box Shadow ( Focus )
nb_NO: Boksskygge (fokus)

en: Box Shadow (Hover )
nb_NO: Boksskygge (hover)

en: Builder
nb_NO: Bygger

en: Bulk Edit Options
nb_NO: Hurtigrediger valg

en: Button Label
nb_NO: Merkelapp for knapp

en: By specifying your live / production site's URL above, search engine visibility will be automatically disabled on your development / staging sites. This will prevent accidental indexing by search engines. Make sure you include the HTTP protocol, e.g. https://www.google.com
nb_NO: Ved å spesifisere din live / produksjonssides nettadresse over, vil visning på søkemotorene bli slått av automatisk på dine utviklings- og stagingsider. Dette vil forhindre utilsiktet indeksering hos søkemotorer. Husk å ta med hele nettadressen, inkludert HTTP, f.eks. https://www.google.com

en: Bypass password protection with URL parameter
nb_NO: Omgå passordbeskyttelse med nettadresseparameter

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
nb_NO: Omgå bekreftelse av SSL-sertifikat. Dette vil være usikkert dersom e-posten sendes over internett, men kan hjelpe i vise lokale eller container-baserte WordPress-scenarier.

en: CAPTCHA type
nb_NO: CAPTCHA-type

en: CAPTCHA verification has failed.
nb_NO: Klarte ikke verifisere CAPTCHA.

en: CSS Class
nb_NO: CSS-klasse

en: CSS Classes
nb_NO: CSS-klasser

en: CSS, JS, HTML and PHP code snippets
nb_NO: Kodesnutter for CSS, JS, HTML og PHP

en: Canadian Provinces / Territories
nb_NO: Kanadiske provinser / terrorier

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cannot delete %1$s, as it is not within %2$s.
nb_NO: Kan ikke slette %1$s, siden den ikke er under %2$s.

en: Cannot redeclare %s.
nb_NO: Kunne ikke redeklarere %s.

en: Cannot redeclare class %s.
nb_NO: Kunne ikke redeklarere klassen %s.

en: Cannot redeclare function %s.
nb_NO: Kunne ikke redeklarere funksjonen %s.

en: Cannot redeclare interface %s.
nb_NO: Kunne ikke redeklarere grensesnittet %s.

en: Capitalize
nb_NO: Stor forbokstav

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Categorize %s items
nb_NO: Kategoriser %s elementer

en: Categorize 1 item
nb_NO: Kategoriser ett element

en: Categorized %s items
nb_NO: Kategoriserte %s elementer

en: Categorizing...
nb_NO: Kategoriserer...

en: Category does not exist, so cannot be deleted
nb_NO: Kategorien eksisterer ikke, så den kan ikke slettes

en: Center
nb_NO: Midtstilt

en: Change Login URL
nb_NO: Endre innloggingsadresse

en: Changes have been saved
nb_NO: Lagret endringer

en: Changes have been saved.
nb_NO: Lagret endringer.

en: Checkbox
nb_NO: Avhukingsboks

en: Checkboxes
nb_NO: Avhukingsbokser

en: Choice
nb_NO: Valg

en: Choices
nb_NO: Valg

en: Choose Style Template
nb_NO: Velg stilmal

en: Choose a JSON file or drag it here
nb_NO: Velg en JSON-fil eller slipp den her

en: Choose a form field
nb_NO: Velg et skjemafelt

en: Choose form to preview
nb_NO: Velg skjema for forhåndsvisning

en: Choose one
nb_NO: Velg en

en: Choose the email field by clicking on the TAGS above
nb_NO: Velg e-postfeltet ved å trykke på TAGGER over

en: Choose this to use the theme's style.
nb_NO: Velg denne for å bruke temaets stil.

en: Choose this when you want to implement your own style.
nb_NO: Velg denne når du vil implementere din egen stil.

en: Choose this when you want to use the Form Builder default, minimalist style.
nb_NO: Velg denne når du vil bruke skjemabyggerens standard, minimalistiske stil.

en: Cick Here
nb_NO: Klikk her

en: City
nb_NO: Sted

en: Clean Up Admin Bar
nb_NO: Rydd opp i adminlinjen

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
nb_NO: Rydd opp admin-sider ved å flytte varsler til et eget panel som er lett tilgjengelig fra admin-menyen.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
nb_NO: Rydd opp og gjør kontrollpanelet raskere ved å deaktivere fullstendig noen eller alle widgeter. Deaktiverte widgeter vil ikke laste inn noen ressurser eller vises innder Visningsinnstillinger.

en: Clear Log
nb_NO: Tøm logg

en: Click or drag a field from the sidebar to add it to your form
nb_NO: Klikk eller dra og slipp et felt fra sidemenyen for å legge til i skjema

en: Click to view hidden admin notices
nb_NO: Klikk for å vise skjulte administratorvarsler

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Code Snippets
nb_NO: Kodesnutter

en: Code Snippets Editor
nb_NO: Redigering av kodesnutter

en: Code Snippets Manager
nb_NO: Behandling av kodesnutter

en: Collapse
nb_NO: Slå sammen

en: Color
nb_NO: Farge

en: Color ( Focus )
nb_NO: Farge (fokus)

en: Color (Hover )
nb_NO: Farge (hover)

en: Column Width
nb_NO: Kolonnebredde

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: Comparison
nb_NO: Sammenlign

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
nb_NO: Deaktiver alle core, tema og utvidelsesoppdateringer og automatiske oppdateringer. Vil også deaktivere oppdateringssjekker, varsler og e-poster.

en: Complexity
nb_NO: Kompleksitet

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Confirmation
nb_NO: Bekreftelse

en: Confirmation Type
nb_NO: Bekreftelsestype

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content / HTML
nb_NO: Innhold / HTML

en: Content Duplication
nb_NO: Innholdsduplisering

en: Content Management
nb_NO: Innholdsadministrasjon

en: Content Order
nb_NO: Innholdsrekkefølge

en: Continents
nb_NO: Kontinenter

en: Conveniently add and manage CSS / SCSS, JS, HTML and PHP code snippets to modify your site's content, design, behaviour and functionalities
nb_NO: Legg til og behandle kodesnutter for CSS / SCSS, JS, HTML og PHP for å endre sidens innhold, design, oppførsel og funksjoner

en: Conveniently register and edit custom post types and custom taxonomies. Enable the creation of custom field groups for your post types and options pages to store data for display on any part of your website.
nb_NO: Opprett og rediger enkelt egendefinerte innleggstyper og taksonomier. Aktiverer opprettelse av egne feltgrupper for dine innleggstyper og alternativer-sider for å lagre data som kan vises hvor som helst på nettsiden.

en: Convert BMP, PNG and JPG uploads to WebP instead of JPG.
nb_NO: Konverter BMP, PNG og JPG-opplastinger til WebP istedet for JPG.

en: Convert newlines to <br />
nb_NO: Gjør om nye linjer til <br />

en: Copied!
nb_NO: Kopiert!

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Could not create temporary folder at %s
nb_NO: Kunne ikke opprette midlertidig mappe ved %s

en: Could not save uploaded file. The upload was cancelled, or server error encountered.
nb_NO: Kunne ikke lagre opplastet fil. Opplastingen ble avbrutt eller det oppstod en serverfeil.

en: Countries
nb_NO: Land

en: Country
nb_NO: Land

en: Create
nb_NO: Opprett

en: Create New Form
nb_NO: Opprett nytt skjema

en: Create your own patterns with: %1$s
nb_NO: Opprett egne mønster med: %1$s

en: Created At
nb_NO: Opprettet den

en: Created By
nb_NO: Opprettet av

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
nb_NO: Akkurat nå på SLUTT PÅ ÅRET-SALG. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% rabatt</a>.

en: Curves
nb_NO: Kurver

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Custom &lt;head&gt; Code
nb_NO: Tilpasset kode for &lt;head&gt;

en: Custom Admin CSS
nb_NO: Egendefinert CSS for admin

en: Custom Admin Footer Text
nb_NO: Egendefinert footer-tekst i admin

en: Custom Body Class
nb_NO: Egendefinert klasse for body

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom Code
nb_NO: Tilpasset kode

en: Custom Content Types
nb_NO: Egendefinerte innleggstyper

en: Custom Field Group
nb_NO: Egendefinert feltgruppe

en: Custom Field Groups
nb_NO: Egendefinerte feltgrupper

en: Custom Fields
nb_NO: Egendefinerte felter

en: Custom Frontend CSS
nb_NO: Egendefinert CSS for frontend

en: Custom Post Type
nb_NO: Egendefinert innleggstype

en: Custom Post Types
nb_NO: Egendefinerte innleggstyper

en: Custom Taxonomies
nb_NO: Egendefinerte taksonomier

en: Custom Taxonomy
nb_NO: Egendefinert taksonomi

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
nb_NO: Juster rettefølgen på admin-menyen og eventuelt endre tittel på elementer eller skjule elementer.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
nb_NO: Tilpass teksten du ser i footer av alle sider i wp-admin unntatt denne innstillingssiden for ASE.

en: DUPLICATE
nb_NO: DUPLISER

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Date Time
nb_NO: Dato / tid

en: Date archive
nb_NO: Datoarkiv

en: Day of the Week
nb_NO: Ukedag

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: December
nb_NO: Desember

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default Demo Form
nb_NO: Standard demoskjema

en: Default Style
nb_NO: Standardstil

en: Default Value
nb_NO: Standardverdi

en: Default Value(s)
nb_NO: Standard verdi(er)

en: Default is %s
nb_NO: Standard er %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
nb_NO: Standard er 10. Høyere tall vil sette inn koden nærmere &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
nb_NO: Standard er 10. Høyere tall vil sette inn koden nærmere &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Larger number inserts CSS closer to &lt;/head&gt; and allows it to better override other CSS loaded earlier in &lt;head&gt;.
nb_NO: Standard er 10. Høyere nummer setter inn CSS nærmere &lt;/head&gt; og gir den bedre sjanse til å overstyre annen CSS lastet inn tidligere i &lt;head&gt;

en: Default is 10. Lower number is executed earlier.
nb_NO: Standard er 10. Lavere nummer blir utført tidligere.

en: Default is 10. Lower number is loaded earlier.
nb_NO: Standard er 10. Lavere nummer blir lastet inn tidligere.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
nb_NO: Standard er 10. Lavere tall vil sette koden nærmere &lt;body&gt;

en: Default is 82 from a range between 1 to 100. The higher the number, the higher the quality and the file size.
nb_NO: Standard er 82 i en rekkevidde mellom 1 og 100. Høyere tall angir høyere kvalitet og større fil.

en: Default state
nb_NO: Standardvisning

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
nb_NO: Standardteksten er: <em>Takk for at du skaper med <a href="https://nb.wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
nb_NO: Standardtekst er <em>Versjon %s</em>

en: Default:
nb_NO: Standard:

en: Definitely
nb_NO: Definitivt

en: Definitely not
nb_NO: Definitivt ikke

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Delivery status
nb_NO: Leveringsstatus

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Design of password-protected pages
nb_NO: Designet til passordbeskyttede sider.

en: Disable
nb_NO: Slå av

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
nb_NO: Deaktiver <strong>applikasjonspassord</strong> som ble med i WordPress siden versjon 5.6.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
nb_NO: Slå av skjermen for <strong>blokkbaserter widgeter</strong>. Gjenoppretter det klassiske skjermbildet for widgeter ved bruk av et klassisk (ikke blokkbasert) tema. Denne har ingen effekt på blokkbaserte temaer.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
nb_NO: Deaktiver <strong>emoji-støtte for sider, innlegg og egne innleggstyper</strong> i admin og frontend. Støtten er primært nyttig for eldre nettlesere som ikke har innebygget støtte for det. De fleste nettlesere i de ulike operativsystemene har nå innebygget støtte for emojier.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
nb_NO: Slår av scriptet <strong>jQuery Migrate</strong> på frontenden, som ikke bør være nødvendig dersom din site bruker moderne tema og utvidelser.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
nb_NO: Deaktiver <strong>treg innlasting av bilder</strong> som har vært innebygget i WordPress siden versjon 5.5

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
nb_NO: Deaktiverer <strong>versjonsnummer</strong> på statiske ressurs-nettadresser referert i &lt;head&gt;, som kan avsløre WordPress sitt versjonsnummer. Eldre versjoner kan inneholde åpne sikkerhetshull. Gjelder ikke-innlogget visning av sider. Dette vil også øke mellomlagringsmuligheten for statiske ressurser, men kan ha utilsiktede konsekvenser. Sørg for at du vet hva du gjør.

en: Disable All Updates
nb_NO: Deaktiver alle oppdateringer

en: Disable Comments
nb_NO: Slå av kommentarer

en: Disable Components
nb_NO: Slå av komponenter

en: Disable Dashboard Widgets
nb_NO: Slå av kontrollpanel-widgeter

en: Disable Feeds
nb_NO: Deaktiver feeder

en: Disable Gutenberg
nb_NO: Slå av Gutenberg

en: Disable REST API
nb_NO: Deaktiver REST API

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
nb_NO: Deaktiver REST API-tilgang for ikke-godkjente brukere og fjern URL-spor fra &lt;head&gt;, HTTP-headers og WP RSD-endepunkt.

en: Disable Smaller Components
nb_NO: Deaktiver mindre komponenter

en: Disable XML-RPC
nb_NO: Slå av XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
nb_NO: Deaktiverer alle RSS-, Atom- og RDF-feeder. Dette inkluderer feeder for innlegg, kategorier, stikkord, kommentarer, forfattere og søk. Fjerne også alle spor av feed-adresser i &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
nb_NO: Deaktiver kommentarer for noen eller alle innleggstyper. Ved deaktivering vil også eksisterende kommentarer skjules på frontend.

en: Disable except on
nb_NO: Deaktiver unntatt for

en: Disable generation of the following intermediate sizes:
nb_NO: Slå av opprettelse av følgende mellomstørrelser:

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
nb_NO: Deaktiver innlasting av CSS- og JS-filer for <strong>Dashicons</strong> på front-end for besøkende av nettstedet. Dette kan påvirke layout og design av egendefinerte skjema som egendefinerte innloggingsskjema, om de er avhengige av Dashicons. Sjekk de skjemaene før deaktivering.

en: Disable on all post types
nb_NO: Deaktiver på alle innleggstyper

en: Disable only on
nb_NO: Deaktiver bare for

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
nb_NO: Deaktiverer taggen for <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> i RSS-feed &lt;channel&gt;, som viser WordPress sitt versjonsnummer. Eldre versjon(er) kan inneholde ikke-patchede sikkerhetshull.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
nb_NO: Deaktiverer <strong>&lt;link&gt; taggen for Really Simple Discovery (RSD)</strong> i &lt;head&gt;. Den er ikke nødvendig dersom nettsiden din ikke bruker tilbakeping eller ekstern (XML-RPC) klient for å behandle innlegg.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
nb_NO: Deaktiver taggen for <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt;</strong> i &lt;head&gt;. WLW-appen ble avviklet i 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
nb_NO: Deaktiver meta-taggen <strong>generator</strong> i &lt;head&gt;, som viser WordPress-versjonen. Eldre versjoner kan inneholde åpne sikkerhetshull.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
nb_NO: Deaktiver <strong>utvidelse- og temaredigering</strong>

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
nb_NO: Deaktiver <strong>utvidelse- og temaredigering</strong>. <span class="warning-text">Merk at at wp-config.php på dette nettstedet ikke er skrivbar, og at konstanten <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> allerede er defineret der. Du må enten gjøre den skrivbar for at få denne innstillingen til å fungere eller så må du manuelt endre verdien til <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> der.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
nb_NO: Deaktiver Gutenbergs blokkredigering for noen eller alle passende innleggstyper.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
nb_NO: Deaktiver standard tag for <strong>WordPress-kortlenke &lt;link&gt;</strong> i &lt;head&gt;. Oversees av søkemotorer og hart minimal praktisk bruk. Normalt foretrekkes en egen utvidelse for kortlenker som gir mulighet for fine navn i korte lenker og sporing av klikk når lenken deles i sosiale medier.

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Disagree
nb_NO: Uenig

en: Discard
nb_NO: Forkast

en: Discarded
nb_NO: Forkastet

en: Dismiss
nb_NO: Avvis

en: Dismiss this notice.
nb_NO: Forkast dette varselet.

en: Display
nb_NO: Visning

en: Display Active Plugins First
nb_NO: Vis aktive utvidelser først

en: Display Settings
nb_NO: Visningsinnstillinger

en: Display System Summary
nb_NO: Vis systeminformasjon

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
nb_NO: Vis et panel som viser og lenker til alle tilgjengelige størrelser når du viser et bilde i mediebiblioteket. Nyttig om du prøver å få nettadressen til en spesifikk bildestørrelse.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
nb_NO: Viser aktive/aktiverte utvidelser på toppen av listen over installerte utvidelser. Nyttig om siden din har mange deaktiverte utvidelser grunnet testing eller utvikling.

en: Display the registration date and time in the users list table.
nb_NO: Vis registreringsdato og tidspunkt i brukerlistetabellen.

en: Dissatisfied
nb_NO: Misfornøyd

en: Divider Type
nb_NO: Type skille

en: Divorced
nb_NO: Skilt

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
nb_NO: Gjør mer med <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Livstidstilbud <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">tilgjengelig</a>.

en: Do not load when
nb_NO: Ikke last inn når

en: Docs
nb_NO: Dok

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
nb_NO: Dra og slipp menyelementer til ønsket position. Eventuelt endre titler på tredjeparts utvidelser eller skjul noen elementer innntil knappen Vis alle klikkes på bunnen av admin-menyen.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu. You can also choose to always hide menu items for all or some user roles.
nb_NO: Dra og slipp menyelementer til ønsket posisjon. Du kan også endre menytitler til tredjeparts utvidelser/temaer eller skjule noen elementer inntil de blir vist med "Vis alle" på bunnen av admin-menyen. Du kan også velge å alltid skjule menyelementer for alle eller noen brukerroller.

en: Dropdown
nb_NO: Nedtrekk

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate %s
nb_NO: Dupliser %s

en: Duplicate this as draft
nb_NO: Dupliser denne som kladd

en: Easily customize the design of the login page.
nb_NO: Tilpass enkelt utseendet til innloggingssiden.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
nb_NO: Rediger og valider innholdet i filene <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> og <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
nb_NO: Rediger og valider innholdet ditt i <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
nb_NO: Slå enkelt på forbedringer og funksjoner som vanligvis krever flere utvidelser.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
nb_NO: Sett inn enkelt &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; og &lt;style&gt;-tagger, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, kode for Ads Conversion and Optimize, Facebook, TikTok and Twitter pixels, osv.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
nb_NO: Erstatt enkelt enhver type mediefil med en ny en mens du bevarer eksisterende ID, publiseringsdato og filnavn. For å på den måten unngå brutte lenker.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit %s
nb_NO: Rediger %s

en: Edit CSS / SCSS Snippet
nb_NO: Rediger snutt for CSS / SCSS

en: Edit Code Snippet
nb_NO: Rediger kodensutt

en: Edit Field Group
nb_NO: Rediger feltgruppe

en: Edit HTML Snippet
nb_NO: Rediger snutt for HTML

en: Edit JS Snippet
nb_NO: Rediger snutt for JS

en: Edit Options Page
nb_NO: Rediger Alternativer-side

en: Edit PHP Snippet
nb_NO: Rediger snutt for PHP

en: Edit Post Type
nb_NO: Rediger innleggstype

en: Edit Style Template
nb_NO: Rediger stilmal

en: Edit Taxonomy
nb_NO: Rediger taksonomi

en: Edit or add field options (one per line )
nb_NO: Rediger eller legg til feltvalg (ett per linje)

en: Edit screen
nb_NO: Redigeringsskjermen

en: Edit screen publish section
nb_NO: Redigeringsskjemens publiseringsseksjon

en: Education
nb_NO: Utdanning

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address Obfuscator
nb_NO: Forvrenging av e-postadresse

en: Email Delivery
nb_NO: E-postsending

en: Email Delivery Log
nb_NO: Logg for epostlevering

en: Email Log
nb_NO: Epostlogg

en: Email Notification Settings
nb_NO: Innstillinger for e-postvarsling

en: Email address only
nb_NO: Kun e-postadresse

en: Email delivery
nb_NO: E-postlevering

en: Email delivery log entry with the ID %s was successfully deleted.
nb_NO: Elementet i loggen for epostlevering med ID %s ble slettet.

en: Email sent successfully
nb_NO: E-posten ble sendt

en: Email template
nb_NO: E-postmal

en: Email was sent. This page will reload now...
nb_NO: Eposten ble sendt. Laster inn siden på nytt nå...

en: Employment
nb_NO: Arbeid

en: Empty Trash
nb_NO: Tøm papirkurv

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable Auto Responder
nb_NO: Aktiver autosvar

en: Enable Dashboard Columns Settings
nb_NO: Aktiver kolonneinnstillinger for kontrollpanel

en: Enable access for non-authenticated users to REST API routes that contains the following strings:
nb_NO: Aktiver tilgang for ikke-autoriserte brukere til REST API-veier som inneholder følgende strenger:

en: Enable access for the following, authenticated user role(s):
nb_NO: Aktiver tilgang for følgende, bekreftede brukerroller:

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
nb_NO: Aktiver flere brukerroller under opprettelse og redigering av brukere. Dette kan være nyttig for å jobbe med brukerroller ikke bestemt i WordPress core, for eksempel fra utvidelser for e-handel og LMS.

en: Enable custom ordering of terms from various "hierarchical" taxonomies. A new "Term Order" sub-menu will appear for enabled post type(s) with at least one such taxonomies. Terms listing and checkboxes in wp-admin will automatically use the custom order.
nb_NO: Aktiver tilpasset sortering av termer fra ulike "hierarkiske" taksonomier. En ny "Sortering av termer"- undermeny vil vises for aktiv(e) innleggsype(r) med minst en slik type taksonomi. Visning av termer og avhukingsbokser i wp-admin vil automatisk bruke tilpasset rekkefølge.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
nb_NO: Aktiver tilpasset sortering av ulike hierarkiske innholdstyper eller de som støtter sideattributter. En ny "Sorter" undermeny vil vises for aktiverte innholdstyper. Oversiktssiden for "Alle {Posts}" for aktivere innleggstyper i wp-admin vil automatisk vise den tilpassede sorteringen.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
nb_NO: Aktiver feilsøkingsmodus og vis feilsøkingsinformasjonen i WordPress sin debug.log-fil

en: Enable except on:
nb_NO: Aktiver unntatt for:

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
nb_NO: Aktiver inn, og utlogging og dynamisk menypunkt for inn- og utlogging til enhver meny.

en: Enable manual settings of dashboard columns layout in Screen Options. You can choose between 1 to 4 columns.
nb_NO: Aktiver manuelle innstillinger av kolonnelayouten til kontrollpanelet i Visningsinnstillinger. Du kan velge fra 1 til 4 kolonner.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
nb_NO: Aktiverer dupliering av sider, innlegg og egendefinerte innleggstyper med ett klikk. De tilhørende stikkord og innleggsmeta vil også bli duplisert.

en: Enable only for:
nb_NO: Aktiver bare for:

en: Enable only on:
nb_NO: Aktiver bare for:

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
nb_NO: Gjør det mulig for sider, innlegg og/eller egne innleggstyper å ha permalenker som peker til eksterne nettadresser. Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil også legges til for utvidet sikkerhet og fordeler innen SEO. Kompatible med lenker lagt til av utvidelsen <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.

en: Enable public preview for draft posts from some or all public post types. You can find the public preview link in the list view post action row and edit screen Publish section.
nb_NO: Aktiver synlig forhåndsvisning for kladder til noen eller alle innleggstyper. Du finner lenken til synlig forhåndsvisning i hurtighandlinger i listevisning for innlegg og i Publiser-seksjonen på redigeringsbildet.

en: Enable the creation of various types of forms on the frontend to collect information from site visitors or users or members.
nb_NO: Aktiverer opprettelse av ulike typer skjema på frontend for å samle informasjon fra besøkende, brukere eller medlemmer.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
nb_NO: Aktiver opplasting av <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a>-filer i mediebiblioteket. Du kan konvertere eksisterende PNG, JPG og GIF-filer ved å bruke et verktøy som  <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.

en: Enable usage of any image from WordPress Media Library as user avatars.
nb_NO: Aktiverer bruk av bilde fra mediebiblioteket i WordPress som brukeravatarer.

en: Enhance List Tables
nb_NO: Forbedre listetabeller

en: Enhancements
nb_NO: Forbedringer

en: Enter keyword
nb_NO: Skriv inn nøkkelord

en: Enter one IPv4 address per line
nb_NO: Skriv inn én IPv4-adresse per linje

en: Enter one string per line. These routes should originally be publicly accessible.
nb_NO: Skriv inn en streng per linje. Disse veiene skal originalt være offentlig tilgjengelige.

en: Entire site
nb_NO: Hele siden

en: Entries
nb_NO: Innsendinger

en: Entries Count
nb_NO: Antalll innsendinger

en: Entries per page
nb_NO: Innsendinger per side

en: Entry
nb_NO: Innsending

en: Entry Number
nb_NO: Innsendingsnummer

en: Error
nb_NO: Feil

en: Error ! Refresh the page and try again.
nb_NO: Feil! Oppfrisk siden og prøv på nytt.

en: Error Message
nb_NO: Feilmelding

en: Error! Form can not be copied
nb_NO: Feil! Skjemaet kan ikke kopieres

en: Error! Reload the page and try again.
nb_NO: Feil! Oppfrisk siden og prøv på nytt.

en: Error:
nb_NO: Feil:

en: Every human being is entitled to a decent place to live in
nb_NO: Hvert menneske har rett til en fin plass å bo på

en: Everywhere
nb_NO: Overalt

en: Everywhere / set in code
nb_NO: Overalt / satt i koden

en: Excerpt
nb_NO: Utdrag

en: Execute now
nb_NO: Utfør nå

en: Execution priority / order
nb_NO: Utførelsesrekkefølge

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Expand all
nb_NO: Utvid alle

en: Expiration
nb_NO: Utløpstid

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Export ASE Settings
nb_NO: Eksporter ASE-innstillinger

en: Export ASE module settings as a JSON file to easily import into another site.
nb_NO: Eksporter ASEs modulinnstillinger som en JSON-fil for å enkelt importere på en annen side.

en: Export Form
nb_NO: Eksporter skjema

en: Export Settings
nb_NO: Eksporteringsinnstillinger

en: Export Style
nb_NO: Eksporter stiler

en: Export | Import
nb_NO: Eksporter | Importer

en: Extensions
nb_NO: Filendelser

en: External Permalinks
nb_NO: Eksterne permalenker

en: Extra
nb_NO: Ekstra

en: Extra Large
nb_NO: Ekstra stor

en: Extremely unlikely
nb_NO: Veldig umulig

en: Failed
nb_NO: Feilet

en: Failed Login Attempts Log
nb_NO: Logg over mislykkede innloggingsforsøk

en: Failed login attempts:
nb_NO: Mislykkede innloggingsforsøk:

en: Failed to send email
nb_NO: Klarte ikke sende e-post

en: False
nb_NO: Ikke sann

en: Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde

en: February
nb_NO: Februar

en: Feedback
nb_NO: Tilbakemelding

en: Female
nb_NO: Kvinne

en: Field Label
nb_NO: Merkelapp for felt

en: Field Name
nb_NO: Feltnavn

en: Field Type
nb_NO: Felttype

en: File / Media
nb_NO: Fil / Medium

en: File / Media Type
nb_NO: Fil / Medietype

en: File Extension
nb_NO: Filendelse

en: File Extension and Type
nb_NO: Filendelse og type

en: File Name
nb_NO: Filnavn

en: File Name, Prettified
nb_NO: Filnavn, lesbart

en: File Size
nb_NO: Filstørrelse

en: File Type
nb_NO: Filtype

en: File URL
nb_NO: Nettadresse til fil

en: File has an invalid extension, it should be one of
nb_NO: Filen har en ugyldig filendelse, den skal være en av

en: File is empty
nb_NO: Filen er tom

en: File is too large
nb_NO: Filen er for stor

en: Filter Code Type
nb_NO: Filtrer kodetype

en: First
nb_NO: Første

en: First Last
nb_NO: Fornavn etternavn

en: First Middle Last
nb_NO: Fornavn mellomnavn etternavn

en: Focus
nb_NO: Fokus

en: Font Family
nb_NO: Skriftfamilie

en: Font Size
nb_NO: Skriftsstørrelse

en: Font Style
nb_NO: Skriftstil

en: Footer Text
nb_NO: Tekst for bunnfelt

en: For %s, redirect to:
nb_NO: For %s, videresend til

en: For multiple values, separate with <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>
nb_NO: For flere verdier, fordel de med <code> |</code>, f.eks.. <code>value1 | value2</code>

en: For the admin bar logo, link back to the dashboard when it is shown on the frontend
nb_NO: For adminlinje-logoen, lenk tilbake til kontrollpanelet når den vises på frontend

en: Force all links in admin pages to open in new browser tab via target="_blank" attribute.
nb_NO: Krev at alle lenker i adminsider til åpnes i ny fane med attributten target="_blank".

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
nb_NO: Tving alle eksterne lenker i innleggsinnhold hvor <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> vises, til å åpne i ny fane via attributten target="_blank". Attributten rel="noopener noreferrer nofollow" vil bli lagt til for økt sikkerhet og SEO-fordeler.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
nb_NO: Tvinger bruk av avsendernavn og avsenderadresse til det som er stilt inn over. Denne vil overstyre det som er satt av andre utvidelser.

en: Form
nb_NO: Skjema

en: Form Builder
nb_NO: Skjemabygger

en: Form Builder Styles
nb_NO: Skjemabyggerstiler

en: Form Description
nb_NO: Skjemabeskrivelse

en: Form Name
nb_NO: Skjemanavn

en: Form Settings
nb_NO: Skjemainnstillinger

en: Form Style
nb_NO: Skjemastil

en: Form Title
nb_NO: Skjematittel

en: Form style imported successfully
nb_NO: Skjemastiler ble importert

en: Form was submitted successfully
nb_NO: Skjemaet ble sendt inn

en: Form was successfully copied
nb_NO: Skjemaet ble kopiert

en: Form was successfully updated.
nb_NO: Skjemaet ble oppdatert.

en: Formatting
nb_NO: Formatering

en: Forms
nb_NO: Skjema

en: Forms per page
nb_NO: Skjema per side

en: Free-flow beverages
nb_NO: Gratis drikke

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: From
nb_NO: Fra

en: From Email
nb_NO: Fra e-post

en: From Name
nb_NO: Fra navn

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
nb_NO: Full AVIF-støtte krever at din server/leverandør har <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">PHP GD-utvidelse</a> kompliert med AVIF-støtte i PHP 8.1 eller nyere eller <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 eller nyere</a> installert. Uten noen av disse kan du fortsatt laste opp AVIF-filer, men da vil ikke minatyrer bli automatisk opprettet. Et flertall av <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">moderne desktop- og mobilnettlesere</a> støtter visning av AVIF-filer.

en: Full Name
nb_NO: Fullt navn

en: Function:
nb_NO: Funksjon:

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Gender
nb_NO: Kjønn

en: Get ASE Pro
nb_NO: Skaff deg ASE Pro

en: Get It Now
nb_NO: Skaff det nå

en: Getting content length is not supported.
nb_NO: Ingen støtte for å hente innholdslenge.

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
nb_NO: Gi admin-menyen mer plass for å romme bredere elementer bedre.

en: Google Fonts
nb_NO: Google-fonter

en: Gray
nb_NO: Grå

en: Gray Inverted
nb_NO: Omvendt grå

en: Great to see that you have been using Form Builder for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s and spread your words to the world.
nb_NO: Fantastisk å se at du har brukt skjemabyggeren en stund nå. Vi håper du elsker den og vil gjerne sette pris på om du %1$sgir oss en vurdering%2$s og sprer ordet til verden.

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Green Inverted
nb_NO: Omvendt grønn

en: Guest
nb_NO: Gjest

en: Gym facility
nb_NO: Treningsmulighet

en: HTTP Code %s
nb_NO: HTTP-kode %s

en: Headers
nb_NO: Meldingshoder

en: Heading
nb_NO: Overskrift

en: Heartbeat Control
nb_NO: Kontroll av Heartbeat

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Height (px )
nb_NO: Høyde (piksler)

en: Hello, this is a test email.
nb_NO: Hallo, dette er en test på e-post.

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
nb_NO: Hjelp andre oppdage ASE og gjerne <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">oversette</a> til ditt språk.

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Hide "Remember Me" checkbox
nb_NO: Skjul "Husk meg"-boksen

en: Hide Admin Bar
nb_NO: Skjul adminlinje

en: Hide Admin Notices
nb_NO: Skjul adminvarsler

en: Hide Elements
nb_NO: Skjul elementer

en: Hide Form After Successful Submission
nb_NO: Skjul skjema etter fullført innsendelse

en: Hide Label
nb_NO: Skjul merkelapp

en: Hide admin bar for all or some user roles.
nb_NO: Skjul adminlinje for alle eller noen brukerroller.

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
nb_NO: Skjul adminlinjen på frontend for alle eller noen brukerroller.

en: Hide language switcher
nb_NO: Skjul språkvelger

en: Hide link to homepage
nb_NO: Skjul lenke til forside

en: Hide registration and password reset links
nb_NO: Skjul lenker til registrering og glemt passord

en: Hide the content editor
nb_NO: Skjul innholdsredigerer

en: Hide until toggled
nb_NO: Skjul inntil Vis alle klikkes

en: High (default)
nb_NO: Høy (standard)

en: Highly dissatisfied
nb_NO: Veldig misfornøyd

en: Highly satisfied
nb_NO: Veldig fornøyd

en: Homepage
nb_NO: Forside

en: Horizontal
nb_NO: Horisontal

en: How Long / Duration
nb_NO: Hvor lenge / Varighet

en: How Often / Frequency
nb_NO: Hvor ofte / Frekvens

en: How to execute
nb_NO: Hvordan utføre

en: Hyperlink
nb_NO: Lenke

en: I have already rated
nb_NO: Jeg har allerede vurdert

en: I'm compensated appropriately for the skills, time and effort I put into my work
nb_NO: Jeg blir kompensert for evner tid og innsats jeg legger i jobben

en: I'm given enough opportunities for professional growth
nb_NO: Jeg gir nok muligheter for å utvikle meg profesjonelt

en: I'm not a robot
nb_NO: Jeg er ikke en robot

en: I've reviewed
nb_NO: Jeg har vurdert

en: I've shared
nb_NO: Jeg har delt

en: IP Address<br />Last Username
nb_NO: IP-adresse<br />Siste brukernavn

en: Identity
nb_NO: Identitet

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
nb_NO: Dersom stilt inn, vil følgende SMTP-tjeneste/konto bli brukt for å sende e-poster.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
nb_NO: Dersom stilt inn, vil følgende avsendernavn og avsenderadresse overskrive WordPress sin standard, men kan fortsatt bli overskrevet av andre utvidelser som tillater egne innstillinger for avsenderadresse og avsendernavn, for eksempel skjemautvidelser.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
nb_NO: Dersom noe går galt</strong> og du trenger å få tilgang til din konto som administrator, besøk følgende nettadresse: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Dersom du bruker <strong>Ninja Firewall</strong>, huk bort "Blokker forsøk på å få administratorrettigheter" i brannmurens regler før du prøver å vise som en bruker uten admin-rettigheter for å <strong>unngå å bli stengt ute</strong> fra din admin-konto.

en: If the spinner keeps spinning, please manually reload the page to see the error that occurred during execution.
nb_NO: Dersom spinneren ikke slutter å spinne, last inn siden på nytt manuelt for å se feilen som oppstod under utførselen.

en: If you enable the Login Page Customizer module, the Login Form Background and Page Background elements will also be applied to the design of the password-protected pages.
nb_NO: Dersom du aktiverer modulen for tilpasning av innloggingssiden, vil bakgrunnsfargen på skjema og sidebakgrunnselementene bli lagt til på designet til passordbeskyttede sider.

en: Image
nb_NO: Bilde

en: Image Field - No Image
nb_NO: Bildefelt - Ingen bilde

en: Image Height
nb_NO: Bildehøyde

en: Image Preview Size
nb_NO: Størrelse på forhåndsvisning av bilde

en: Image Select
nb_NO: Bildevalg

en: Image Size
nb_NO: Bildestørrelse

en: Image Sizes Panel
nb_NO: Panel for bildestørrelser

en: Image Upload Control
nb_NO: Kontroll av bildeopplastinger

en: Image Width
nb_NO: Bildebredde

en: Image Width and Height
nb_NO: Bildebredde og bildehøyde

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import ASE Settings
nb_NO: Importer ASE-innstillinger

en: Import ASE module settings you've exported from another site as a JSON file.
nb_NO: Importer ASE-modulinnstillinger du har eksportert fra en annen side som en JSON-fil.

en: Import Settings
nb_NO: Importeringsinnstillinger

en: Import/Export
nb_NO: Import/Eksport

en: Importance
nb_NO: Viktighet

en: Imported
nb_NO: Importert

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
nb_NO: Forbedre brukeropplevelsen på utlistingssider for ulike innleggstyper, stikkord, medier, kommentarer og brukere ved å legge til/fjerne kolonner elle elementer.

en: In &lt;footer&gt;
nb_NO: I &lt;footer&gt;

en: In &lt;head&gt;
nb_NO: I &lt;head&gt;

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Incorrect password.
nb_NO: Feil passord.

en: Industries
nb_NO: Industrier

en: Inline
nb_NO: Direkte i koden

en: Insert
nb_NO: Sett inn

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
nb_NO: Sett inn kode i &lt;head&gt;, &lt;body&gt; og &lt;footer&gt;

en: Insert Presets
nb_NO: Sett inn forvalg

en: Install
nb_NO: Installer

en: Instructions
nb_NO: Instruksjoner

en: Instructions for editors. Shown when submitting data.
nb_NO: Instruksjoner for redigerere. Vises når data skal legges inn.

en: Invalid Extension
nb_NO: Ugyldig filtype

en: Invalid Format
nb_NO: Ugyldig format

en: Invalid input data provided
nb_NO: Ugyldige data inntastet

en: Invalid username/email or incorrect password.
nb_NO: Ugyldig brukernavn/epost eller feil passord.

en: Invisible / floating
nb_NO: Usynlig / flytende

en: January
nb_NO: Januar

en: Job Type
nb_NO: Arbeidstype

en: July
nb_NO: Juli

en: June
nb_NO: Juni

en: Keep as is
nb_NO: Behold den som den er

en: Keep the most recent
nb_NO: Behold nyeste

en: Label
nb_NO: Merkelapp

en: Label Alignment
nb_NO: Justering av merkelapp

en: Label Position
nb_NO: Plassering av merkelapp

en: Labels
nb_NO: Merkelapper

en: Large
nb_NO: Stor

en: Last
nb_NO: Siste

en: Last Attempt On
nb_NO: Siste innloggingsforsøk

en: Last First
nb_NO: Etternavn fornavn

en: Last Login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last Login Column
nb_NO: Kolonne for sist innlogget

en: Last Modified
nb_NO: Sist endret

en: Leave blank to skip this rule
nb_NO: La stå tom for å hoppe over denne regelen

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Left Edge
nb_NO: Venstre kant

en: Left Half
nb_NO: Venstre del

en: Left Side
nb_NO: Venstre side

en: Letter Spacing
nb_NO: Bokstavavstand

en: Light
nb_NO: Lys

en: Light Blue
nb_NO: Lys blå

en: Light Gray
nb_NO: Lys grå

en: Light Green
nb_NO: Lys grønn

en: Light Pink
nb_NO: Lys rosa

en: Light Purple
nb_NO: Lys lilla

en: Light Yellow
nb_NO: Lys gul

en: Likely
nb_NO: Mulig

en: Limit Login Attempts
nb_NO: Begrens innloggingsforsøk

en: Limit to
nb_NO: Begrens til

en: Limits
nb_NO: Grenser

en: Line 1
nb_NO: Linje 1

en: Line 2
nb_NO: Linje 2

en: Line Break
nb_NO: Linjeskift

en: Line Height
nb_NO: Linehøyde

en: Line-through
nb_NO: Gjennomstrek

en: Lines
nb_NO: Linjer

en: Link Target
nb_NO: Mål for lenke

en: Link Text
nb_NO: Tekst for lenke

en: Link to preview this draft publiclly
nb_NO: Lenke til å forhåndsvise denne kladden for andre

en: List of specific pages.
nb_NO: Liste over spesifikke sider.

en: List of user login status.
nb_NO: Liste over innloggingsstatus.

en: List view
nb_NO: Listevisning

en: List view post action row
nb_NO: Handlingsrad for listevisning av innlegg

en: Load External CSS <span class="faded">(Provide full URL)</span>
nb_NO: Last inn ekstern CSS <span class="faded">(Skriv fullstendig nettadresse)</span>

en: Load priority / order
nb_NO: Innlastingsrekkefølge

en: Load snippet
nb_NO: Last inn snutt

en: Load when
nb_NO: Last inn når

en: Local User Avatar
nb_NO: Lokal brukeravtatar

en: Location
nb_NO: Lokasjon

en: Log In/Out Menu
nb_NO: Logg inn/Logg ut-meny

en: Log In/Out | Register
nb_NO: Logg inn/ut | Registrer

en: Log email deliveries for archiving or troubleshooting.
nb_NO: Loggfør e-postleveringer for arkivering eller feilsøking.

en: Log has been successfully cleared.
nb_NO: Loggen ble tømt.

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
nb_NO: Loggfør når brukere på siden sist logget inn og vis dato og tidspunkt i tabellen over brukere.

en: Logged-in
nb_NO: Innlogget

en: Login
nb_NO: Innlogging

en: Login Button Color
nb_NO: Farge til innloggingsknapp

en: Login Form Background
nb_NO: Bakgrunnsfarge for innloggingsskjema

en: Login Form Position
nb_NO: Plassering av innloggingsskjema

en: Login ID Type
nb_NO: Type innloggings-ID

en: Login Page Customizer
nb_NO: Tilpass innloggingsside

en: Login page
nb_NO: Innloggingsside

en: Logo Image
nb_NO: Logobilde

en: Logo Link
nb_NO: Logolenke

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
nb_NO: Ser ut som noen av disse gratis forbedringene har vært brukbare for siden din?

en: Low
nb_NO: Lav

en: Lowercase
nb_NO: Små bokstaver

en: Maintenance Mode
nb_NO: Vedlikeholdsmodus

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
nb_NO: Denne siden er for øyeblikket under vedlikehold.

en: Make sure the ratio between width and height matches the original ratio to prevent the image from getting distorted.
nb_NO: Sørg for at størrelsesforholdet mellom bredde og høyde klaffer med originalen for å unngå forvrengt bilde.

en: Make sure to visit one of your frontend <a href="%1$s">pages</a> or <a href="%2$s">posts</a> while logged-in, to detect elements only visible in the frontend admin bar, and return here to see them on the list above.
nb_NO: Sørg for å besøke en av dine frontend-<a href="%1$s">sider</a> eller <a href="%2$s">innlegg</a> som innlogget for å finne elementer kun synlige i adminbaren på fontend, og kom tilbake her for å se de i listen over.

en: Male
nb_NO: Mann

en: Manage Columns
nb_NO: Behandle kolonner

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
nb_NO: Behandle ads.txt og app-ads.txt

en: Manage and organize columns in the admin listing for pages, posts and custom post types.
nb_NO: Behandle og organisere kolonner i adminlistene for sider, innlegg og egendefinerte innleggstyper.

en: Manage robots.txt
nb_NO: Behandle robots.txt

en: Manually (on demand)
nb_NO: Manuelt (på forespørsel)

en: March
nb_NO: Mars

en: Marital Status
nb_NO: Sivilstatus

en: Married
nb_NO: Gift

en: Matrix
nb_NO: Matrise

en: Max Characters
nb_NO: Maks antall tegn

en: Max Width
nb_NO: Maksbredde

en: Max height:
nb_NO: Maksimal høyde:

en: Max width:
nb_NO: Maks bredde:

en: Maximum File Size Allowed to Upload (MB)
nb_NO: Maks filstørrelse for opplasting (MB)

en: Maximum Time
nb_NO: Maksimumstid

en: Maximum file upload limit exceeded
nb_NO: Grense for filopplasting nådd

en: May
nb_NO: Mai

en: Media Categories
nb_NO: Mediekategorier

en: Media Categories Module: Tree View: Error
nb_NO: Mediekategori-modul: Trevisning: Feil

en: Media Categories Module: Tree View: Error: Could not load Plugin class <strong>%s</strong>
nb_NO: Mediekategori-modul: Trevisning: Feil: Kunne ikke laste inn utvidelsesklasse <strong>%s</strong>

en: Media Category
nb_NO: Mediekategori

en: Media Library Infinite Scrolling
nb_NO: Uendelig rolling for mediebibliotek

en: Media Replacement
nb_NO: Medieerstatning

en: Media library
nb_NO: Mediebibliotek

en: Medium
nb_NO: Middels

en: Medium (uncropped)
nb_NO: Medium (ikke kuttet)

en: Message
nb_NO: Melding

en: Middle
nb_NO: Mellomnavn

en: Minimum Time
nb_NO: Minimumstid

en: Modified
nb_NO: Redigert

en: Modify
nb_NO: Endre

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
nb_NO: Endre intervallet til WordPress sitt Heartbeat API eller slå det av på adminsider, opprettelse/endring av innlegg og/eller på frontenden. Dette kan redusere prosessorbrukeren på serveren.

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Months of the Year
nb_NO: Måneder i året

en: Move Field
nb_NO: Flytt felt

en: Move to Trash
nb_NO: Flytt til papirkurv

en: Much better
nb_NO: Mye bedre

en: Much worse
nb_NO: Mye verre

en: Multi-select?
nb_NO: Flere valg?

en: Multiple
nb_NO: Flere

en: Multiple Uploads
nb_NO: Flere opplastinger

en: Multiple Uploads Limit
nb_NO: Grense for flere opplastinger

en: Multiple User Roles
nb_NO: Flere brukerroller

en: Name
nb_NO: Navn

en: Name layout
nb_NO: Utseende for navn

en: Neutral
nb_NO: Nøytral

en: Never
nb_NO: Aldri

en: Never block the following IP addresses:
nb_NO: Blokker aldri følgende IP-adresser:

en: New %s
nb_NO: Ny %s

en: New Code Snippet
nb_NO: Ny kodesnutt

en: New Field
nb_NO: Nytt felt

en: New Field Group
nb_NO: Ny feltgruppe

en: New Form Submission
nb_NO: Ny innsending for skjema

en: New Options Page
nb_NO: Ny Alternativer-side

en: New Post Type
nb_NO: Ny innleggstype

en: New Style Template
nb_NO: Ny stilmal

en: New Taxonomy
nb_NO: Ny taksonomi

en: New login URL:
nb_NO: Ny innloggingsadresse:

en: New submission from:
nb_NO: Ny innsending fra:

en: Next
nb_NO: Neste

en: No
nb_NO: Nei

en: No %s found
nb_NO: Fant ingen %s

en: No %s found in Trash
nb_NO: Fant ingen %s i papirkurv

en: No Code Snippets found in Trash.
nb_NO: Fant ingen kodesnutter i papirkurv.

en: No Code Snippets found.
nb_NO: Fant ingen kodesnutter.

en: No Custom Options Pages found
nb_NO: Fant ingen Alternativer-sider

en: No Custom Options Pages found in Trash
nb_NO: Fant ingen Alternativer-sider i papirkurv

en: No Custom Post Types found
nb_NO: Fant ingen egendefinerte innleggstyper

en: No Custom Post Types found in Trash
nb_NO: Fant ingen egendefinerte innleggstyper i papirkurv

en: No Custom Taxonomies found
nb_NO: Fant ingen egendefinerte taksonomier

en: No Custom Taxonomies found in Trash
nb_NO: Fant ingen egendefinerte taksonomier i papirkurv

en: No Field Groups found
nb_NO: Fant ingen feltgrupper

en: No Field Groups found in Trash
nb_NO: Fant ingen feltgrupper i papirkurv

en: No Name
nb_NO: Uten navn

en: No Style
nb_NO: Ingen stil

en: No Style Template found in Trash.
nb_NO: Fant ingen stilmaler i papirkurv.

en: No Style Template found.
nb_NO: Fant ingen stilmaler.

en: No conditions specified. <a href="#" class="csm-link-add">Click here</a> to add one.
nb_NO: Ingen vilkår spesifisert. <a href="#" class="csm-link-add">Trykk her</a> for å legge til ett.

en: No data available in table
nb_NO: Ingen data tilgjengelig i tabell

en: No entries found.
nb_NO: Fant ingen innsendinger.

en: No entries were specified
nb_NO: Ingen innsendinger ble valgt

en: No files were uploaded.
nb_NO: Lastet ikke opp noen filer.

en: No forms found. Please create a new one.
nb_NO: Fant ingen skjema. Opprett ett.

en: No forms were specified
nb_NO: Ingen skjema ble valgt

en: No matching records found
nb_NO: Ingen passende treff funnet

en: No settings data detected.
nb_NO: Fant ingen data for innstillinger.

en: Non-binary
nb_NO: Ikke-binær

en: Non-public post types:
nb_NO: Ikke-offentlige innleggstyper:

en: None
nb_NO: Ingen

en: None (bypass filters)
nb_NO: Ingen (omgå filtre)

en: Not available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Not important
nb_NO: Ikke viktig

en: Not sure
nb_NO: Usikker

en: Note: This field will not be shown in the form. Enter the value to be hidden.
nb_NO: NB! Dette feltet vil ikke vises i skjema. Skriv inn verdien du vil skjule.

en: Nothing to import
nb_NO: Ingenting å importere

en: Notices
nb_NO: Varsler

en: Nounce Error
nb_NO: Feil med engangsnøkkel (nounce)

en: Number
nb_NO: Tall

en: Numeric
nb_NO: Nummer

en: OR
nb_NO: ELLER

en: Obfuscate Author Slugs
nb_NO: Forvreng forfatter-slugs

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
nb_NO: Forvreng e-postadresser for å unngå at spamboter kan høste de, men gjør de lesbare som vanlige e-postadresser for menneskelige besøkende.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
nb_NO: Forvreng brukernavn/brukerslugs til nettadresser for forfattere på nettsiden, for eksempel <em>sidendin.no/author/brukernavn1/</em> til <em>sidendin.no/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, og gir en 404-feil på de originale adressene. Forvrenger også i /wp-json/wp/v2/users/ REST API endepunktet.

en: October
nb_NO: Oktober

en: On Options Pages
nb_NO: På Alternativer-sider

en: On Posts
nb_NO: I innlegg

en: On admin pages
nb_NO: På adminsider

en: On form focus
nb_NO: Ved fokusering av skjema

en: On form submit
nb_NO: Ved innsending av skjema

en: On line:
nb_NO: På linje:

en: On page load
nb_NO: Ved sideinnlasting

en: On post creation and edit screens
nb_NO: Ved innleggopprettelse og redigeringsbilder

en: On the backend:
nb_NO: På backend:

en: On the frontend
nb_NO: På frontend

en: On the frontend:
nb_NO: På frontend:

en: On which part of the site?
nb_NO: På hvilken del av siden?

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
nb_NO: Etter aktivering, kan du finne elementet <a href="%s">Admin-meny</a> under Innstillinger-menyen.

en: Once enabled, you can find the Code Snippets menu item on the admin menu.
nb_NO: Med denne aktivert, kan du finne Kodesnutter i adminmenyen.

en: Once enabled, you can find the Forms menu item in the admin menu.
nb_NO: Når denne er aktivert, finner du Skjema-menyen i adminmenyen.

en: One (or more) of your fields had validation errors. More information is available below.
nb_NO: Ett (eller flere) av dine felter har valideringsfeil. Mer informasjon kan sees under.

en: One <code>value : label</code> per line, or just <code>label</code>. Use <code>{empty}</code> for an empty value.
nb_NO: En <code>value : label</code> per linje, eller bare <code>label</code>. Bruk <code>{empty}</code> for en tom verdi.

en: Only auto-obfuscate email addresses for site visitors, not for logged-in users.
nb_NO: Forvreng bare e-postadressen til sidens besøkende, ikke innloggede brukere.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
nb_NO: Bare de siste 1000 innsendingene er beholdt i databasen.

en: Oops!
nb_NO: Obs!

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
nb_NO: Obs, noe gikk galt.</span>.<br />Dobbeltsjekk innstillingene og mottakers e-postadresse.

en: Open Admin Links in New Tab
nb_NO: Åpne adminlenker i ny fane

en: Open All External Links in New Tab
nb_NO: Åpne alle eksterne lenker i ny fane

en: Optimizations
nb_NO: Optimaliseringer

en: Option Pages
nb_NO: Alternativer-sider

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Options Page
nb_NO: Alternativer-side

en: Options Pages
nb_NO: Alternativer-sider

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
nb_NO: Eller hjelpe med å forbedre ASE ved å <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">gi din tilbakemelding</a>.

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Other
nb_NO: Annen

en: Output Format
nb_NO: Format for utdata

en: Overline
nb_NO: Overstrek

en: Override the "Repeater Row” header text. You can also dynamically populate the row label with field values. If you have a text field named “first_name”, enter {first_name} to use the field value as the row label.
nb_NO: Overstyr headerteksten for "Gjentakerrad". Du kan også dynamisk fylle inn merkelappen med feltverdier. Hvis du har et tekstfelt kalt "fornvn", skriv {fornavn} for å bruke feltverdien som merkelapp for raden.

en: PHP Array
nb_NO: PHP-array

en: Page Background
nb_NO: Sidebakgrunn

en: Page Settings
nb_NO: Sideinnstillinger

en: Page Templates
nb_NO: Sidemaler

en: Page Title <span class="faded">(shown in the browser tab)</span>
nb_NO: Sidetittel <span class="faded">(vist i nettleserfanen)</span>

en: Paper
nb_NO: Papir

en: Paragraph
nb_NO: Avsnitt

en: Paragraph / Shortcode
nb_NO: Avsnitt / Kortkode

en: Parent %s
nb_NO: Overordnet %s

en: Parent %s:
nb_NO: Overordnet %s:

en: Parent Code Snippet:
nb_NO: Overordnet kodesnutt:

en: Parent Style Template:
nb_NO: Overordnet stilmal:

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet
nb_NO: Parseringsfeil: Syntaksfeil, uventet slutt på kodesnutt

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
nb_NO: Parseringsfeil: Syntaksfeil, uventet slutt på kodesnutt.

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password Protection
nb_NO: Passordbeskyttet

en: Password can not be empty.
nb_NO: Passordfeltet kan ikke være tomt.

en: Password protection is currently enabled for this site.
nb_NO: Denne siden er for øyeblikket passordbeskyttet.

en: Password reset
nb_NO: Tilbakestilling av passord

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
nb_NO: Passordbeskytt hele siden for å skjule innholdet fra offentligheten og søkemotorene. Innloggede administratorer kan se siden som normalt.

en: Past 10 years
nb_NO: Siste 10 år

en: Past 100 years
nb_NO: Siste 100 år

en: Past 25 years
nb_NO: Siste 25 år

en: Past 50 years
nb_NO: Siste 50 år

en: Past 75 years
nb_NO: Siste 75 år

en: Pattern
nb_NO: Mønster

en: Perform 301 (permanent) redirect to a URL of your choice
nb_NO: Utfør en 301 (permanent) videresending til en nettadresse du velger

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
nb_NO: Utfør en 301 (permanent) videresending til forsiden for alle 404 (ikke funnet) sider.

en: Perform Replacement
nb_NO: Utfør erstatning

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Pick a single <code>value</code>
nb_NO: Velg en enkel <code>value</code>

en: Pineapple on pizza is an excellent idea!
nb_NO: Ananas på pizza er en glimrende idé!

en: Pink
nb_NO: Rosa

en: Pink Inverted
nb_NO: Omvendt rosa

en: Placeholder
nb_NO: Plassholder

en: Placement
nb_NO: Plassering

en: Plain (no header image)
nb_NO: Ren (ikke hovedbilde)

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and <strong>update</strong> the snippet. If you plan on doing that later, you can <strong>deactivate</strong> the snippet for now so it will stop triggering the error.
nb_NO: <strong>Fiks koden</strong> som forårsaker feilen, og <strong>oppdater</strong> snutten. Hvis du planlegger å gjøre det senere, kan du <strong>deaktivere</strong> snutten for nå slik at feilen ikke blir forårsaket videre.

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and then <strong>update and activate</strong> the snippet.
nb_NO: <strong>Fiks koden</strong> som forårsaker feilen, og <strong>oppdater og aktiver</strong> snutten.

en: Please activate the snippet first before executing it.
nb_NO: Aktiver snutten før du utfører den.

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
nb_NO: Tøm mellomlageret</strong> etter aktivering eller deaktivering av vedlikeholdsmodus. Dette sikrer sidens beøkende å se enten vedlikeholdssiden eller det faktiske innholdet på hver side.

en: Please consider supporting ASE.
nb_NO: Vurder å støtte ASE.

en: Please ensure email delivery is correctly set up on this site for forms to work properly.
nb_NO: Sørg for at e-postlevering er korrekt satt opp på nettsiden for å få skjema til å fungere optimalt.

en: Please find the relevant menu items under Settings.
nb_NO: Finn det relevante menypunktet under Innstillinger

en: Please run the following command to make the directory writable
nb_NO: Kjør følgende kommando for å gjøre mappen skrivbar

en: Please run the following commands in order to make the directory
nb_NO: Kjør følgende kommandoer for å opprette mappen

en: Please select a Form
nb_NO: Velg et skjema

en: Please select a valid form
nb_NO: Velg et gyldig skjema

en: Please verify that you are human.
nb_NO: Bekreft at du er menneske.

en: Position
nb_NO: Plassering

en: Position on page
nb_NO: Plass på siden

en: Post Formats
nb_NO: Innleggsformater

en: Post Type Options
nb_NO: Alternativer for innleggstyper

en: Post Types
nb_NO: Innleggstyper

en: Post type
nb_NO: Innleggstype

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Prefer not to answer
nb_NO: Ønsker ikke å svare

en: Preserve Taxonomy Hierarchy
nb_NO: Behold hierarki for taksonomi

en: Preserve the visual hierarchy of taxonomy terms checklist in the classic editor.
nb_NO: Behold det visuelle hierarkiet av avhukingsliste for taksonomitermer i klassisk redigering.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
nb_NO: Unngå unødig ressursbruk på databasen ved å begrense antall revisjoner du vil beholde for noen eller alle innleggstyper som støtter revisjoner.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
nb_NO: Begrens brute force-angrep ved å begrense antall tillatte mislykkede innloggingsforsøk per IP-adresse.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
nb_NO: Forhindrer innlasting og kjøring av mindre komponenter. Gjør siden sikrere, laster raskere og mer optimalisert for indeksering av søkemotorer.

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Probably
nb_NO: Kanskje

en: Probably not
nb_NO: Kanskje ikke

en: Processor
nb_NO: Behandler

en: Product Image
nb_NO: Produktbilde

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
nb_NO: Beskytt nettsiden din fra brute force, DOS og DDOS-angrep via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Slår også av tilbakeping og tilbaketråkk.

en: Protected by %1$sALTCHA%2$s
nb_NO: Beskyttet av %1$sALTCHA%2$s

en: Public Preview
nb_NO: Synlig forhåndsvisning

en: Public Preview for Drafts
nb_NO: Synlig forhåndsvisning for kladder

en: Public post types:
nb_NO: Offentlige innleggstyper:

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Purple
nb_NO: Lilla

en: Purple Inverted
nb_NO: Omvendt lilla

en: Radio Buttons
nb_NO: Radioknapper

en: Re-Index
nb_NO: List opp på nytt

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
nb_NO: Reaktiverer uendelig rulling i rutenettvisningen av mediebiblioteket. Nyttig for å rulle gjennom et stort bibliotek.

en: Redirect 404
nb_NO: Videresend 404

en: Redirect 404 to Homepage
nb_NO: Videresend 404 til forsiden.

en: Redirect After Login
nb_NO: Videresend etter innlogging

en: Redirect After Logout
nb_NO: Videresend etter utlogging

en: Redirect URL
nb_NO: Videresendingsadresse

en: Redirect default URLs to:
nb_NO: Videresend standardadresser til:

en: Redirect to:
nb_NO: Videresend til:

en: Redirection type
nb_NO: Videresendingstype

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: Registration
nb_NO: Registrering

en: Registration Date Column
nb_NO: Kolonne for registreringsdato

en: Relationship
nb_NO: Forhold

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove 'Howdy'
nb_NO: Fjern Hei,

en: Remove WordPress logo/menu
nb_NO: Fjern WordPress-logo og meny

en: Remove all categories
nb_NO: Fjern alle kategorier

en: Remove comments column
nb_NO: Fjern kolonnen med kommentarer

en: Remove comments counter/link
nb_NO: Fjern kommentar-teller og lenke

en: Remove customize menu
nb_NO: Fjern tilpass-menyen

en: Remove date column
nb_NO: Fjern datokolonne

en: Remove extra elements listed below, which most likely come from your theme or plugins.
nb_NO: Fjern ekstra elementer under, som mest sannsynlig kommer fra temaet ditt eller andre utvidelser.

en: Remove home icon and site name
nb_NO: Fjern hjemikon og sidenavn

en: Remove new content menu
nb_NO: Fjern Legg til-menyen

en: Remove tags column (for posts)
nb_NO: Fjern kolonnen med stikkord (for innlegg)

en: Remove the Help tab and drawer
nb_NO: Fjern Hjelp-fanen og undermeny

en: Remove updates counter/link
nb_NO: Fjern oppdateringsteller og lenke

en: Remove various elements from the admin bar.
nb_NO: Fjern ulike elementer fra adminlinjen.

en: Render this field with Select2
nb_NO: Vis dette feltet med Select2

en: Repeater
nb_NO: Gjentaker

en: Repeater Row
nb_NO: Gjentakerrad

en: Replace Media
nb_NO: Erstatt media

en: Reply To
nb_NO: Svar til

en: Reply to
nb_NO: Svar til

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Required Color
nb_NO: Farge for påkrevd felt

en: Required Field Indicator
nb_NO: Indikator for påkrevd felt

en: Required Text Color
nb_NO: Tekstfarge for påkrevd

en: Resend
nb_NO: Send på nytt

en: Resend Now
nb_NO: Send på nytt nå

en: Resend to
nb_NO: Send på nytt til

en: Reset Columns
nb_NO: Tilbakestill kolonner

en: Reset Menu
nb_NO: Nullstill meny

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
nb_NO: Tilpass nylig opplastede, store bilder til mindre størrelse og slett originale opplastede filer. BMP og ikke-gjennomsiktige PNGer vil bli konvertert til JPG og endret i størrelse.

en: Resources: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s
nb_NO: Ressurser: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s

en: Restore
nb_NO: Gjenopprett

en: Restrict login ID to username or email address only.
nb_NO: Begrens innloggings-ID til kun brukernavn eller kun e-postadresse.

en: Return Value
nb_NO: Verdi tilbake

en: Review
nb_NO: Omtale

en: Revisions Control
nb_NO: Kontroll på revisjoner

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Right Edge
nb_NO: Høyre kant

en: Right Half
nb_NO: Høyre del

en: Right Side
nb_NO: Høyre side

en: Rock
nb_NO: Stein

en: Row Display
nb_NO: Radvisning

en: Row Label
nb_NO: Merkelapp for rad

en: SE Visibility: OFF
nb_NO: Visning for søkemotorer: AV

en: SVG Upload
nb_NO: SVG-opplasting

en: Satisfaction
nb_NO: Fornøyelse

en: Satisfied
nb_NO: Fornøyd

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Scissor
nb_NO: Saks

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search %s
nb_NO: Søk %s

en: Search Code Snippets
nb_NO: Søk kodesnutter

en: Search Engines Visibility Status
nb_NO: Status for synlighet for søkemotorer

en: Search Field Groups
nb_NO: Søk feltgrupper

en: Search Fields
nb_NO: Søk felter

en: Search Options Page
nb_NO: Søk etter Alternativer-sider

en: Search Post Types
nb_NO: Søk innleggstyper

en: Search Style Template
nb_NO: Søk etter stilmal

en: Search Taxonomies
nb_NO: Søk etter taksonomier

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
nb_NO: Søkemotorer er frarådet fra å indeksere denne siden. Klikk for å endre innstillingene.

en: Search page
nb_NO: Søkeside

en: Search terms
nb_NO: Søk termer

en: Search users
nb_NO: Søk brukere

en: Search...
nb_NO: Søk...

en: Search:
nb_NO: Søk:

en: Secret key
nb_NO: Hemmelig nøkkel

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Select
nb_NO: Velg

en: Select Form
nb_NO: Velg skjema

en: Select Heading
nb_NO: Velg heading

en: Select Image
nb_NO: Velg bilde

en: Select Images
nb_NO: Velg bilder

en: Select New Media File
nb_NO: Velg ny mediefil

en: Select Profile Picture
nb_NO: Velg profilbilde

en: Select Type
nb_NO: Velg type

en: Select a Form
nb_NO: Velg et skjema

en: Select a field to see the options
nb_NO: Velg et felt for å se valg

en: Select an Image
nb_NO: Velg et bilde

en: Select and display one of your forms.
nb_NO: Velg og vis et av dine skjema.

en: Select field
nb_NO: Velg felt

en: Select or search
nb_NO: Velg eller søk

en: Send Now
nb_NO: Send nå

en: Send To
nb_NO: Send til

en: Send To Email
nb_NO: Send til e-post

en: Sender
nb_NO: Avsender

en: Sending test email...
nb_NO: Sender test-epost...

en: Separate URL for each role
nb_NO: Spesifikk adresse for hver rolle

en: Separate with comma for multiple emails
nb_NO: Bruk komma for å skille mellom flere epostadresser

en: Server error. Upload directory isn't writable.
nb_NO: Serverfeil. Opplastingsmappen er ikke skrivbar.

en: Set a logo for the admin area.
nb_NO: Sett en logo for adminområdet.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
nb_NO: Still inn egen videresendingsadresse for alle eller noen brukerroller etter innlogging.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
nb_NO: Still inn egen videresendingsadresse for alle eller noen brukerroller etter utlogging.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
nb_NO: Still inn egendefinert avsender og e-postadresse. Bruk eventuelt ekstern SMTP-tjeneste for å sikre varslings- og transaksjonseposter blir sendt til innboksen.

en: Set interval to once every
nb_NO: Set intervallet til en gang hvert

en: Set links to be active for a maximum of
nb_NO: Setter lenker til å være aktive i maksimalt antall

en: Set the password:
nb_NO: Angi passordet:

en: Set width to
nb_NO: Sett bredde til

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings imported successfully
nb_NO: Innstillinger ble importert

en: Settings saved.
nb_NO: Lagret innstillinger.

en: Share about ASE on:
nb_NO: Del om ASE på

en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

en: Shortcode to embed this form
nb_NO: Kortkode for innbygging av dette skjema

en: Show
nb_NO: Vis

en: Show All
nb_NO: Vis alle

en: Show Custom Taxonomy Filters
nb_NO: Vis tilpassede taksonomifiltre

en: Show ID column
nb_NO: Vis kolonne med ID

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
nb_NO: Vis ID i handlingsrekker sammen med lenker for rediger, vis osv.

en: Show Less
nb_NO: Vis mindre

en: Show Page
nb_NO: Vis side

en: Show _MENU_ entries
nb_NO: Vis _MENU_ oppføringer

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
nb_NO: Vis en tilpasset vedlikeholdsside på fremsiden mens du utfører kort vedlikehold på nettsiden. Innloggede administratorer vil kunne se siden som normalt.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
nb_NO: Vis tilleggsfiltre på listetabeller for hierakiske, egendefinerte taksonomier.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
nb_NO: Vis status i adminmenyen om søkemotorer er frarådet å indeksere siden din. Dette bestemmes gjennom "Synlighet for søkemotorer"-valget under Innstillinger > > Lesing

en: Show duplication link on:
nb_NO: Vis dupliseringslenke på:

en: Show excerpt column
nb_NO: Vis kolonne med utdrag

en: Show featured image column
nb_NO: Vis kolonne med fremhevet bilde

en: Show file size column in media library
nb_NO: Vis kolonne for filstørrelse i mediebiblioteket

en: Show last modified column
nb_NO: Vis kolonne for sist endret

en: Show less
nb_NO: Vis mindre

en: Show more
nb_NO: Vis mer

en: Show private fields
nb_NO: Vis private felter

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
nb_NO: Vis hurtigoversikt over systemet nettsiden kjører på for administratorer i "Oversikt"-widgeten. Dette inkluderer programvaren på webserveren, PHP-versjonen, databaseprogramvaren og serverens IP-adresse.

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address. It will also show the size of the site, database, root, wp-content, plugins, themes and upload folders.
nb_NO: Vis en rask oppsummering av systemet siden kjører på for administratorer i "Oversikt"-widgeten i kontrollpanelet. Dette inkluderer nettsidens programvare, PHP-versjon, databaseprogramvare og serverens IP-adresse. Den vil også vise størrelsen til siden, databasen, root-mappa, wp-content, utvidelser, tema og opplastingsmapper.

en: Show the form description
nb_NO: Vis skjemabeskrivelse

en: Show the form title
nb_NO: Vis skjematittel

en: Show the values by default
nb_NO: Vis verdier som standard

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nb_NO: Viser 0 til 0 av 0 oppføringer

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nb_NO: Viser _START_ til _END_ av _TOTAL_ oppføringer

en: Single
nb_NO: Enkel

en: Single page/post/CPT
nb_NO: Enkeltside, enkeltinnlegg/innleggstype

en: Site Icon
nb_NO: Nettsideikon

en: Site Identity on Login Page
nb_NO: Nettsideidentitet på innloggingsskjermen

en: Size (Full)
nb_NO: Størrelse (full)

en: Size (Simple)
nb_NO: Størrelse (enkel)

en: Skipped
nb_NO: Hoppet over

en: Sleeping pods
nb_NO: Sovekapsler

en: Small
nb_NO: Liten

en: Snippet Options
nb_NO: Alternativer for kodesnutt

en: Snippet updated
nb_NO: Snutt oppdatert

en: Snippet was successfully executed.
nb_NO: Kodesnutt ble utført.

en: Solid Bar Labels
nb_NO: Merkelapp for hel linje

en: Something went wrong.
nb_NO: En feil oppstod.

en: Something went wrong. Log was not cleared.
nb_NO: En feil oppstod. Loggen ble ikke tømt.

en: Something went wrong. Please check the latest log entry for details. This page will reload now...
nb_NO: En feil oppstod. Sjekk nyeste element i loggen for detaljer. Laster inn siden på nytt nå...

en: Something went wrong. Snippet was not successfully executed.
nb_NO: En feil oppstod klarte ikke utføre kodesnutten.

en: Something went wrong. Unable to delete email delivery log entry with the ID %s.
nb_NO: En feil oppstod. Kunne ikke slette elementet i loggen for epostlevering med ID %s.

en: Somewhat better
nb_NO: Noe bedre

en: Somewhat worse
nb_NO: Noe verre

en: Sorry, an error occurred! Your form cannot be submitted.
nb_NO: Beklager, en feil oppstod! Skjemaet kan ikke sendes inn.

en: Sort
nb_NO: Sorter

en: Sort Order
nb_NO: Sorteringsrekkefølge

en: Source
nb_NO: Kilde

en: Spacer
nb_NO: Mellomrom

en: Spam Protection
nb_NO: Spambeskyttelse

en: Spam protection fields
nb_NO: Felter for spambeskyttelse

en: Specify the granularity (increment or decrement) of the value.
nb_NO: Angi granulatiteten (oppover eller nedover) av verdien.

en: Spread
nb_NO: Spredt

en: Stacked Steps
nb_NO: Trappetrinn

en: Stacked Waves
nb_NO: Stablede bølger

en: Standard Fonts
nb_NO: Standardfonter

en: State/Province
nb_NO: Stat/Provins

en: Step
nb_NO: Steg

en: Stretch
nb_NO: Strekk

en: Stripes
nb_NO: Striper

en: Strongly agree
nb_NO: Veldig enig

en: Strongly disagree
nb_NO: Veldig uenig

en: Style
nb_NO: Stil

[ctx: Style Template]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Styles
nb_NO: Stiler

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Submenu
nb_NO: Undermeny

en: Submit
nb_NO: Send inn

en: Submit Button
nb_NO: Send inn-knapp

en: Submit Button Alignment
nb_NO: Plassering av send inn-knapp

en: Submit Button CSS Class
nb_NO: CSS-klasse for send inn-knapp

en: Submit Button Text
nb_NO: Tekst for send inn-knapp

en: Success
nb_NO: Fullført

en: Success Message
nb_NO: Melding for suksess

en: Successful
nb_NO: Fullført

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Support
nb_NO: Støtte

en: Tab
nb_NO: Fane

en: Taxonomy Options
nb_NO: Alternativer for taksonomier

en: Taxonomy Terms
nb_NO: Termer for taksonomier

en: Term IDs
nb_NO: IDer for term

en: Term does not exist, so cannot be deleted
nb_NO: Termen eksisterer ikke, så den kan ikke slettes

en: Terms Order
nb_NO: Sortering av termer

en: Test Email
nb_NO: Test-epost

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
nb_NO: Fikk til å sende test-epost</span>.<br />Sjekk i innboksen til mottaker for å bekrefte en vellykket levering.

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Text Align
nb_NO: Tekstjustering

en: Text Alignment
nb_NO: Tekstjustering

en: Text Area
nb_NO: Tekstområde

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text Decoration
nb_NO: Tekstjustering

en: Text Transform
nb_NO: Tekstendring

en: Text Type
nb_NO: Teksttype

en: Thank you for your submission. We will get back to you as soon as possible.
nb_NO: Takk for din innsending. Vi vil komme tilbake til deg så snart som mulig.

en: The %s directory could not be created
nb_NO: Mappen %s kunne ikke opprettes

en: The %s directory is not writable, therefore the code snippet files cannot be saved.
nb_NO: Mappen %s er ikke skrivbar, derfor kan ikke kodesnuttfilene bli lagret.

en: The allowed extensions are pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv
nb_NO: Tillate filendelser er pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv

en: The code is active. Click to deactivate it
nb_NO: Denne koden er aktiv. Klikk for å deaktivere den

en: The code is inactive. Click to activate it
nb_NO: Denne koden er inaktiv. Klikk for å aktivere den

en: The company culture allows for work-life balance
nb_NO: Firmaet gir meg god mulighet til å balansere jobb og fritid

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
nb_NO: Gjeldene fil vil bli erstattet med en opplastede / valgte fil (av samme type) mens den beholder nåværende ID, publiseringsdato og filnavn. Derfor vil ingen eksisterende lenker bli brutt.

en: The field group with the lowest order will appear first.
nb_NO: Feltgruppen med lavest rekkefølge vil vises først.

en: The field label that editors will see.
nb_NO: Merkelappen til feltet som redigerer vil se.

en: The field name is passed into get_cf() to retrieve values. Use only lowercase letters, numbers, and underscores.
nb_NO: Dette feltnavnet legges inn i funksjonen get_cf() for å hente ut verdier. Bruk bare små bokstaver, tall og understrek.

en: The preview seen here will use the Form Builder default style. Please preview on the frontend to see the theme's style applied.
nb_NO: Denne forhåndsvisningen vil vise skjemabyggerens standardstil. Forhåndvis på frontend for å se temaets tilpassede stil.

en: The role(s) above have the <code>%s</code> capability required to view and access the menu item.
nb_NO: Rollen(e) over har <code>%s</code> tillatelsen som trengs for å vise og bruke menyelementet.

en: The snippet has been deactivated. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, then <strong>update and activate</strong> the snippet.
nb_NO: Denne snutten har blitt deaktivert. <strong>Fiks koden</strong> som forårsaker feilen, så <strong>oppdater og aktiver</strong> snutten.

en: The taxonomy_name or args[taxonomy_name] parameter must be included in the request.
nb_NO: Parameteren taxonomy_name eller args[taxonomy_name] må være med i forespørselen.

en: The text beside the checkbox
nb_NO: Teksten ved siden av avhukingsboksen

en: There was a problem with your submission. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem med innsendingen din. Prøv igjen.

en: This email was sent from #linked_site_name.
nb_NO: Denne e-posten ble sendt fra #linked_site_name.

en: This field is invalid.
nb_NO: Feltet er ugyldig

en: This field is not set up yet.
nb_NO: Dette feltet er ikke stilt inn enda.

en: This field is required.
nb_NO: Dette er et påkrevd felt.

en: This has <strong>triggered safe mode</strong> to be enabled and all PHP snippets execution are currently stopped. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, <strong>update</strong> the snippet, and only then, <strong>activate</strong> the snippet and <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>disable safe mode</strong></a>.
nb_NO: Denne har aktivert <strong>sikker modus</strong> og alle PHP-snutter vil ikke bli utført. Sørg for å <strong>fikse koden</strong> som forårsaker feilen, <strong>oppdater</strong> kodesnutten, og etterpå <strong>aktiver</strong> snutten og <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>slå av sikker modus</strong></a>.

en: This is a multi-select field
nb_NO: Dette er et flervalgsfelt

en: This is a required field
nb_NO: Dette er et påkrevd felt

en: This is for the Entries page
nb_NO: Dette er for siden til innsendinger

en: This link has expired or is invalid!
nb_NO: Lenken er utgått eller ugyldig!

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
nb_NO: Siden er under vedlikehold for en lenger periode i dag. Takk for din tålmodighet.

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status fatal">fatal error</span>:
nb_NO: Denne kodesnutten forårsaket følgende <span class="php-error-status fatal">fatale feil</span>:

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status non-fatal">non-fatal error</strong>:</span>
nb_NO: Denne kodesnudden forårsaket følgende <span class="php-error-status non-fatal">ikke-fatale feil</strong>:</span>

en: Thumbnail (cropped)
nb_NO: Miniatyr (kuttet)

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Time
nb_NO: Tid

en: Timezones
nb_NO: Tidssoner

en: Title
nb_NO: Tittel

en: To
nb_NO: Til

en: To Create New Form
nb_NO: For å opprette nytt skjema

en: To create a new Custom Style, go to the %1$sStyles%2$s page.
nb_NO: For å opprette en egen stil, gå til siden %1$sStiler%2$s.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
nb_NO: For å utelate et bilde fra konvertering og endring av størrelse, legg til '-nr' på slutten av filnavnet, f.eks. bilde-av-fugl-4k-nr.jpg

en: Toggle row visibility
nb_NO: Veksle radsynlighet

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Top
nb_NO: Topp

en: Top Spacing
nb_NO: Mellomrom topp

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: Transparency
nb_NO: Gjennomsiktighet

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
nb_NO: Utløser publisering av planlagte innlegg av alle typer merket med "Misset planlegging" straks nettsiden blir besøkt.

en: Triggered from:
nb_NO: Aktivert fra:

en: True
nb_NO: Sann

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Turnstile will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
nb_NO: Turnstile vil ikke fungere før Sidenøkkel og hemmelig nøkkel er satt opp. Legg inn nøkler i ASEs CAPTCHA-beskyttelsesmodul %1$shere%2$s.

en: Type of page
nb_NO: Sidetype

en: U.S. States
nb_NO: Amerikanske stater

en: U.S. States Abbreviations
nb_NO: Forkortelser for amerikanske stater

en: URL
nb_NO: Nettadresse

en: URL / oEmbed
nb_NO: Nettadresse / oEmbed

en: Unable to delete %s
nb_NO: Kunne ikke slette %s

en: Unauthorized.
nb_NO: Ikke autorisert.

en: Uncategorized
nb_NO: Ukategorisert

en: Under maintenance
nb_NO: Under vedlikehold

en: Underline
nb_NO: Understrek

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Unlikely
nb_NO: Umulig

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update %s
nb_NO: Oppdater %s

en: Update Options Page
nb_NO: Oppdater Alternativer-side

en: Update Post Type
nb_NO: Oppdater innleggstype

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload Button
nb_NO: Knapp for opplasting

en: Upload File
nb_NO: Last opp fil

en: Upload Label
nb_NO: Merkelapp for opplasting

en: Upload image
nb_NO: Last opp bilde

en: Uploaded Date
nb_NO: Opplastet dato

en: Uploaded Date and Time
nb_NO: Opplastet dato og tidspunkt

en: Uploaded Time
nb_NO: Opplastet tidspunkt

en: Uppercase
nb_NO: Store bokstaver

en: Use #form_details for including all form data
nb_NO: Bruk #form_details for å ta med all skjemadata

en: Use #form_title for the form title
nb_NO: Bruk #form_title for skjematittel

en: Use #linked_site_name for the site name linked to the site URL
nb_NO: Bruk #linked_site_name for nettsidenavn lenket til nettsidens adresse

en: Use #site_name for the site name
nb_NO: Bruk #site_name for nettsidens navn

en: Use <strong>#page_title</strong> for the title of the page the form is displayed on.
nb_NO: Bruk <strong>#page_title</strong> for tittelen på siden skjemaet vises på.

en: Use <strong>#page_url</strong> for the URL of the page the form is displayed on.
nb_NO: Bruk <strong>#page_url</strong> for nettadressen til siden skjemaet vises på.

en: Use Selected Image
nb_NO: Brukt valgt bilde

en: Use [admin_email] for the site administrator's email
nb_NO: Bruk [admin_email] for nettsidens e-post for administrator

en: Use a customizable page
nb_NO: Bruk en tilpasset side

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
nb_NO: Bruk en kortkode som i følgende eksempler for å vise en e-post på frontend av nettsiden din: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="min@epost.no"]</strong> for å vise e-post på egen linje</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="min@epost.no" display="inline"]</strong> for å vise e-post på samme linje</li>
            		</ul>

en: Use an existing page
nb_NO: Bruk en eksisterende side

en: Use as Profile Picture
nb_NO: Bruk som profilbilde

en: Use custom order of terms on frontend query and display.
nb_NO: Bruk tilpasset sortering av termer på spørring og visning i frontend.

en: Use custom order on frontend query and display of enabled post types. You may need to manually set query order by <code>menu_order</code> in an <code>ascending</code> order.
nb_NO: Bruk tilpasset sortering på spørring i frontend og visninger av aktiverte innleggstyper. Du må gjerne stille inn spørringen manuelt med <code>menu_order</code> i en <code>ascending</code> rekkefølge.

en: Use original label
nb_NO: Bruk original merking

en: Use the [post_cf_form] shortcode to display a frontend submission form.
nb_NO: Bruk kortkoden [post_cf_form] for å vise et innsendingsskjema på frontend.

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
nb_NO: Bruk nettsideikon og adressen for å erstatte standard WordPress-logo med lenken til wordpress.org på innloggingssiden. Gå til <a href="%1$s">Instillinger - Generelt</a> eller <a href="%2$s">Tilpass</a> for å bestemme eller endre nettsideikonet.

en: Use this for the default sort
nb_NO: Bruk denne som standardrekkefølge

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user role(s).
nb_NO: Nyttig hvis du ønsker å redigere adminområdet for spesifikke brukerroller.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user(s).
nb_NO: Nyttig hvis du ønsker å endre adminområdet for enkelte brukere.

en: User
nb_NO: Bruker

en: User ID
nb_NO: Bruker-ID

en: User ID fields will not show in your form.
nb_NO: Felt for bruker-ID vil ikke vises i skjemaet.

en: User Roles
nb_NO: Brukerroller

en: User role
nb_NO: Brukerrolle

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username only
nb_NO: Kun brukernavn

en: Utilities
nb_NO: Verktøy

en: V
nb_NO: B

en: Validate with:
nb_NO: Valider med:

en: Validation
nb_NO: Validering

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Values
nb_NO: Verdier

en: Various Admin UI Enhancements
nb_NO: Ulike admin-grensesnittforbedringerr

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
nb_NO: Ulike mindre forbedringer for ulike områder av admin-grensesnittet

en: Verification failed. Try again later.
nb_NO: Verifisering feilet. Prøv igjen senere.

en: Verified
nb_NO: Verifisert

en: Verifying you're not a robot...
nb_NO: Verifiserer at du ikke er en robot...

en: Verifying... please wait.
nb_NO: Verifiserer...vennligst vent.

en: Vertical
nb_NO: Vertikal

en: Via a secure URL
nb_NO: Via en sikker adresse

en: View
nb_NO: Vis

en: View Admin as Role
nb_NO: Vis bruker som rolle

en: View Code Snippet
nb_NO: Vis kodesnutt

en: View Content
nb_NO: Vis innhold

en: View Field Group
nb_NO: Vis feltgruppe

en: View Options Page
nb_NO: Vis Alternativer-side

en: View Post Type
nb_NO: Vis innleggstype

en: View Style Template
nb_NO: Vis stilmal

en: View Taxonomy
nb_NO: Vis taksonomi

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
nb_NO: Vis adminsider og nettsiden innlogget som en bruker uten adminrettigheter.

en: View documentation
nb_NO: Vis dokumentasjon

en: Visit the homepage
nb_NO: Besøk forsiden

en: WYSIWYG Editor
nb_NO: Visuell editor

en: We'll be back soon.
nb_NO: Vi er snart tilbake.

en: WebP quality:
nb_NO: WebP-kvalitet:

en: Website / URL
nb_NO: Nettside

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Welcome to WordPress
nb_NO: Velkommen til WordPress

en: When
nb_NO: Når

en: Where to execute / insert
nb_NO: Hvor skal koden utføres / settes inn

en: Wider Admin Menu
nb_NO: Bredere admin-meny

en: Widowed
nb_NO: Enke/Enkemann

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Will use the site icon set in Settings >> General.
nb_NO: Vil bruke nettsideikonet bestemt i Innstillinger >> Generelt

en: Would You / Probability
nb_NO: Ville du / Sannsynlighet

en: Write a quick, 5-star review for ASE
nb_NO: Skriv en kjapp femstjernersvurdering for ASE

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Yellow Inverted
nb_NO: Omvendt gul

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yes, of course
nb_NO: Ja, såklart

en: You are trying to edit a form that does not exist.
nb_NO: Du prøver å redigere et skjema som ikke eksisterer.

en: You are trying to view an entry that does not exist.
nb_NO: Du prøver å vise en innsending som ikke finnes.

en: You can also append <strong>?bypass=%1$s</strong> in the URL to bypass the password entry form. e.g. %2$s/?bypass=%3$s. This can be useful when you need to quickly share a dev site with another person, e.g. a client.
nb_NO: Du kan også legge til <strong>?bypass=%1$s</strong> i nettadressen for å omgå utfylling av passord, f.eks. %2$s/?bypass=%3$s. Dette kan være nyttig når du raskt trenger å dele en utviklingsside med en annen person, f.eks. en klient.

en: You can also paste an image URL hosted on another site.
nb_NO: Du kan også lime inn en bildeadresse fra en annen nettside.

en: You can export the form styles and then import the form styles in the same or different website.
nb_NO: Du kan eksportere skjemastiler og importere skjemastiler på den samme eller en annen nettside.

en: You can export the settings and then import the form in the same or different website.
nb_NO: Du kan eksportere innstillingene og så importere skjemaet på den samme eller annen nettside.

en: You can resend the following message to the same destination or to a different one.
nb_NO: Du kan sende på nytt følgende melding til samme sted eller annet sted.

en: You did not add any fields to your form. %1$sGo back%2$s and add some.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen felter i skjemaet. %1$sGå tilbake%2$s og legg til noen.

en: Your IP address is %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>
nb_NO: Din IP-adresse er %1$s <span class="faded">(fra %2$s header)</span>

en: Your submission for:
nb_NO: Din innsending for:

en: Zip/Postal
nb_NO: Postnummer

[ctx: add new]
en: Add Code Snippet
nb_NO: Legg til kodesnutt

[ctx: add new on admin bar]
en: Code Snippet
nb_NO: Kodesnutt

[ctx: add new on admin bar]
en: Style Template
nb_NO: Stilmal

[ctx: admin menu]
en: Code Snippets
nb_NO: Kodesnutter

[ctx: admin menu]
en: Style Template
nb_NO: Stilmal

en: and
nb_NO: og

en: at
nb_NO: den

en: auto-generated
nb_NO: auto-generert

en: between
nb_NO: mellom

en: contact
nb_NO: kontakt

en: contains
nb_NO: inneholder

en: crop
nb_NO: beskjæring

en: days for:
nb_NO: dager for:

en: decimal points
nb_NO: desimaltegn

en: default
nb_NO: standard

en: does not contain
nb_NO: ikke inneholder

en: e.g. 202.73.201.157
nb_NO: f.eks. 203.73.201.157

en: e.g. 280
nb_NO: f.eks. 280

en: e.g. 72
nb_NO: f.eks. 72

en: e.g. F j, Y - H:i:s
nb_NO: f.eks. j. F Y - H:i:s

en: e.g. backend
nb_NO: for eksempel backend

en: e.g. https://www.example.com/custom-login-style.css
nb_NO: f.eks. https://www.domene.no/egen-stil.css

en: e.g. https://www.site.com/media/brand_logo.jpg
nb_NO: f.eks. https://www.side.no/media/firma_logo.jpg

en: e.g. maintenance
nb_NO: f. eks. vedlikehold

en: e.g. my-account
nb_NO: f.eks. min-konto

en: e.g. wp/v2/posts
nb_NO: f.eks. wp/v2/posts

en: earlier than
nb_NO: eldre enn

en: entries
nb_NO: innsendinger

en: equals
nb_NO: er lik

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
nb_NO: mislykkede innloggingsforsøk tillatt før 15 minutters sperring

en: form
nb_NO: skjema

en: frontend (conditional)
nb_NO: frontend (på vilkår)

en: greater than
nb_NO: større enn

en: is
nb_NO: er

en: is / one of
nb_NO: er / en av

en: is not
nb_NO: er ikke

en: is not / not any of
nb_NO: er ikke / ingen av

en: later than
nb_NO: nyere enn

en: less than
nb_NO: mindre enn

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
nb_NO: sperring(er) vil blokkere videre innloggingsforsøk i 24 timer

en: log entries and delete older ones.
nb_NO: hendelser i loggen og slett eldre.

en: no crop
nb_NO: ingen beskjæring

en: of the CAPTCHA challenge
nb_NO: av CAPTCHA-utfordringen

en: or
nb_NO: eller

en: pixels
nb_NO: piksler

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
nb_NO: piksler <span class="faded">(Standard er 1920 piksler)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
nb_NO: piksler. <span class="faded">(Standard er 1920 piksler)</span>

[ctx: post type general name]
en: Code Snippets
nb_NO: Kodesnutter

[ctx: post type general name]
en: Style Templates
nb_NO: Stilmaler

[ctx: post type singular name]
en: Code Snippet
nb_NO: Kodesnutt

[ctx: post type singular name]
en: Style Template
nb_NO: Stilmal

en: px
nb_NO: piksler

en: reCAPTCHA verification failed.
nb_NO: reCAPTCHA-verifisering feilet.

en: reCAPTCHA will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
nb_NO: reCAPTCHA vil ikke fungere før Sidenøkkel og hemmelig nøkkel er satt opp. Legg inn nøkler i ASEs CAPTCHA-beskyttelsesmodul %1$shere%2$s.

en: revisions for:
nb_NO: revisjoner for:

en: the life-span of the challenge
nb_NO: levetid for utfordringen

en: with AVIF support
nb_NO: med AVIF-støtte

en: without AVIF support
nb_NO: uten AVIF-støtte
