Admin and Site Enhancements (ASE) Pro - en to ca translation catalogue (1612 entries)

en: "I'm not a robot" checkbox
ca: Casella de selecció "No sóc un robot"

en: %1$s entry permanently deleted | %1$s entries permanently deleted
ca[0]: S'ha suprimit permanentment l'entrada %1$s
ca[1]: S'han suprimit permanentment %1$s entrades

en: %1$s form moved to the Trash. %2$sUndo%3$s | %1$s forms moved to the Trash. %2$sUndo%3$s
ca[0]: El formulari %1$s s'ha mogut a la paperera. %2$sDesfés%3$s
ca[1]: %1$s formularis moguts a la paperera. %2$sDesfés%3$s

en: %1$s form permanently deleted | %1$s forms permanently deleted
ca[0]: El formulari %1$s s'ha suprimit permanentment
ca[1]: S'han suprimit permanentment els formularis %1$s

en: %1$s form permanently deleted. | %1$s forms permanently deleted.
ca[0]: Formulari %1$s suprimit permanentment.
ca[1]: S'han suprimit %1$s formularis permanentment.

en: %1$s form restored from the Trash. | %1$s forms restored from the Trash.
ca[0]: Formulari %1$s restaurat de la paperera.
ca[1]: %1$s formularis restaurats de la paperera.

en: %s (Edit )
ca: %s (Edita)

en: %s Field
ca: Camp %s

en: %s characters only allowed.
ca: Només es permeten %s caràcters.

en: %s is invalid.
ca: %s no és vàlid.

en: %s is required.
ca: Cal/en %s.

en: ( no title )
ca: (sense títol)

en: (Default is 'secret')
ca: (Per defecte és 'secret')

en: (Default is 160px)
ca: (Per defecte és 160px)

en: (Default is 20%)
ca: (Per defecte és 20%)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ca: (filtrat de _MAX_ entrades totals)

en: 0.000001 (6 decimal places)
ca: 0.000001 (6 decimals)

en: 0.00001 (5 decimal places)
ca: 0.00001 (5 decimals)

en: 0.0001 (4 decimal places)
ca: 0.0001 (4 decimals)

en: 0.001 (3 decimal places)
ca: 0,001 (3 decimals)

en: 0.01 (2 decimal places)
ca: 0,01 (2 decimals)

en: 0.1 (1 decimal place)
ca: 0,1 (1 decimal)

en: 1 Column
ca: 1 Columna

en: 1 hour (default)
ca: 1 hora (per defecte)

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 1-3 years
ca: 1-3 anys

en: 1-6 months
ca: 1-6 mesos

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 10 years ahead
ca: 10 anys per endavant

en: 100 years ahead
ca: 100 anys per endavant

en: 1000 (1 thousand)
ca: 1000 (mil)

en: 10000 (10 thousands)
ca: 10000 (10 mil)

en: 100000 (100 thousands)
ca: 100000 (100 mil)

en: 1000000 (1 million)
ca: 1000000 (1 milió)

en: 120 seconds
ca: 120 segons

en: 15 minutes
ca: 15 minuts

en: 15 seconds
ca: 15 segons

en: 2 Columns
ca: 2 Columnes

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 20 minutes
ca: 20 minuts

en: 25 years ahead
ca: 25 anys per endavant

en: 3 Columns
ca: 3 Columnes

en: 3 minutes
ca: 3 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: 4 Columns
ca: 4 Columnes

en: 4 hours
ca: 4 hores

en: 404 page
ca: Pàgina 404

en: 45 seconds
ca: 45 segons

en: 5 Columns
ca: 5 Columnes

en: 5 minutes
ca: 5 minuts

en: 50 years ahead
ca: 50 anys per endavant

en: 6 Columns
ca: 6 Columnes

en: 6-12 months
ca: 6-12 mesos

en: 60 seconds
ca: 60 segons

en: 65 or above
ca: 65 anys o més

en: 75 years ahead
ca: 75 anys per endavant

en: 90 seconds
ca: 90 segons

en: <a href="#" class="csm-add-filter">Specify frontend location details &raquo;</a>
ca: <a href="#" class="csm-add-filter">Especifiqueu els detalls de la ubicació del frontend &raquo;</a>

en: <div class="asenha-warning">This feature <strong>only works for/with the default WordPress login page</strong>. It does not support using custom login page you manually created with a page builder or with another plugin.<br /><br />It's also <strong>not yet compatible with two-factor authentication (2FA) methods</strong>. If you use a 2FA plugin, please use the change login URL feature bundled in that plugin, or use another plugin that is compatible with it.<br /><br />And obviously, to improve security, please <strong>use something other than 'login'</strong> for the custom login slug.</div>
ca: <div class="asenha-warning">Aquesta característica <strong>només funciona amb la pàgina d'inici de sessió predeterminada del WordPress</strong>. No és compatible amb l'ús de la pàgina d'inici de sessió personalitzada que heu creat manualment amb un constructor de pàgines o amb un altre connector.<br /><br />També és <strong>encara no és compatible amb els mètodes d'autenticació de dos factors (2FA)</strong>. Si utilitzeu un connector 2FA, utilitzeu la característica canvia l'URL d'inici de sessió inclosa en aquest connector, o utilitzeu un altre connector que sigui compatible amb ell.<br /><br />I òbviament, per millorar la seguretat, utilitzeu <strong>alguna cosa diferent de 'login'</strong> per a l'identificador d'inici de sessió personalitzat.</div>

en: <span class="faded">(Default is 1 minute)</span>
ca: <span class="faded">(Per defecte és 1 minut)</span>

en: <span class="faded">(Default is 15 seconds)</span>
ca: <span class="faded">(Per defecte és 15 segons)</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Authentication</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Autenticació</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Bcc</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Cco</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detect IP address from the following header first:</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Detecta primer l'adreça IP de la següent capçalera:</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Live Site URL</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">URL del lloc web en viu</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Password</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Contrasenya</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to email</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Correu electrònic de resposta</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Reply-to name</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nom de resposta</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Security</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Seguretat</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Send a test email to</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Envia un correu de prova a</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender email</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Correu electrònic del remitent</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Sender name</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nom del remitent</span>

en: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Username</span>
ca: <span class="field-sublabel sublabel-wide">Nom d'usuari</span>

en: <strong>Code to insert after &lt;body&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi a inserir després de &lt;body&gt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Code to insert before &lt;/head&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi a inserir abans de lt;/headgt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Code to insert in footer section before &lt;/body&gt; with the priority of</strong>
ca: <strong>Codi per inserir a la secció de peu de pàgina abans de &lt;/body&gt; amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Error:</strong> Invalid email or incorrect password.
ca: <strong>Error:</strong> Correu electrònic no vàlid o contrasenya incorrecta.

en: <strong>Insert CSS with the priority of</strong>
ca: <strong>Insereix CSS amb la prioritat de</strong>

en: <strong>Your ads.txt content:</strong>
ca: <strong>Contingut de ads.txt:</strong>

en: <strong>Your app-ads.txt content:</strong>
ca: <strong>El vostre contingut d'app-ads.txt:</strong>

en: A particular page/post/CPT.
ca: Una pàgina/publicació/CPT en particular.

en: A post type of the current page.
ca: Tipus de publicació de la pàgina actual.

en: A single URL for some or all roles
ca: Una única URL per a alguns o tots els rols

en: ALTCHA (self-hosted)
ca: ALTCHA (autoallotjat)

en: ALTCHA secret key
ca: Clau secreta d'ALTCHA

en: ALTCHA widget
ca: Giny ALTCHA

en: ALTCHA will not work untill the Secret Key is set up. Add the key in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
ca: L'ALTCHA no funcionarà fins que no es configure la clau secreta. Afegiu la clau al mòdul de protecció CAPTCHA d'ASE %1$saquí%2$s.

en: AND
ca: I

en: ASE Pro YEAR-END SALE! 20% DISCOUNT. Lifetime Deal (LTD) available.
ca: REBAIXES DE FI D'ANY ASE Pro! 20% DE DESCOMPTE. Oferta de per vida (LTD) disponible.

en: ASE Repeater
ca: Repetidor ASE

en: ASE Repeater Field
ca: Camp Repetidor ASE

en: ASE Repeater Field for Loop
ca: Camp Repetidor ASE per a Bucle

en: ASE Repeater File
ca: Arxiu Repetidor ASE

en: ASE Repeater Gallery
ca: Galeria Repetidor ASE

en: ASE Repeater Image
ca: Imatge Repetidor ASE

en: ASE Repeater Loop Settings
ca: Configuració del Bucle de Repetidor ASE

en: ASE Repeater Original Post Title
ca: Títol Publicació Original Repetidor ASE

en: ASE Repeater Text
ca: Text Repetidor ASE

en: ASE Repeater URL
ca: URL Repetidor ASE

en: AVIF Support Status
ca: Estat de suport de l'AVIF

en: AVIF Upload
ca: Pujada d'AVIF

en: About the same
ca: Més o menys el mateix

en: Accounting / Finance
ca: Comptabilitat / Finances

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate
ca: Activa

en: Active
ca: Actiu

en: Add
ca: Afegeix

en: Add CAPTCHA protection to various forms in your site to help prevent automated bot, spam or malicious submissions.
ca: Afegiu protecció CAPTCHA a diversos formularis del vostre lloc web per ajudar a prevenir bots automatitzats, correu brossa o enviaments maliciosos.

en: Add CSS / SCSS Snippet
ca: Afegeix un Fragment de CSS / SCSS

en: Add CSS/SCSS code
ca: Afegir codi CSS/SCSS

en: Add Child
ca: Afegeix un Fill

en: Add Code Snippet
ca: Afegeix un Fragment de Codi

en: Add Condition
ca: Afegeix una Condició

en: Add Fields Here
ca: Afegeix camps aquí

en: Add File
ca: Afegeix un Fitxer

en: Add HTML Snippet
ca: Afegeix un Fragment HTML

en: Add HTML code
ca: Afegeix codi HTML

en: Add JS Snippet
ca: Afegeix un Fragment de JS

en: Add JS code
ca: Afegeix codi JS

en: Add More Email
ca: Afegeix Més Correus Electrònics

en: Add New
ca: Afegeix nou

en: Add New %s
ca: Afegeix nou %s

en: Add New Field
ca: Afegeix un camp nou

en: Add New Field Group
ca: Afegeix un Nou Grup de Camps

en: Add New Form
ca: Afegeix un formulari nou

en: Add New Options Page
ca: Afegeix una Nova Pàgina d'Opcions

en: Add New Post Type
ca: Afegeix un Nou Tipus de Publicació

en: Add New Style Template
ca: Afegeix una Nova Plantilla d'Estil

en: Add New Taxonomy
ca: Afegeix una Nova Taxonomia

en: Add PHP Snippet
ca: Afegeix un Fragment de PHP

en: Add Row
ca: Afegeix una Fila

en: Add Separator
ca: Afegeix un separador

en: Add User Role Slug(s) to Admin Body Classes
ca: Afegir Slug(s) de Rol d'Usuari a les Classes del cos d'Administrador

en: Add Username to Admin Body Classes
ca: Afegeix un nom d'usuari a les classes del cos d'administrador

en: Add Your Review
ca: Afegeix la teva ressenya

en: Add a delay of 1.5 seconds to verification
ca: Afegeix un retard d'1,5 segons a la verificació

en: Add categories for the media library and enable drag-and-drop categorization of media items. Categories can then be used to filter media items during media insertion into content.
ca: Afegiu categories per a la biblioteca multimèdia i activeu la categorització d'elements multimèdia amb la funció d'arrossegar i deixar anar. Les categories es poden utilitzar per filtrar elements multimèdia durant la inserció de contingut multimèdia al contingut.

en: Add custom &lt;body&gt; class(es) on the singular view of some or all public post types. Compatible with classes already added using <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">Custom Body Class plugin</a>.
ca: Afegeix classes personalitzades &lt;body&gt; a la vista singular d'alguns o tots els tipus de publicacions públiques. Compatible amb les classes ja afegides mitjançant el <a href="https://wordpress.org/plugins/wp-custom-body-class" target="_blank">connector de classe de cos personalitzada</a>.

en: Add custom CSS on all admin pages for all user roles.
ca: Afegeix CSS personalitzat a totes les pàgines d'administració per a tots els rols d'usuari.

en: Add custom CSS on all frontend pages for all user roles.
ca: Afegeix CSS personalitzat a totes les pàgines del frontal per a tots els rols d'usuari.

en: Address
ca: Adreça

en: Admin Columns Manager
ca: Gestor de Columnes d'Administració

en: Admin Columns Manager for
ca: Gestor de columnes d'administració per a

en: Admin Interface
ca: Interfície d'administració

en: Admin Logo
ca: Logotip de l'Administrador

en: Admin Menu
ca: Menú d'administració

en: Admin Menu Organizer
ca: Organitzador del menú d'administració

en: Admin Menu Settings
ca: Configuració del menú d'administració

en: Admin Notices
ca: Avisos d'administració

en: Admin bar
ca: Barra d'administració

en: Admin bar (frontend) & admin menu (backend)
ca: Barra d'administració (frontend) i menú d'administració (backend)

en: Admin menu
ca: Menú d'administració

en: Advanced Options
ca: Opcions Avançades

en: Advertising / Public Relations
ca: Publicitat / Relacions Públiques

en: Aerospace / Aviation
ca: Aeroespacial / Aviació

en: After &lt;body&gt;
ca: Després del &lt;body&gt;

en: After adding a repeater field, please Save / Update the field group first before drag and dropping sub-fields to it.
ca: Després d'afegir un camp repetidor, primer deseu/actualitzeu el grup de camps abans d'arrossegar-hi i deixar-hi anar subcamps.

en: After duplication, redirect to:
ca: Després de la duplicació, redirigeix a:

en: After saving the settings above, check if everything is configured properly below.
ca: Després de desar la configuració de dalt, comproveu si tot està configurat correctament a sota.

en: Age Groups
ca: Grups d'Edat

en: Agree
ca: D'acord

en: Agreement
ca: Acord

en: Alignment
ca: Alineació

en: All
ca: Tot

en: All %s
ca: Tots %s

en: All Code Snippets
ca: Tots els Fragments de Codi

en: All Forms
ca: Tots els formularis

en: All Media
ca: Tots el Multimedia

en: All Types
ca: Tots els Tipus

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Allow Custom Navigation Menu Items to Open in New Tab
ca: Permet que els elements del menú de navegació personalitzats s'obrin en una pestanya nova

en: Allow custom navigation menu items to have links that open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ca: Permet que els elements del menú de navegació personalitzats tinguin enllaços que s'obrin a la pestanya del navegador nou mitjançant l'atribut target."blank". També s'afegirà l'atribut rel."noopener noreferrer nofollow" per a una seguretat millorada i beneficis SEO.

en: Allow some or all user roles to upload SVG files, which will then be sanitized to keep things secure.
ca: Permet que alguns o tots els rols d'usuari carreguin fitxers SVG, que després es desinfectaran per mantenir les coses segures.

en: Allow visitors with the following IP addresses to view the site directly:
ca: Permet que els visitants amb les següents adreces IP vegin el lloc directament:

en: Also disable frontend block styles / CSS files for the selected post types.
ca: Desactiva també els estils de bloc frontal / fitxers CSS per als tipus d'entrada seleccionats.

en: Also enable custom ordering for the following post type(s), which are non-hierarchical and does not support page attributes:
ca: També activa l'ordre personalitzat per als següents tipus de publicació, que no són jeràrquics i no admeten atributs de pàgina:

en: Also enable frontend access for:
ca: Habilita també l'accés al frontend per a:

en: Also hide admin notices for non-administrators.
ca: Amaga també els avisos d'administrador per a usuaris que no són administradors.

en: Also show additional filter(s) for non-hierarchical taxonomies.
ca: Mostra també filtres addicionals per a taxonomies no jeràrquiques.

en: Always (on page load)
ca: Sempre (en carregar la pàgina)

en: Always hide for user role(s)
ca: Amaga sempre per als rols d'usuari

en: An URL of the current page where a user who views your website is located.
ca: Una URL de la pàgina actual on es troba un usuari que visita el vostre lloc web.

en: Any
ca: Qualsevol

en: April
ca: Abril

en: Archive
ca: Arxiu

en: Arts / Entertainment / Publishing
ca: Arts / Entreteniment / Publicacions

en: As a file
ca: Com a fitxer

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Associate degree
ca: Grau associat

en: Attachment ID
ca: ID del Fitxer Adjunt

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Attempts<br />Lockouts
ca: Intents<br />Bloquejos

en: Audio
ca: Àudio

en: August
ca: Agost

en: Author Display Name
ca: Nom de visualització de l'autor

en: Author Email
ca: Correu Electrònic de l'Autor

en: Author Login
ca: Inici de Sessió de l'Autor

en: Author Meta Field
ca: Camp Meta de l'Autor

en: Author Nice Name
ca: Nom Maco de l'Autor

en: Author URL
ca: URL de l'Autor

en: Author archive
ca: Arxiu d'autors

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Responder
ca: Resposta automàtica

en: Auto verification
ca: Verificació automàtica

en: Auto-Publish Posts with Missed Schedule
ca: Publica automàticament les entrades amb una planificació perduda

en: Automatic Width
ca: Amplada automàtica

en: Automatically obfuscate email addresses in post content.
ca: Ofusca automàticament les adreces de correu electrònic al contingut de les publicacions.

en: Automotive
ca: Automoció

en: Bachelor's degree
ca: Grau de llicenciatura

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color de Fons

en: Background Color ( Focus )
ca: Color de fons (Focus)

en: Background Color (Hover )
ca: Color de fons (al passar per sobre)

en: Banking / Mortgage
ca: Banca / Hipoteca

en: Bar Color
ca: Color de la barra

en: Bar Color (Active )
ca: Color de la barra (Actiu)

en: Bcc
ca: Cco

en: Before any two nations or group of nations decide to go to war, they should consider doing a chess tournament instead to settle their conflict
ca: Abans que dues nacions o grups de nacions decideixin anar a la guerra, haurien de considerar la possibilitat de fer un torneig d'escacs per resoldre el seu conflicte.

en: Blob Scene
ca: Escena de Blob

en: Blog / posts page
ca: Pàgina de bloc / entrades

en: Blue
ca: Blau

en: Blue Inverted
ca: Blau Invertit

en: Blur
ca: Desenfocament

en: Blurry Gradient
ca: Gradient borrós

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: Border Color ( Focus )
ca: Color de la vora (Focus)

en: Border Color (Hover )
ca: Color de la vora (al passar per sobre)

en: Border Radius
ca: Radi de la Vora

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Bottom Spacing
ca: Espaiat Inferior

en: Box Shadow
ca: Ombra de caixa

en: Box Shadow ( Focus )
ca: Ombra de caixa (Focus)

en: Box Shadow (Hover )
ca: Ombra de caixa (al passar per sobre)

en: Boxed Plain
ca: Caixa simple

en: Builder
ca: Constructor

en: Bulk Edit
ca: Edició Massiva

en: Bulk Edit Options
ca: Opcions d'Edició Massiva

en: Business Development
ca: Desenvolupament Empresarial

en: Business Opportunity
ca: Oportunitat de Negoci

en: Button Label
ca: Etiqueta del Botó

en: By specifying your live / production site's URL above, search engine visibility will be automatically disabled on your development / staging sites. This will prevent accidental indexing by search engines. Make sure you include the HTTP protocol, e.g. https://www.google.com
ca: Si especifiqueu l'URL del vostre lloc web en directe o de producció a dalt, la visibilitat dels motors de cerca es desactivarà automàticament als vostres llocs web de desenvolupament o de proves. Això evitarà la indexació accidental per part dels motors de cerca. Assegureu-vos d'incloure el protocol HTTP, p. ex. https://www.google.com

en: Bypass password protection with URL parameter
ca: Eviteu la protecció amb contrasenya amb el paràmetre URL

en: Bypass verification of SSL certificate. This would be insecure if mail is delivered across the internet but could help in certain local and/or containerized WordPress scenarios.
ca: Ignora la verificació del certificat SSL. Això seria insegur si el correu es lliura a través d'Internet, però podria ajudar en certs escenaris locals i/o contenidoritzats del WordPress.

en: CAPTCHA Protection
ca: Protecció CAPTCHA

en: CAPTCHA type
ca: Tipus de CAPTCHA

en: CAPTCHA verification has failed.
ca: La verificació CAPTCHA ha fallat.

en: CSS Class
ca: Classe CSS

en: CSS Classes
ca: Classes CSS

en: CSS, JS, HTML and PHP code snippets
ca: Fragments de codi CSS, JS, HTML i PHP

en: Canadian Provinces / Territories
ca: Províncies / Territoris canadencs

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot delete %1$s, as it is not within %2$s.
ca: No es pot eliminar %1$s, ja que no es troba dins de %2$s.

en: Cannot redeclare %s.
ca: No es pot tornar a declarar %s.

en: Cannot redeclare class %s.
ca: No es pot tornar a declarar la classe %s.

en: Cannot redeclare function %s.
ca: No es pot tornar a declarar la funció %s.

en: Cannot redeclare interface %s.
ca: No es pot tornar a declarar la interfície %s.

en: Capitalize
ca: Capitalitzar

en: Categorize %s items
ca: Categoritza %s elements

en: Categorize 1 item
ca: Categoritza 1 element

en: Categorized %s items
ca: %s elements categoritzats

en: Categorizing...
ca: Categoritzant...

en: Category does not exist, so cannot be deleted
ca: La categoria no existeix, per tant no es pot suprimir

en: Center
ca: Centre

en: Change Login URL
ca: Canvia l'URL d'inici de sessió

en: Changes have been saved
ca: S'han desat els canvis.

en: Changes have been saved.
ca: Els canvis s'han desat.

en: Checkbox
ca: Casella de selecció

en: Checkboxes
ca: Caselles de Selecció

en: Choice
ca: Elecció

en: Choices
ca: Opcions

en: Choose Style Template
ca: Trieu la plantilla d'estil

en: Choose a JSON file or drag it here
ca: Trieu un fitxer JSON o arrossegueu-lo aquí

en: Choose a form field
ca: Trieu un camp de formulari

en: Choose form to preview
ca: Trieu el formulari per previsualitzar

en: Choose one
ca: Trieu-ne un

en: Choose the email field by clicking on the TAGS above
ca: Trieu el camp de correu electrònic fent clic a les ETIQUETES de dalt

en: Choose this to use the theme's style.
ca: Trieu això per utilitzar l'estil del tema.

en: Choose this when you want to implement your own style.
ca: Trieu això quan vulgueu implementar el vostre propi estil.

en: Choose this when you want to use the Form Builder default, minimalist style.
ca: Trieu això quan vulgueu utilitzar l'estil minimalista per defecte del Creador de formularis.

en: Cick Here
ca: Feu clic Aquí

en: City
ca: Ciutat

en: Clean Up Admin Bar
ca: Neteja la barra d'administració

en: Clean up admin pages by moving notices into a separate panel easily accessible via the admin bar.
ca: Neteja les pàgines d'administració movent els avisos en un panell separat fàcilment accessible a través de la barra d'administració.

en: Clean up and speed up the dashboard by completely disabling some or all widgets. Disabled widgets won't load any assets nor show up under Screen Options.
ca: Neteja i accelera el tauler desactivant completament alguns o tots els ginys. Els ginys desactivats no carregaran cap actiu ni es mostraran a Opcions de pantalla.

en: Clear Log
ca: Esborra el Registre

en: Clerical / Administrative
ca: Administratiu/va

en: Click or drag a field from the sidebar to add it to your form
ca: Feu clic o arrossegueu un camp des de la barra lateral per afegir-lo al formulari

en: Click to view hidden admin notices
ca: Feu clic per veure els avisos d'administrador amagats

en: Close
ca: Tanca

en: Cloudflare Turnstile
ca: Turnstile Cloudflare

en: Code Snippets
ca: Fragments de Codi

en: Code Snippets Editor
ca: Editor de Fragments de Codi

en: Code Snippets Manager
ca: Gestor de Fragments de Codi

en: Collapse
ca: Redueix

en: Color ( Focus )
ca: Color (Focus)

en: Color (Active )
ca: Color (Actiu)

en: Color (Hover )
ca: Color (al passar per sobre)

en: Column Gap
ca: Espai entre columna

en: Column Width
ca: Amplada de Columna

en: Columns
ca: Columnes

en: Comment
ca: Comentari

en: Comparison
ca: Comparació

en: Compile SCSS?
ca: Compilar SCSS?

en: Completely disable core, theme and plugin updates and auto-updates. Will also disable update checks, notices and emails.
ca: Desactiva completament les actualitzacions del nucli, del tema i dels connectors i les actualitzacions automàtiques. També desactivarà les comprovacions d'actualització, els avisos i els correus electrònics.

en: Complexity
ca: Complexitat

en: Configure
ca: Configura

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation Type
ca: Tipus de Confirmació

en: Construction / Facilities
ca: Construcció / Instal·lacions

en: Consumer Goods
ca: Béns de consum

en: Content
ca: Contingut

en: Content / HTML
ca: Contingut / HTML

en: Content / HTML - No Preview Available
ca: Contingut / HTML - no hi ha cap vista prèvia disponible

en: Content Duplication
ca: Duplicació de contingut

en: Content Management
ca: Gestió de continguts

en: Content Order
ca: Ordre del contingut

en: Content for the Preview Column
ca: Contingut per a la columna de previsualització

en: Contract
ca: Contracte

en: Conveniently add and manage CSS / SCSS, JS, HTML and PHP code snippets to modify your site's content, design, behaviour and functionalities
ca: Afegeix i gestiona còmodament fragments de codi CSS/SCSS, JS, HTML i PHP per modificar el contingut, el disseny, el comportament i les funcionalitats del teu lloc web.

en: Conveniently register and edit custom post types and custom taxonomies. Enable the creation of custom field groups for your post types and options pages to store data for display on any part of your website.
ca: Registra i edita còmodament tipus de publicacions personalitzades i taxonomies personalitzades. Activa la creació de grups de camps personalitzats per a les teves pàgines de tipus de publicacions i opcions per emmagatzemar dades per mostrar-les a qualsevol part del teu lloc web.

en: Convert BMP, PNG and JPG uploads to WebP instead of JPG.
ca: Converteix els fitxers carregats en BMP, PNG i JPG a WebP en comptes de JPG.

en: Convert newlines to <br />
ca: Converteix les línies noves a <br />

en: Copied!
ca: Copiat!

en: Copy
ca: Copiar

en: Could not create temporary folder at %s
ca: No s'ha pogut crear la carpeta temporal a %s

en: Could not save uploaded file. The upload was cancelled, or server error encountered.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer carregat. La càrrega s'ha cancel·lat o s'ha produït un error del servidor.

en: Countries
ca: Països

en: Country
ca: País

en: Create
ca: Crea

en: Create New Form
ca: Crea un Formulari Nou

en: Create your own patterns with: %1$s
ca: Crea els teus propis patrons amb: %1$s

en: Created At
ca: Creat A

en: Created By
ca: Creat Per

en: Currently on YEAR-END SALE. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% discount</a>.
ca: Actualment en REBAIXES DE FINAL D'ANY. <a href="https://www.wpase.com/promo-ndg" target="_blank">20% de descompte</a>.

en: Curves
ca: Corbes

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom &lt;head&gt; Code
ca: Codi personalitzat &lt;head&gt;

en: Custom Admin CSS
ca: CSS d'administració personalitzat

en: Custom Admin Footer Text
ca: Text personalitzat del peu de pàgina de l'administrador

en: Custom Body Class
ca: Classe personalitzada de Body

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Custom Code
ca: Codi personalitzat

en: Custom Content Types
ca: Tipus de Contingut Personalitzats

en: Custom Field Group
ca: Grup de Camps Personalitzats

en: Custom Field Groups
ca: Grups de Camps Personalitzats

en: Custom Fields
ca: Camps personalitzats

en: Custom Frontend CSS
ca: CSS personalitzat del Frontend

en: Custom Post Type
ca: Tipus de Publicació Personalitzada

en: Custom Post Types
ca: Tipus de Publicacions Personalitzades

en: Custom Style
ca: Estil Personalitzat

en: Custom Taxonomies
ca: Taxonomies Personalitzades

en: Custom Taxonomy
ca: Taxonomia Tersonalitzada

en: Customer Service
ca: Servei d'atenció al client

en: Customize the order of the admin menu and optionally change menu item title or hide some items.
ca: Personalitzeu l'ordre del menú d'administració i, opcionalment, canvieu el títol de l'element de menú o amagueu alguns elements.

en: Customize the text you see on the footer of wp-admin pages other than this ASE settings page.
ca: Personalitzeu el text que veieu al peu de pàgina de les pàgines wp-admin diferents d'aquesta pàgina de configuració d'ASE.

en: DUPLICATE
ca: DUPLICAR

en: Dark
ca: Fosc

en: Dashed
ca: Discontinuat

en: Database
ca: Base de dades

en: Date
ca: Data

en: Date Format
ca: Format de data

en: Date Time
ca: Data i Hora

en: Date archive
ca: Arxiu de dates

en: Day of the Week
ca: Dia de la setmana

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Debug
ca: Depuració

en: December
ca: Decembre

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Demo Form
ca: Formulari de Demostració per Defecte

en: Default Style
ca: Estil per Defecte

en: Default Value
ca: Valor per defecte

en: Default Value(s)
ca: Valor(s) per Defecte

en: Default is %s
ca: Per defecte és %s

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/body&gt;
ca: Per defecte és 10. Nombre més gran insereix el codi més proper a &lt;/body&gt;

en: Default is 10. Larger number insert code closer to &lt;/head&gt;
ca: Per defecte és 10. Nombre més gran insereix el codi més proper a &lt;/head&gt;

en: Default is 10. Larger number inserts CSS closer to &lt;/head&gt; and allows it to better override other CSS loaded earlier in &lt;head&gt;.
ca: El valor per defecte és 10. Un nombre més gran insereix CSS més a prop de &lt;/head&gt; i permet que pugui sobreescriure millor altres CSS carregats anteriorment a &lt;head&gt;.

en: Default is 10. Lower number is executed earlier.
ca: El valor per defecte és 10. El nombre més baix s'executa abans.

en: Default is 10. Lower number is loaded earlier.
ca: El valor per defecte és 10. El número més baix es carrega abans.

en: Default is 10. Smaller number insert code closer to &lt;body&gt;
ca: Per defecte és 10. Número més petit insereix el codi més proper a &lt;body&gt;

en: Default is 82 from a range between 1 to 100. The higher the number, the higher the quality and the file size.
ca: El valor per defecte és 82 d'un interval entre 1 i 100. Com més alt sigui el número, més alta serà la qualitat i la mida del fitxer.

en: Default state
ca: Estat per defecte

en: Default text is: <em>Thank you for creating with <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.
ca: El text per defecte és: <em>Gràcies per crear amb <a href="https://wordpress.org/">WordPress</a></em>.

en: Default text is: <em>Version %s</em>
ca: El text per defecte és: <em>Versió %s</em>

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Definitely
ca: Definitivament

en: Definitely not
ca: Definitivament no

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Delivery status
ca: Estat del lliurament

en: Descending
ca: Descendent

en: Description
ca: Descripció

en: Design of password-protected pages
ca: Disseny de pàgines protegides amb contrasenya

en: Disable
ca: Desactiva

en: Disable <strong>application passwords</strong> that was added since WordPress v5.6.
ca: Desactiveu les <strong>contrasenyes d'aplicació</strong> que s'han afegit des de la versió 5.6 de WordPress.

en: Disable <strong>block-based widgets settings screen</strong>. Restores the classic widgets settings screen when using a classic (non-block) theme. This has no effect on block themes.
ca: Desactivar la <strong>pantalla de configuració de ginys basats en blocs</strong>. Restaura la pantalla de configuració de ginys clàssica quan s'utilitza un tema clàssic (sense blocs). Això no té efecte en els temes basats en blocs.

en: Disable <strong>emoji support for pages, posts and custom post types</strong> on the admin and frontend. The support is primarily useful for older browsers that do not have native support for it. Most modern browsers across different OSes and devices now have native support for it.
ca: Desactiveu el suport per a emojis <strong>per a pàgines, entrades i tipus d'entrada personalitzats</strong> a l'administrador i al frontal. El suport és principalment útil per a navegadors més antics que no tenen suport natiu per a això. La majoria dels navegadors moderns a través de diferents OS i dispositius ara tenen suport natiu per a això.

en: Disable <strong>jQuery Migrate</strong> script on the frontend, which should no longer be needed if your site uses modern theme and plugins.
ca: Desactiva l'script <strong>jQuery Migrate</strong> a la portada, que ja no hauria de ser necessari si el vostre lloc utilitza temes i plugins moderns.

en: Disable <strong>lazy loading of images</strong> that was natively added since WordPress v5.5.
ca: Desactiveu la <strong>càrrega d'imatges diferida</strong>, que s'ha afegit nativament des del WordPress v5.5.

en: Disable <strong>version number</strong> on static resource URLs referenced in &lt;head&gt;, which can disclose WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s). Applies to non-logged-in view of pages. This will also increase cacheability of static assets, but may have unintended consequences. Make sure you know what you are doing.
ca: Desactiveu el <strong>número de versió</strong> a les URL de recursos estàtics a les quals es fa referència a &lt;head&gt;, que poden revelar el número de versió de WordPress. Les versions anteriors poden contenir llacunes de seguretat sense pedaços. S'aplica a la vista de pàgines sense sessió iniciada. Això també augmentarà la capacitat de memòria cau dels recursos estàtics, però pot tenir conseqüències no desitjades. Assegureu-vos de saber què esteu fent.

en: Disable All Updates
ca: Desactiva totes les actualitzacions

en: Disable Comments
ca: Desactiva els comentaris

en: Disable Components
ca: Desactiva els components

en: Disable Dashboard Widgets
ca: Desactiva els ginys del tauler

en: Disable Feeds
ca: Desactiva els canals (Feeds)

en: Disable Gutenberg
ca: Desactiva Gutenberg

en: Disable REST API
ca: Desactiva l'API REST

en: Disable REST API access for non-authenticated users and remove URL traces from &lt;head&gt;, HTTP headers and WP RSD endpoint.
ca: Desactiva l'accés a l'API REST per a usuaris no autenticats i elimina les traces URL de &lt;head&gt;, les capçaleres HTTP i el punt final RSD WP.

en: Disable Smaller Components
ca: Desactiva components més petits

en: Disable XML-RPC
ca: Desactiva XML-RPC

en: Disable all RSS, Atom and RDF feeds. This includes feeds for posts, categories, tags, comments, authors and search. Also removes traces of feed URLs from &lt;head&gt;.
ca: Desactiva tots els canals RSS, Atom i RDF. Això inclou canals per a publicacions, categories, etiquetes, comentaris, autors i cerques. També elimina traces d'URL del canal de &lt;head&gt;.

en: Disable comments for some or all public post types. When disabled, existing comments will also be hidden on the frontend.
ca: Desactiva els comentaris per a alguns o tots els tipus d'entrades públiques. Quan està desactivat, els comentaris existents també s'ocultaran al frontal.

en: Disable except on
ca: Desactiva excepte en

en: Disable generation of the following intermediate sizes:
ca: Desactiva la generació de les següents mides intermèdies:

en: Disable horizontal scrolling
ca: Desactiva el desplaçament horitzontal

en: Disable loading of <strong>Dashicons CSS and JS files</strong> on the front-end for public site visitors. This might break the layout or design of custom forms, including custom login forms, if they depend on Dashicons. Make sure to check those forms after disabling.
ca: Desactiva la càrrega de <strong>fitxers CSS i JS de Dashicons</strong> al frontal per als visitants del lloc públic. Això podria trencar la disposició o el disseny de formularis personalitzats, inclosos formularis d'inici de sessió personalitzats, si depenen de Dashicons. Assegureu-vos de comprovar aquests formularis després de desactivar-los.

en: Disable on all post types
ca: Desactiva en tots els tipus de publicació

en: Disable only on
ca: Desactiva només a

en: Disable the <strong>&lt;generator&gt; tag</strong> in RSS feed &lt;channel&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ca: Desactiva l'<strong>etiqueta &lt;generator&gt;</strong> al &lt;canal&gt; feed RSS, donat que revela el número de versió de WordPress. Les versions més antigues poden contenir llacunes de seguretat sense reparar.

en: Disable the <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. It's not needed if your site is not using pingback or remote (XML-RPC) client to manage posts.
ca: Desactiva l'etiqueta <strong>Really Simple Discovery (RSD) &lt;link&gt;</strong> a &lt;head&gt;. No cal si el vostre lloc web no utilitza pingback o un client remot (XML-RPC) per gestionar les publicacions.

en: Disable the <strong>Windows Live Writer (WLW) manifest &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. The WLW app was discontinued in 2017.
ca: Desactiva l'etiqueta <strong>del manifest de Windows Live Writer (WLW) &lt;link&gt;</strong> a &lt;head&gt;. L'aplicació WLW es va deixar de produir el 2017.

en: Disable the <strong>generator &lt;meta&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;, which discloses the WordPress version number. Older versions(s) might contain unpatched security loophole(s).
ca: Desactiveu l'etiqueta <strong>generador &lt;meta&gt;</strong> a &lt;head&gt;, que revela el número de versió de WordPress. Les versions anteriors poden contenir llacunes de seguretat sense pegats.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>.
ca: Desactiveu el <strong>connector i l'editor de temes</strong>.

en: Disable the <strong>plugin and theme editor</strong>. <span class="warning-text">Note that wp-config.php in this site is not writeable and <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> constant is already defined there. You either need to make it writeable to make this setting functional, or, you need to manually change the value of <code>DISALLOW_FILE_EDIT</code> there.</span>
ca: Desactiveu <strong>l'editor de plugins i temes</strong>. <span class="warning-text">Tingueu en compte que wp-config.php en aquest lloc no es pot escriure i la constant <code>DISALLOWFILEEDIT</code> ja està definida allà. O bé heu de fer que es pugui escriure per fer que aquest paràmetre sigui funcional, o bé, heu de canviar manualment el valor de <code>DISALLOWFILEEDIT</code> allà.</span>

en: Disable the Gutenberg block editor for some or all applicable post types.
ca: Desactiva l'editor de blocs de Gutenberg per a alguns o tots els tipus d'entrades aplicables.

en: Disable the default <strong>WordPress shortlink &lt;link&gt; tag</strong> in &lt;head&gt;. Ignored by search engines and has minimal practical use case. Usually, a dedicated shortlink plugin or service is preferred that allows for nice names in the short links and tracking of clicks when sharing the link on social media.
ca: Desactiveu l'etiqueta predeterminada <strong>Etiqueta d'&lt;enllaç&gt; curt de Wordpress</strong> a &lt;head&gt;. Els motors de cerca l'ignoren i té un cas d'ús pràctic mínim. Normalment, es prefereix un complement o servei d'enllaços curts dedicat que permeti noms agradables als enllaços curts i el seguiment dels clics en compartir l'enllaç a les xarxes socials.

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disagree
ca: En desacord

en: Discard
ca: Descartar

en: Discarded
ca: Descartat

en: Dismiss
ca: Descartar

en: Dismiss this notice.
ca: Desestima aquest avís.

en: Display
ca: Mostrar

en: Display Active Plugins First
ca: Mostra primer els connectors actius

en: Display Settings
ca: Configuració de la Pantalla

en: Display System Summary
ca: Mostra el resum del sistema

en: Display a panel showing and linking to all available sizes when viewing an image in the media library. Especially useful to quickly get the URL of a particular image size.
ca: Mostra un panell que mostra i enllaça amb totes les mides disponibles quan es visualitza una imatge a la biblioteca multimèdia. Especialment útil per obtenir ràpidament l'URL d'una mida d'imatge determinada.

en: Display active / activated plugins at the top of the Installed Plugins list. Useful when your site has many deactivated plugins for testing or development purposes.
ca: Mostra els connectors actius / activats a la part superior de la llista Connectors instal·lats. Útil quan el vostre lloc té molts connectors desactivats amb finalitats de prova o desenvolupament.

en: Display the registration date and time in the users list table.
ca: Mostra la data i l'hora de registre a la taula de llista d'usuaris.

en: Dissatisfied
ca: Insatisfet

en: Divider
ca: Divisor

en: Divider Height (px )
ca: Alçada del divisor (px)

en: Divider Type
ca: Tipus de divisor

en: Divorced
ca: Divorciat/da

en: Do more with <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Lifetime deal (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">available</a>.
ca: Feu més amb <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm" target="_blank">ASE Pro</a>. Disposició de temps de vida (LTD) <a href="https://www.wpase.com/upgrade-ndg-btm-prc" target="_blank">disponible</a>.

en: Do not load when
ca: No carregueu quan

en: Documentation
ca: Documentació

en: Dotted
ca: Puntejat

en: Double
ca: Doble

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu.
ca: Arrossegueu i deixeu anar els elements del menú a la posició desitjada. Opcionalment, canvieu els títols dels elements de menú del complement/tema de tercers o amagueu alguns elements fins que feu clic a «Mostra-ho tot» a la part inferior del menú d'administració.

en: Drag and drop menu items to the desired position. Optionally change 3rd party plugin/theme's menu item titles or hide some items until toggled by clicking "Show All" at the bottom of the admin menu. You can also choose to always hide menu items for all or some user roles.
ca: Arrossegueu i deixeu anar els elements del menú a la posició desitjada. Opcionalment, podeu canviar els títols dels elements del menú dels complements/temes de tercers o amagar alguns elements fins que es puguin activar fent clic a "Mostra-ho tot" a la part inferior del menú d'administració. També podeu optar per amagar sempre els elements del menú per a tots o alguns rols d'usuari.

en: Dropdown
ca: Menú desplegable

en: Dropdown Options
ca: Opcions desplegables

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate %s
ca: Duplica %s

en: Duplicate this as draft
ca: Duplica això com a esborrany

en: Easily customize the design of the login page.
ca: Personalitza fàcilment el disseny de la pàgina d'inici de sessió.

en: Easily edit and validate your <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> and <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a> content.
ca: Editeu i valideu fàcilment el vostre contingut <a href="/ads.txt" target="_blank">ads.txt</a> i <a href="/app-ads.txt" target="_blank">app-ads.txt</a>.

en: Easily edit and validate your <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a> content.
ca: Editeu i valideu fàcilment el vostre contingut <a href="/robots.txt" target="_blank">robots.txt</a>.

en: Easily enable enhancements and features that usually require multiple plugins.
ca: Activa fàcilment les millores i les característiques que normalment requereixen múltiples connectors.

en: Easily insert &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; and &lt;style&gt; tags, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, Ads Conversion and Optimize code, Facebook, TikTok and Twitter pixels, etc.
ca: Inseriu fàcilment etiquetes &lt;meta&gt;, &lt;link&gt;, &lt;script&gt; i &lt;style&gt;, Google Analytics, Tag Manager, AdSense, codi de conversió i optimització d'anuncis, Facebook, TikTok i Twitter pixels, etc.

en: Easily replace any type of media file with a new one while retaining the existing media ID, publish date and file name. So, no existing links will break.
ca: Substitueix fàcilment qualsevol tipus de fitxer multimèdia amb un de nou mentre es conserva l'ID del mitjà existent, la data de publicació i el nom del fitxer. Per tant, no es trencaran els enllaços existents.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit %s
ca: Edita %s

en: Edit CSS / SCSS Snippet
ca: Edita el Fragment CSS / SCSS

en: Edit Code Snippet
ca: Edita el Fragment de Codi

en: Edit Field Group
ca: Edita el Grup de Camps

en: Edit HTML Snippet
ca: Edita el Fragment HTML

en: Edit JS Snippet
ca: Edita el Fragment JS

en: Edit Options Page
ca: Pàgina d'Opcions d'Edició

en: Edit PHP Snippet
ca: Edita el Fragment de PHP

en: Edit Post Type
ca: Edita el Tipus de Publicació

en: Edit Style Template
ca: Edita la Plantilla d'Estil

en: Edit Taxonomy
ca: Edita la Taxonomia

en: Edit or add field options (one per line )
ca: Edita o afegeix opcions de camp (una per línia)

en: Edit screen
ca: Edita la pantalla

en: Edit screen publish section
ca: Edita la secció de publicació a la pantalla

en: Education
ca: Educació

en: Education / Training
ca: Educació / Formació

en: Elementor ASE Repeater: Error registering controls - %s
ca: Repetidor ASE Elementor: Error al registrar els controls - %s

en: Elementor ASE Repeater: Error registering tags - %s
ca: Repetidor ASE Elementor: Error al registrar les etiquetes - %s

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address Obfuscator
ca: Ofuscador d'adreces de correu electrònic

en: Email Delivery
ca: Enviament per correu electrònic

en: Email Delivery Log
ca: Registre de Lliurament de Correus Electrònics

en: Email Log
ca: Registre de Correu Electrònic

en: Email Notification Settings
ca: Configuració de notificacions per correu electrònic

en: Email address only
ca: Només adreça electrònica

en: Email delivery
ca: Lliurament de correu electrònic

en: Email delivery log entry with the ID %s was successfully deleted.
ca: L'entrada del registre d'entrega de correus electrònics amb l'ID %s s'ha suprimit correctament.

en: Email sent successfully
ca: Correu electrònic enviat correctament

en: Email template
ca: Plantilla de correu electrònic

en: Email was sent. This page will reload now...
ca: S'ha enviat el correu electrònic. Aquesta pàgina es tornarà a carregar ara...

en: Employed full-time
ca: Contractat a temps complet

en: Employed part-time
ca: Treballador a temps parcial

en: Employee
ca: Empleat

en: Employment
ca: Ocupació

en: Empty Trash
ca: Buida la paperera

en: Enable
ca: Activa

en: Enable Auto Responder
ca: Activa el Contestador Automàtic

en: Enable Dashboard Columns Settings
ca: Activa la Configuració de les Columnes del Tauler de Control

en: Enable access for non-authenticated users to REST API routes that contains the following strings:
ca: Habilita l'accés per a usuaris no autenticats a les rutes de l'API REST que continguin les cadenes següents:

en: Enable access for the following, authenticated user role(s):
ca: Habilita l'accés per als següents rols d'usuari autenticats:

en: Enable assignment of multiple roles during user account creation and editing. This maybe useful for working with roles not defined in WordPress core, e.g. from e-commerce or LMS plugins.
ca: Activa l'assignació de múltiples rols durant la creació i edició del compte d'usuari. Això pot ser útil per treballar amb rols no definits en el nucli del WordPress, per exemple, des de connectors de comerç electrònic o LMS.

en: Enable custom ordering of terms from various "hierarchical" taxonomies. A new "Term Order" sub-menu will appear for enabled post type(s) with at least one such taxonomies. Terms listing and checkboxes in wp-admin will automatically use the custom order.
ca: Habilita l'ordre personalitzat dels termes de diverses taxonomies "jeràrquiques". Apareixerà un nou submenú "Ordre dels Termes" per als tipus de publicació activats amb almenys una d'aquestes taxonomies. La llista de termes i les caselles de selecció a wp-admin utilitzaran automàticament l'ordre personalitzat.

en: Enable custom ordering of various "hierarchical" content types or those supporting "page attributes". A new 'Order' sub-menu will appear for enabled content type(s). The "All {Posts}" list page for enabled post types in wp-admin will automatically use the custom order.
ca: Activa l'ordenació personalitzada de diversos tipus de contingut «jeràrquic» o que admetin «atributs de pàgina». Apareixerà un nou submenú «Comanda» per als tipus de contingut habilitats. La pàgina de llista "Totes les {publicacions}" per als tipus de publicacions habilitades a wp-admin utilitzarà automàticament l'ordre personalitzat.

en: Enable debug mode and output the debug info into WordPress debug.log file.
ca: Activa el mode de depuració i genera la informació de depuració al fitxer debug.log del WordPress.

en: Enable except on:
ca: Habilita excepte en:

en: Enable log in, log out and dynamic log in/out menu item for addition to any menu.
ca: Activa l'element de menú d'inici de sessió, sortida i sortida dinàmica per a afegir-lo a qualsevol menú.

en: Enable manual settings of dashboard columns layout in Screen Options. You can choose between 1 to 4 columns.
ca: Activeu la configuració manual del disseny de les columnes del tauler de control a Opcions de pantalla. Podeu triar entre 1 i 4 columnes.

en: Enable one-click duplication of pages, posts and custom posts. The corresponding taxonomy terms and post meta will also be duplicated.
ca: Activa la duplicació d'un sol clic de pàgines, entrades i entrades personalitzades. També es duplicaran els corresponents termes de taxonomia i post meta.

en: Enable only for:
ca: Habilita només per a:

en: Enable only on:
ca: Activa només a:

en: Enable pages, posts and/or custom post types to have permalinks that point to external URLs. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits. Compatible with links added using <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">Page Links To</a>.
ca: Activa les pàgines, les entrades i/o els tipus d'entrades personalitzats perquè tinguin enllaços permanents que apuntin a URL externs. També s'afegirà l'atribut rel."noopener noreferrer nofollow" per a una seguretat millorada i beneficis SEO. Compatible amb enllaços afegits utilitzant <a href="https://wordpress.org/plugins/page-links-to/" target="_blank">enllaços de pàgina a</a>.

en: Enable public preview for draft posts from some or all public post types. You can find the public preview link in the list view post action row and edit screen Publish section.
ca: Activa la vista prèvia pública per a esborranys de publicacions d'alguns o de tots els tipus de publicacions públiques. Pots trobar l'enllaç de vista prèvia pública a la fila d'acció de publicació de la vista de llista i a la secció Publica de la pantalla d'edició.

en: Enable the creation of various types of forms on the frontend to collect information from site visitors or users or members.
ca: Habilita la creació de diversos tipus de formularis al frontend per recopilar informació dels visitants, usuaris o membres del lloc.

en: Enable uploading <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="_blank">AVIF</a> files in the Media Library. You can convert your existing PNG, JPG and GIF files using a tool like <a href="https://squoosh.app/" target="_blank">Squoosh</a>.
ca: Activa la pujada de <a href="https://www.smashingmagazine.com/2021/09/modern-image-formats-avif-webp/" target="blank">AVIF</a> fitxers a la Mediateca. Podeu convertir els fitxers PNG, JPG i GIF existents utilitzant una eina com <a href="https://squoosh.app/" target="blank">Squoosh</a>.

en: Enable usage of any image from WordPress Media Library as user avatars.
ca: Habilita l'ús de qualsevol imatge de la biblioteca multimèdia de WordPress com a avatars d'usuari.

en: Energy / Utilities
ca: Energia / Serveis públics

en: Engineering
ca: Enginyeria

en: Enhance List Tables
ca: Millora les taules de llista

en: Enhancements
ca: Millores

en: Enter a regex format to validate.
ca: Introduïu un format d'expressió regular per validar.

en: Enter keyword
ca: Introdueix la paraula clau

en: Enter one IPv4 address per line
ca: Introduïu una adreça IPv4 per línia

en: Enter one string per line. These routes should originally be publicly accessible.
ca: Introduïu una cadena per línia. Aquestes rutes haurien de ser originalment accessibles públicament.

en: Entire site
ca: Tot el lloc web

en: Entries
ca: Entrades

en: Entries Count
ca: Recompte d'entrades

en: Entries per page
ca: Entrades per pàgina

en: Entry
ca: Entrada

en: Entry Number
ca: Número d'Entrada

en: Error ! Refresh the page and try again.
ca: Error! Actualitza la pàgina i torna-ho a intentar.

en: Error Message
ca: Missatge d'Error

en: Error! Form can not be copied
ca: Error! No es pot copiar el formulari.

en: Error! Reload the page and try again.
ca: Error! Recàrrega la pàgina i torna-ho a intentar.

en: Every day
ca: Cada dia

en: Every human being is entitled to a decent place to live in
ca: Tot ésser humà té dret a un lloc digne per viure

en: Everywhere
ca: A tot arreu

en: Everywhere / set in code
ca: A tot arreu / configurat en codi

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Exclude the following URLs from maintenance mode:
ca: Exclou les URL següents del mode de manteniment:

en: Execute now
ca: Executa ara

en: Execution priority / order
ca: Prioritat / ordre d'execució

en: Expand
ca: Expandeix

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Expiration
ca: Caducitat

en: Export
ca: Exporta

en: Export ASE Settings
ca: Exporta la configuració de l'ASE

en: Export ASE module settings as a JSON file to easily import into another site.
ca: Exporta la configuració del mòdul ASE com a fitxer JSON per importar-lo fàcilment a un altre lloc.

en: Export Form
ca: Exporta Formulari

en: Export Settings
ca: Exporta la Configuració

en: Export Style
ca: Exporta l'Estil

en: Export | Import
ca: Exporta | Importa

en: External Permalinks
ca: Enllaços permanents externs

en: Extra Large
ca: Extra Gran

en: Extremely likely
ca: Molt probable

en: Extremely unlikely
ca: Extremadament improbable

en: Failed
ca: Fallat

en: Failed Login Attempts Log
ca: Registre d'intents d'inici de sessió fallits

en: Failed login attempts:
ca: Intents d'inici de sessió fallits:

en: Failed to send email
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic

en: False
ca: Fals

en: Featured Image
ca: Imatge destacada

en: February
ca: Febrer

en: Feedback
ca: Comentaris

en: Female
ca: Dona

en: Field Label
ca: Etiqueta del Cmp

en: Field Name
ca: Nom del Camp

en: Field Type
ca: Tipus de Camp

en: Fields
ca: Camps

en: Fifth Dropdown Options
ca: Cinquena Opció Desplegable

en: File / Media
ca: Fitxer / Media

en: File / Media Type
ca: Tipus de Fitxer / Media

en: File Extension
ca: Extensió de Fitxer

en: File Extension and Type
ca: Extensió i Tipus de Fitxer

en: File Name
ca: Nom del Fitxer

en: File Name, Prettified
ca: Nom del Fitxer, Prefet

en: File Size
ca: Mida del fitxer

en: File Type
ca: Tipus de Fitxer

en: File URL
ca: URL del Fitxer

en: File has an invalid extension, it should be one of
ca: El fitxer té una extensió no vàlida, hauria de ser una de les

en: File is empty
ca: El fitxer està buit

en: File is too large
ca: El fitxer és massa gran

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter Code Type
ca: Tipus de Codi de Filtre

en: First
ca: Primer

en: First Dropdown Options
ca: Primera Opció Desplegable

en: First Last
ca: Nom Cognom

en: First Middle Last
ca: Nom i Cognoms

en: Font Family
ca: Tipus de Lletra

en: Font Size
ca: Mida de la Lletra

en: Font Style
ca: Estil de Font

en: Footer Text
ca: Text del peu de pàgina

en: For %s, redirect to:
ca: Per a %s, redirigeix ​​a:

en: For multiple values, separate with <code> |</code>, e.g. <code>value1 | value2</code>
ca: Per a diversos valors, separeu-los amb <code> |</code>, p. ex. <code>valor1 | valor2</code>

en: For the ALTCHA, reCAPTCHA and Turnstile fields, the widget type / theme, site keys and secret keys are taken from the values set in the "Security >> CAPTCHA Protection" module. Please configure that module to use these fields in the form builder.
ca: Per als camps ALTCHA, reCAPTCHA i Turnstile, el tipus/tema del widget, les claus del lloc i les claus secretes es prenen dels valors definits al mòdul "Seguretat >> Protecció CAPTCHA". Configureu aquest mòdul per utilitzar aquests camps al creador de formularis.

en: For the admin bar logo, link back to the dashboard when it is shown on the frontend
ca: Per al logotip de la barra d'administració, enllaça de nou al tauler de control quan es mostri al front-end.

en: Force all links in admin pages to open in new browser tab via target="_blank" attribute.
ca: Força que tots els enllaços de les pàgines d'administració s'obrin en una pestanya nova del navegador mitjançant l'atribut target="_blank".

en: Force all links to external sites in post content, where <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">the_content</a> hook is used, to open in new browser tab via target="_blank" attribute. The rel="noopener noreferrer nofollow" attribute will also be added for enhanced security and SEO benefits.
ca: Força tots els enllaços a llocs externs del contingut de les publicacions, on s'utilitza el hook <a href="https://developer.wordpress.org/reference/hooks/the_content/" target="_blank">el_contingut</a>, a obrir-se en una pestanya nova del navegador mitjançant l'atribut target="_blank". També s'afegirà l'atribut rel="noopener noreferrer nofollow" per millorar la seguretat i els avantatges de SEO.

en: Force the usage of the sender name/email defined above. It will override those set by other plugins.
ca: Força l'ús del nom/correu electrònic del remitent definit anteriorment. Sobreescriurà els establerts per altres connectors.

en: Form
ca: Formulari

en: Form Builder
ca: Creador de formularis

en: Form Builder Styles
ca: Estils del Constructor de Formularis

en: Form Description
ca: Descripció del Formulari

en: Form Name
ca: Nom del Remitent

en: Form Settings
ca: Configuracións del formulari

en: Form Style
ca: Estil de Formulari

en: Form Title
ca: Títol del Formulari

en: Form style imported successfully
ca: L'estil de formulari s'ha importat correctament

en: Form was submitted successfully
ca: El formulari s'ha enviat correctament

en: Form was successfully copied
ca: El formulari s'ha copiat correctament

en: Form was successfully updated.
ca: El formulari s'ha actualitzat correctament.

en: Formatting
ca: Formatació

en: Forms
ca: Formularis

en: Forms per page
ca: Formularis per pàgina

en: Fourth Dropdown Options
ca: Quarta Opció Desplegable

en: Free-flow beverages
ca: Begudes sense gas

en: Friday
ca: Divendres

en: From
ca: Formulari

en: From Email
ca: Correu Electrònic del Remitent

en: From Name
ca: Nom del Remitent

en: Full AVIF support requires that your server / hosting has <a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">GD extension</a> compiled with AVIF support in PHP 8.1 or greater, or, <a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 or greater</a> installed. Without either, you can still upload AVIF files but without auto-generation of the smaller thumbnail sizes. A majority of <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">modern desktop and mobile browsers</a> support the display of AVIF files.
ca: La compatibilitat completa amb AVIF requereix que el vostre servidor/allotjament tingui instal·lada l'<a href="https://php.watch/versions/8.1/gd-avif" target="_blank">extensió GD</a> compilada amb compatibilitat amb AVIF a PHP 8.1 o posterior, o bé l'<a href="https://web.archive.org/web/20240104012918/https://avif.io/blog/tutorials/imagemagick/" target="_blank">ImageMagick 7.0.25 o posterior</a>. Sense cap d'aquestes versions, encara podeu penjar fitxers AVIF, però sense la generació automàtica de miniatures més petites. La majoria dels <a href="https://web.archive.org/web/20231207174740/https://avif.io/blog/articles/avif-browser-support/" target="_blank">navegadors moderns d'escriptori i mòbils</a> admeten la visualització de fitxers AVIF.

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Full-time
ca: Jornada completa

en: Function:
ca: Funció:

en: Gallery
ca: Galeria

en: Gender
ca: Gènere

en: Generate Regex
ca: Generar expressió regular

en: Get ASE Pro
ca: Aconsegueix ASE Pro

en: Get It Now
ca: Aconsegueix-ho ara

en: Get image dimension
ca: Obtén la dimensió de la imatge

en: Get smaller dimension
ca: Obtenir una dimensió més petita

en: Getting content length is not supported.
ca: No s'admet l'obtenció de la longitud del contingut.

en: Give the admin menu more room to better accommodate wider items.
ca: Doneu més espai al menú d'administració per acomodar millor els elements més amplis.

en: Google Fonts
ca: Fonts de Google

en: Government / Military
ca: Govern / Militar

en: Graduate or professional degree
ca: Postgrau o professional

en: Gray
ca: Gris

en: Gray Inverted
ca: Gris Invertit

en: Great to see that you have been using Form Builder for some time. We hope you love it, and we would really appreciate it if you would %1$sgive us a 5 stars rating%2$s and spread your words to the world.
ca: És fantàstic veure que ja fa temps que fas servir el Creador de formularis. Esperem que t'agradi i t'agrairíem molt que ens %1$sdonessis una puntuació de 5 estrelles%2$s i que la difonguessis arreu del món.

en: Green
ca: Verd

en: Green Inverted
ca: Verd Invertit

en: Guest
ca: Convidat

en: Gym facility
ca: Gimnàs

en: HTTP Code %s
ca: Codi HTTP %s

en: Handle Color
ca: Color del mànec

en: Handle Size
ca: Mida del mànec

en: Headers
ca: Capçaleres

en: Heading
ca: Encapçalament

en: Healthcare
ca: Assistència sanitària

en: Heartbeat Control
ca: Control del batec

en: Height
ca: Alçada

en: Height (px )
ca: Alçada (px)

en: Hello, this is a test email.
ca: Hola, aquest és un correu electrònic de prova.

en: Help others discover ASE and maybe <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="_blank">translate</a> to your language.
ca: Ajudeu els altres a descobrir l'ASE i potser <a href="https://www.wpase.com/trnslt-plgnndg" target="blank">tradueix</a> al vostre idioma.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide "Powered by ALTCHA" byline
ca: Amaga la signatura "Powered by ALTCHA"

en: Hide "Remember Me" checkbox
ca: Amaga la casella de selecció "Recorda'm"

en: Hide ALTCHA logo
ca: Amaga el logotip d'ALTCHA

en: Hide Admin Bar
ca: Oculta la barra d'administració

en: Hide Admin Notices
ca: Oculta els avisos d'administració

en: Hide Elements
ca: Amaga els elements

en: Hide Form After Successful Submission
ca: Amaga el formulari després d'un enviament correcte

en: Hide Label
ca: Amaga l'etiqueta

en: Hide admin bar for all or some user roles.
ca: Amaga la barra d'administració per a tots o alguns rols d'usuari.

en: Hide admin bar on the frontend for all or some user roles.
ca: Oculta la barra d'administració al frontal per a tots o alguns rols d'usuari.

en: Hide language switcher
ca: Amaga el selector d'idiomes

en: Hide link to homepage
ca: Amaga l'enllaç a la pàgina d'inici

en: Hide registration and password reset links
ca: Amaga els enllaços de registre i restabliment de contrasenya

en: Hide the content editor
ca: Amaga l'editor de contingut

en: Hide until toggled
ca: Oculta fins que s'hagi commutat

en: High (default)
ca: Alt (per defecte)

en: High school
ca: Institut

en: Highest Scale Point
ca: Punt d'Escala més Alt

en: Highest Scale Text
ca: Text a l'Escala més Alta

en: Highly dissatisfied
ca: Molt insatisfet

en: Highly satisfied
ca: Molt satisfet

en: Homemaker
ca: Mestressa de casa

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Hook
ca: Ganxo

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hospitality / Travel
ca: Hostaleria / Viatges

en: Hover
ca: Al pasar per sobre

en: How Long / Duration
ca: Quant de Temps / Durada

en: How Often / Frequency
ca: Freqüència

en: How to execute
ca: Com executar

en: Human Resources
ca: Recursos Humans

en: Hyperlink
ca: Hiperenllaç

en: I have already rated
ca: Ja he valorat

en: I'm compensated appropriately for the skills, time and effort I put into my work
ca: Rebo una compensació adequada per les habilitats, el temps i l'esforç que dedico a la meva feina

en: I'm given enough opportunities for professional growth
ca: Se'm donen prou oportunitats per créixer professionalment

en: I'm interested to learn about your services...
ca: Estic interessat en saber més sobre els vostres serveis...

en: I'm not a robot
ca: No sóc un robot

en: I've reviewed
ca: He revisat

en: I've shared
ca: He compartit

en: IP Address<br />Last Username
ca: Adreça IP<br />Últim nom d'usuari

en: Icon: check or cross
ca: Icona: marca o creu

en: Icon: toggled on or off
ca: Icona: activada o desactivada

en: Identity
ca: Identitat

en: If set, the following SMTP service/account wil be used to deliver your emails.
ca: Si s'estableix, s'utilitzarà el següent servei/compte SMTP per lliurar els vostres correus electrònics.

en: If set, the following sender name/email overrides WordPress core defaults but can still be overridden by other plugins that enables custom sender name/email, e.g. form plugins.
ca: Si s'estableix, el nom/correu electrònic del remitent següent substitueix els valors predeterminats del nucli del WordPress, però encara pot ser anul·lat per altres connectors que habiliten el nom/correu personalitzat del remitent, p. ex. connectors de formulari.

en: If something goes wrong</strong> and you need to regain access to your account as an administrator, please visit the following URL: <br /><strong>%s</strong><br /><br />If you use <strong>Ninja Firewall</strong>, please uncheck "Block attempts to gain administrative privileges" in the Firewall Policies settings before you try to view as a non-admin user role to <strong>prevent being locked out</strong> of your admin account.
ca: Si alguna cosa va malament</strong> i heu de recuperar l'accés al vostre compte com a administrador, visiteu l'URL següent: <br /><strong>%s</strong><br /><br />Si utilitzeu<strong>Firewall Ninja</strong>, si us plau desmarqueu "Bloqueja els intents d'obtenir privilegis administratius" a la configuració de les polítiques del tallafoc abans d'intentar veure com un rol d'usuari no administrador a<strong>evitar que es tanqui</strong> del vostre compte d'administrador.

en: If the spinner keeps spinning, please manually reload the page to see the error that occurred during execution.
ca: Si continua girant, torneu a carregar la pàgina manualment per veure l'error que s'ha produït durant l'execució.

en: If you enable the Login Page Customizer module, the Login Form Background and Page Background elements will also be applied to the design of the password-protected pages.
ca: Si activeu el mòdul Personalitzador de la pàgina d'inici de sessió, els elements Fons del formulari d'inici de sessió i Fons de la pàgina també s'aplicaran al disseny de les pàgines protegides amb contrasenya.

en: Image
ca: Imatge

en: Image Field - No Image
ca: Camp d'Imatge - Sense Imatge

en: Image Height
ca: Alçada de la Imatge

en: Image Max Width
ca: Amplada màxima de la imatge

en: Image Preview Size
ca: Mida de Previsualització de la Imatge

en: Image Select
ca: Selecció d'Imatge

en: Image Size
ca: Mida de la Imatge

en: Image Sizes Panel
ca: Panell de mides de la imatge

en: Image URL
ca: URL de la imatge

en: Image Upload Control
ca: Control de pujada d'imatges

en: Image Width
ca: Amplada de la Imatge

en: Image Width and Height
ca: Amplada i Alçada de la Imatge

en: Import
ca: Importa

en: Import ASE Settings
ca: Importa la Sonfiguració de l'ASE

en: Import ASE module settings you've exported from another site as a JSON file.
ca: Importa la configuració del mòdul ASE que has exportat des d'un altre lloc com a fitxer JSON.

en: Import Settings
ca: Importa la Configuració

en: Import/Export
ca: Importació/Exportació

en: Importance
ca: Importància

en: Imported
ca: Importat

en: Improve the usefulness of listing pages for various post types and taxonomies, media, comments and users by adding / removing columns and elements.
ca: Millorar la utilitat de llistar pàgines per a diversos tipus d'entrades i taxonomies, suports, comentaris i usuaris afegint / eliminant columnes i elements.

en: In &lt;footer&gt;
ca: Al &lt;footer&gt;

en: In &lt;head&gt;
ca: Al &lt;head&gt;

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Industries
ca: Indústries

en: Inline
ca: En línia

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert &lt;head&gt;, &lt;body&gt; and &lt;footer&gt; Code
ca: Insereix codi &lt;capçalera&gt;, &ltcos&gt; i &lt;peu de pàgina&gt;

en: Insert Presets
ca: Insereix Predefinicions

en: Install
ca: Instal·la

en: Installation / Maintenance
ca: Instal·lació / Manteniment

en: Instructions
ca: Instruccions

en: Instructions for editors. Shown when submitting data.
ca: Instruccions per als editors. Es mostren en enviar les dades.

en: Insurance
ca: Assegurances

en: Integer: 1 or 0
ca: Enter: 1 o 0

en: Intern
ca: Becari/ària

en: Invalid Extension
ca: Extensió no vàlida

en: Invalid Format
ca: Format no vàlid

en: Invalid input data provided
ca: Dades d'entrada proporcionades no vàlides

en: Invalid username/email or incorrect password.
ca: El nom d'usuari/correu electrònic no és vàlid o la contrasenya és incorrecta.

en: Invisible / floating
ca: Invisible / flotant

en: JPG quality:
ca: Qualitat JPG:

en: January
ca: Gener

en: Job Search Aids
ca: Ajudes per a la cerca de feina

en: Job Type
ca: Tipus de Feina

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Keep as is
ca: Mantenir tal com està

en: Keep the most recent
ca: Mantenir el més recent

en: L - Large
ca: L - Gran

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label Alignment
ca: Alineació d'etiquetes

en: Label Position
ca: Posició de l'etiqueta

en: Label for button
ca: Etiqueta per al botó

en: Label for checkbox
ca: Etiqueta per a la casella de selecció

en: Label for password field
ca: Etiqueta per al camp de contrasenya

en: Label for verification failure
ca: Etiqueta per a error de verificació

en: Label for verification process
ca: Etiqueta per al procés de verificació

en: Label for verification success
ca: Etiqueta per a verificació exitosa

en: Label for verification wait request
ca: Etiqueta per a la sol·licitud d'espera de verificació

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Large
ca: Gran

en: Last
ca: Últim

en: Last Attempt On
ca: Últim intent activat

en: Last First
ca: Cognom Nom

en: Last Login
ca: Últim inici de sessió

en: Last Login Column
ca: Última columna d'inici de sessió

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Law Enforcement / Security
ca: Policia / Seguretat

en: Layout
ca: Disseny

en: Leave blank to skip this rule
ca: Deixeu-ho en blanc per ometre aquesta regla

en: Left
ca: Esquerra

en: Left Edge
ca: Vora Esquerra

en: Left Half
ca: Meitat Esquerra

en: Left Side
ca: Costat esquerre

en: Less than a month
ca: Menys d'un mes

en: Letter Spacing
ca: Espaiat Entre Lletres

en: Light
ca: Clar

en: Light Blue
ca: Blau Clar

en: Light Gray
ca: Gris Clar

en: Light Green
ca: Verd Clar

en: Light Pink
ca: Rosa Clar

en: Light Purple
ca: Lila Clar

en: Light Yellow
ca: Groc Clar

en: Lightly Striped
ca: Lleugerament ratllat

en: Likely
ca: Probable

en: Likert / Matrix Scale
ca: Likert / Escala Matriu

en: Limit Login Attempts
ca: Limita els intents d'inici de sessió

en: Limit to
ca: Limita a

en: Limits
ca: Límits

en: Line 1
ca: Línia 1

en: Line 2
ca: Línia 2

en: Line Break
ca: Salt de línia

en: Line Height
ca: Alçada de la Línia

en: Line-through
ca: Línia passant

en: Lines
ca: Línies

en: Link Target
ca: Objectiu d'Enllaç

en: Link Text
ca: Text de l'Enllaç

en: Link to preview this draft publiclly
ca: Enllaç per previsualitzar aquest esborrany públicament

en: List of specific pages.
ca: Llista de pàgines específiques.

en: List of taxonomies.
ca: Llista de taxonomies.

en: List of taxonomy terms.
ca: Llista de termes de taxonomia.

en: List of user login status.
ca: Llista d'estats d'inici de sessió dels usuaris.

en: List view
ca: Vista de llista

en: List view post action row
ca: Fila d'acció de publicació de la vista de llista

en: Load External CSS <span class="faded">(Provide full URL)</span>
ca: Carrega CSS extern <span class="faded">(Proporciona l'URL completa)</span>

en: Load priority / order
ca: Prioritat / ordre de càrrega

en: Load snippet
ca: Carrega el fragment

en: Load when
ca: Carrega quan

en: Local User Avatar
ca: Avatar d'Usuari Local

en: Location
ca: Ubicació

en: Log In/Out Menu
ca: Menú d'entrada/sortida

en: Log In/Out | Register
ca: Inicia/Tanca la sessió | Registra't

en: Log email deliveries for archiving or troubleshooting.
ca: Registrar els lliuraments de correu electrònic per arxivar-los o solucionar problemes.

en: Log has been successfully cleared.
ca: El registre s'ha esborrat correctament.

en: Log when users on the site last logged in and display the date and time in the users list table.
ca: Registreu-vos quan els usuaris del lloc s'hagin connectat per última vegada i mostrin la data i l'hora a la taula de llista d'usuaris.

en: Logged-in
ca: Sessió iniciada

en: Login
ca: Inicia la sessió

en: Login Button Color
ca: Color del botó d'inici de sessió

en: Login Form Background
ca: Fons del Formulari d'Inici de Sessió

en: Login Form Position
ca: Posició del Formulari d'Inici de Sessió

en: Login ID Type
ca: Tipus d'ID d'inici de sessió

en: Login Page Customizer
ca: Personalitzador de la pàgina d'inici de sessió

en: Login page
ca: Pàgina d'inici de sessió

en: Logo Image
ca: Imatge del logotip

en: Logo Link
ca: Enllaç del Logotip

en: Looks like some of these free enhancements have been useful for your site?
ca: Sembla que algunes d'aquestes millores gratuïtes han estat útils per al vostre lloc web?

en: Low
ca: Baix

en: Lowercase
ca: Minúscules

en: Lowest Scale Point
ca: Punt d'escala més baix

en: Lowest Scale Text
ca: Escala de Text més Baixa

en: M - Medium
ca: M - Mitjà

en: Maintenance Mode
ca: Mode de manteniment

en: Maintenance mode is currently enabled for this site.
ca: El mode de manteniment està actualment habilitat per a aquest lloc.

en: Make sure the ratio between width and height matches the original ratio to prevent the image from getting distorted.
ca: Assegureu-vos que la relació entre amplada i alçada coincideixi amb la relació original per evitar que la imatge es distorsioni.

en: Make sure to visit one of your frontend <a href="%1$s">pages</a> or <a href="%2$s">posts</a> while logged-in, to detect elements only visible in the frontend admin bar, and return here to see them on the list above.
ca: Assegureu-vos de visitar una de les vostres <a href="%1$s">pàgines</a> o <a href="%2$s">publicacions</a> del frontend mentre esteu connectats, per detectar elements que només són visibles a la barra d'administració del frontend i torneu aquí per veure'ls a la llista anterior.

en: Male
ca: Home

en: Manage Columns
ca: Gestiona les Columnes

en: Manage ads.txt and app-ads.txt
ca: Gestiona ads.txt i app-ads.txt

en: Manage and organize columns in the admin listing for pages, posts and custom post types.
ca: Gestiona i organitza les columnes de la llista d'administrador per a pàgines, publicacions i tipus de publicacions personalitzades.

en: Manage robots.txt
ca: Gestiona robots.txt

en: Management / Executive
ca: Direcció / Executiu

en: Manually (on demand)
ca: Manualment (sota demanda)

en: Manufacturing / Operations
ca: Fabricació / Operacions

en: March
ca: Març

en: Marital Status
ca: Estat Civil

en: Marketing
ca: Màrqueting

en: Married
ca: Casat/da

en: Matrix
ca: Matriu

en: Matrix of Five Variable Dropdowns
ca: Matriu de cinc desplegables variables

en: Matrix of Four Variable Dropdowns
ca: Matriu de quatre desplegables variables

en: Matrix of Three Variable Dropdowns
ca: Matriu de tres desplegables variables

en: Matrix of Two Variable Dropdowns
ca: Matriu de dos desplegables de variables

en: Matrix of Uniform Dropdowns
ca: Matriu de desplegables uniformes

en: Max Characters
ca: Caràcters màxims

en: Max Time
ca: Temps màxim

en: Max Width
ca: Amplada màxima

en: Max height:
ca: Alçada màxima:

en: Max width:
ca: Amplada màxima:

en: Maximum File Size Allowed to Upload (MB)
ca: Mida màxima de fitxer permesa per carregar (MB)

en: Maximum Rating
ca: Classificació Màxima

en: Maximum Time
ca: Temps màxim

en: Maximum file upload limit exceeded
ca: S'ha superat el límit màxim de càrrega de fitxers

en: May
ca: Maig

en: Media Categories
ca: Categories Multimèdia

en: Media Categories Module: Tree View: Error
ca: Mòdul de Categories Multimèdia: Vista d'Arbre: Error

en: Media Categories Module: Tree View: Error: Could not load Plugin class <strong>%s</strong>
ca: Mòdul de Categories Multimèdia: Vista d'Arbre: Error: No s'ha pogut carregar la classe del Plugin <strong>%s</strong>

en: Media Category
ca: Categoria Multimedia

en: Media Library Infinite Scrolling
ca: Desplaçament infinit de la biblioteca multimèdia

en: Media Replacement
ca: Reemplaçament multimèdia

en: Media library
ca: Biblioteca multimèdia

en: Medium
ca: Mitjà

en: Medium (uncropped)
ca: Mitjà (sense retallar)

en: Message
ca: Missatge

en: Middle
ca: Cognom

en: Min Time
ca: Temps mínim

en: Minimum Time
ca: Temps mínim

en: Modified
ca: Modificat

en: Modify
ca: Modifica

en: Modify the interval of the WordPress heartbeat API or disable it on admin pages, post creation/edit screens and/or the frontend. This will help reduce CPU load on the server.
ca: Modifiqueu l'interval de l'API de ritme cardíac del WordPress o desactiveu-lo a les pàgines d'administració, a les pantalles de creació/edició d'entrades i/o al frontal. Això ajudarà a reduir la càrrega de la CPU al servidor.

en: Monday
ca: Dilluns

en: Months of the Year
ca: Mesos de l'any

en: More than 10 years
ca: Més de 10 anys

en: More than 3 years
ca: Més de 3 anys

en: Move Field
ca: Moure el Camp

en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

en: Much better
ca: Molt millor

en: Much worse
ca: Molt pitjor

en: Multi-select?
ca: Selecció múltiple?

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Multiple Uploads
ca: Càrregues múltiples

en: Multiple Uploads Limit
ca: Límit de càrregues múltiples

en: Multiple User Roles
ca: Múltiples rols d'usuari

en: NPS / Numerical Scale
ca: NPS / Escala numèrica

en: Name
ca: Nom

en: Name layout
ca: Disseny del nom

en: Never
ca: Mai

en: Never block the following IP addresses:
ca: No bloquegeu mai les següents adreces IP:

en: New %s
ca: Nou %s

en: New Code Snippet
ca: Nou Fragment de Codi

en: New Field
ca: Nou Camp

en: New Field Group
ca: Nou Grup de Camp

en: New Form Submission
ca: Enviament de Formulari Nou

en: New Option
ca: Nova Opció

en: New Options Page
ca: Nova Pàgina d'Opcions

en: New Post Type
ca: Nou Tipus de Publicació

en: New Style Template
ca: Nova Plantilla d'Estil

en: New Taxonomy
ca: Nova Taxonomia

en: New login URL:
ca: URL d'inici de sessió nou:

en: New submission from:
ca: Nova presentació de:

en: Next
ca: Següent

en: No %s found
ca: No s'ha trobat cap %s

en: No %s found in Trash
ca: No s'ha trobat cap %s a la paperera

en: No Code Snippets found in Trash.
ca: No s'han trobat Fragments de Codi a la Paperera.

en: No Code Snippets found.
ca: No s'han trobat Fragments de Codi.

en: No Custom Options Pages found
ca: No s'han Trobat Pàgines d'Opcions Personalitzades

en: No Custom Options Pages found in Trash
ca: No s'han Trobat Pàgines d'Opcions Personalitzades a la Paperera

en: No Custom Post Types found
ca: No s'han trobat Tipus de Publicacions Personalitzades

en: No Custom Post Types found in Trash
ca: No s'han trobat Tipus de Publicacions Personalitzades a la Paperera

en: No Custom Taxonomies found
ca: No s'han trobat Taxonomies Personalitzades

en: No Custom Taxonomies found in Trash
ca: No s'han trobat Taxonomies Personalitzades a la Paperera

en: No Field Groups found
ca: No s'han trobat Grups de Camps

en: No Field Groups found in Trash
ca: No s'han trobat Grups de Camps a la Paperera

en: No Name
ca: Sense nom

en: No Repeater Field Selected
ca: No s'ha Seleccionat cap Camp Repetidor

en: No Style
ca: Sense Estil

en: No Style Template found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap plantilla d'estil a la paperera.

en: No Style Template found.
ca: No s'ha trobat cap plantilla d'estil.

en: No conditions specified. <a href="#" class="csm-link-add">Click here</a> to add one.
ca: No s'ha especificat cap condició. <a href="#" class="csm-link-add">Feu clic aquí</a> per afegir-ne una.

en: No data available in table
ca: No hi ha dades disponibles a la taula

en: No entries found.
ca: No s'han trobat entrades.

en: No entries were specified
ca: No s'han especificat entrades

en: No files were uploaded.
ca: No s'ha carregat cap fitxer.

en: No forms found. Please create a new one.
ca: No s'han trobat formularis. Si us plau, creeu-ne un de nou.

en: No forms were specified
ca: No s'han especificat formularis

en: No matching records found
ca: No s'ha trobat cap registre coincident

en: No settings data detected.
ca: No s'han detectat dades de configuració.

en: Non-Profit / Volunteer
ca: Sense ànim de lucre / Voluntariat

en: Non-binary
ca: No binari

en: Non-public post types:
ca: Tipus de publicacions no públiques:

en: None
ca: Cap

en: None (bypass filters)
ca: Cap (filtres de bypass)

en: Not at all important
ca: Gens important

en: Not at all likely
ca: Gens probable

en: Not available
ca: No disponible

en: Not employed and not looking for work
ca: Sense feina i sense buscar feina

en: Not employed but looking for work
ca: Sense feina però buscant feina

en: Not important
ca: No important

en: Not sure
ca: No estic segur

en: Note: This field will not be shown in the form. Enter the value to be hidden.
ca: Nota: Aquest camp no es mostrarà al formulari. Introduïu el valor que voleu ocultar.

en: Nothing to import
ca: Res per importar

en: Notices
ca: Avisos

en: Nounce Error
ca: Error de Nonce

en: November
ca: Novembre

en: Number
ca: Número

en: Number Range
ca: Interval numèric

en: Numeric
ca: Numèric

en: OR
ca: O

en: Obfuscate Author Slugs
ca: Ofuscar slugs d'autor

en: Obfuscate email address to prevent spam bots from harvesting them, but make it readable like a regular email address for human visitors.
ca: Ofusca el correu electrònic per evitar que els bots de correu brossa els recullin, però que es pugui llegir com una adreça de correu electrònic regular per als visitants humans.

en: Obfuscate publicly exposed author page URLs that shows the user slugs / usernames, e.g. <em>sitename.com/author/username1/</em> into <em>sitename.com/author/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, and output 404 errors for the original URLs. Also obfuscates in /wp-json/wp/v2/users/ REST API endpoint.
ca: Ofusca les URL de pàgines d'autor exposades públicament que mostren els slugs/noms d'usuari de l'usuari, p. ex. <em>nomdellloc.com/autor/nomdusuari1/</em> a <em>nomdellloc.com/autor/a6r5b8ytu9gp34bv/</em>, i genera errors 404 per a les URL originals. També ofusca al punt final de l'API REST /wp-json/wp/v2/users/.

en: October
ca: Octubre

en: On Options Pages
ca: A les Pàgines d'Opcions

en: On Posts
ca: A les Publicacions

en: On WooCommerce forms:
ca: En formularis de WooCommerce:

en: On WordPress forms:
ca: En formularis de WordPress:

en: On admin pages
ca: A les pàgines d'administració

en: On form focus
ca: En fer focus al formulari

en: On form submit
ca: En enviar el formulari

en: On line:
ca: En línia:

en: On page load
ca: En carregar la pàgina

en: On post creation and edit screens
ca: A les pantalles de creació i edició d'entrades

en: On the backend:
ca: Al backend:

en: On the frontend
ca: Al frontend

en: On the frontend:
ca: Al frontend:

en: On which part of the site?
ca: En quina part del lloc?

en: Once a month
ca: Un cop al mes

en: Once a week
ca: Un cop per setmana

en: Once a year
ca: Un cop a l'any

en: Once enabled, you can find the <a href="%s">Admin Menu</a> item under the Settings menu.
ca: Un cop habilitat, trobareu l'element <a href="%s">Menú d'administrador</a> al menú Configuració.

en: Once enabled, you can find the Code Snippets menu item on the admin menu.
ca: Un cop habilitat, podeu trobar l'element de menú Fragments de Codi al menú d'administració.

en: Once enabled, you can find the Forms menu item in the admin menu.
ca: Un cop habilitat, podeu trobar l'element de menú Formularis al menú d'administració.

en: One (or more) of your fields had validation errors. More information is available below.
ca: Un (o més) dels vostres camps tenia errors de validació. Més informació a continuació.

en: One <code>value : label</code> per line, or just <code>label</code>. Use <code>{empty}</code> for an empty value.
ca: Un <code>valor : etiqueta</code> per línia, o només <code>etiqueta</code>. Feu servir <code>{empty}</code> per a un valor buit.

en: Only auto-obfuscate email addresses for site visitors, not for logged-in users.
ca: Només ofusca automàticament les adreces de correu electrònic dels visitants del lloc web, no dels usuaris que hagin iniciat la sessió.

en: Only the latest 1,000 entries are kept in the database.
ca: Només es conserven les últimes 1.000 entrades a la base de dades.

en: Oops!
ca: Ups!

en: Oops, something went wrong</span>.<br />Please double check your settings and the destination email address.
ca: Vaja, alguna cosa ha fallat</span>.<br />Si us plau, comproveu la configuració i l'adreça de correu electrònica de destinació.

en: Open Admin Links in New Tab
ca: Obre els Enllaços d'Administració en una Pestanya Nova

en: Open All External Links in New Tab
ca: Obre tots els enllaços externs en una pestanya nova

en: Optimizations
ca: Optimitzacions

en: Option Pages
ca: Pàgines d'Opcions

en: Options
ca: Opcions

en: Options Layout
ca: Disseny d'opcions

en: Options Page
ca: Pàgina d'Opcions

en: Options Pages
ca: Pàgines d'Opcions

en: Or, help improve ASE by <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="_blank">providing feedback</a>.
ca: O bé, ajudeu a millorar l'ASE <a href="https://wordpress.org/support/plugin/admin-site-enhancements/" target="blank">donant la teva opinió</a>.

en: Order
ca: Ordre

en: Original height
ca: Alçada original

en: Original width
ca: Amplada original

en: Other
ca: Altres

en: Output Format
ca: Format de sortida

en: Overline
ca: Sobrelínia

en: Override the "Repeater Row” header text. You can also dynamically populate the row label with field values. If you have a text field named “first_name”, enter {first_name} to use the field value as the row label.
ca: Substitueix el text de la capçalera "Fila repetidora". També pots omplir dinàmicament l'etiqueta de la fila amb valors de camp. Si tens un camp de text anomenat "first_name", introdueix {first_name} per utilitzar el valor del camp com a etiqueta de la fila.

en: PHP Array
ca: Matriu PHP

en: Page Background
ca: Fons de pàgina

en: Page Settings
ca: Configuració de la pàgina

en: Page Templates
ca: Plantilles de Pàgina

en: Page Title <span class="faded">(shown in the browser tab)</span>
ca: Títol de la pàgina <span class="faded">(es mostra a la pestanya del navegador)</span>

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Paragraph / Shortcode
ca: Paràgraf / Shortcode

en: Parent %s
ca: Pare %s

en: Parent %s:
ca: Pare %s:

en: Parent Code Snippet:
ca: Fragment de Codi Principal:

en: Parent Style Template:
ca: Plantilla d'estil principal:

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet
ca: Error d'anàlisi: error de sintaxi, final inesperat del fragment

en: Parse error: syntax error, unexpected end of snippet.
ca: Error d'anàlisi: error de sintaxi, final inesperat del fragment.

en: Part-time
ca: Temps parcial

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Protection
ca: Protecció amb contrasenya

en: Password can not be empty.
ca: La contrasenya no pot estar buida.

en: Password protection is currently enabled for this site.
ca: La protecció amb contrasenya està actualment habilitada per a aquest lloc.

en: Password reset
ca: Restabliment de contrasenya

en: Password-protect the entire site to hide the content from public view and search engine bots / crawlers. Logged-in administrators can still access the site as usual.
ca: Protegeix amb contrasenya tot el lloc per amagar el contingut de la vista pública i els bots / rastrejadors del motor de cerca. Els administradors amb inici de sessió encara poden accedir al lloc com és habitual.

en: Past 10 years
ca: Els darrers 10 anys

en: Past 100 years
ca: Els darrers 100 anys

en: Past 25 years
ca: Els darrers 25 anys

en: Past 50 years
ca: Els darrers 50 anys

en: Past 75 years
ca: Els darrers 75 anys

en: Pattern
ca: Patró

en: Per diem
ca: Dietes

en: Perform 301 (permanent) redirect to a URL of your choice
ca: Realitza una redirecció 301 (permanent) a una URL de la teva elecció

en: Perform 301 (permanent) redirect to the homepage for all 404 (not found) pages.
ca: Realitza una redirecció 301 (permanent) a la pàgina d'inici per a totes les pàgines 404 (no trobades).

en: Perform Replacement
ca: Realitza el reemplaçament

en: Permission denied. Please contact your site administrator to run the export process.
ca: Permís denegat. Poseu-vos en contacte amb l'administrador del vostre lloc web per executar el procés d'exportació.

en: Pharmaceutical / Biotech
ca: Farmacèutica / Biotecnologia

en: Phone
ca: Telèfon

en: Pick a single <code>value</code>
ca: Trieu un únic <code>valor</code>

en: Pineapple on pizza is an excellent idea!
ca: Pinya a la pizza és una idea excel·lent!

en: Pink
ca: Rosa

en: Pink Inverted
ca: Rosa Invertit

en: Placement
ca: Col·locació

en: Plain (no header image)
ca: Normal (sense imatge de capçalera)

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and <strong>update</strong> the snippet. If you plan on doing that later, you can <strong>deactivate</strong> the snippet for now so it will stop triggering the error.
ca: Si us plau, <strong>corregiu el codi</strong> que causa l'error i <strong>actualitzeu</strong> el fragment. Si teniu previst fer-ho més tard, podeu <strong>desactivar</strong> el fragment de moment perquè deixi de provocar l'error.

en: Please <strong>fix the code</strong> causing the error, and then <strong>update and activate</strong> the snippet.
ca: Si us plau, <strong>corregiu el codi</strong> que causa l'error i, a continuació, <strong>actualitzeu i activeu</strong> el fragment.

en: Please activate the snippet first before executing it.
ca: Si us plau, activeu el fragment abans d'executar-lo.

en: Please clear your cache</strong> after enabling or disabling maintenance mode. This ensures site visitors see either the maintenance page or the actual content of each page.
ca: Desactiveu la memòria cau</strong> després d'activar o desactivar el mode de manteniment. Això assegura que els visitants del lloc vegin la pàgina de manteniment o el contingut real de cada pàgina.

en: Please consider supporting ASE.
ca: Si us plau, considereu donar suport a l'ASE.

en: Please ensure email delivery is correctly set up on this site for forms to work properly.
ca: Si us plau, assegureu-vos que l'enviament de correu electrònic estigui configurat correctament en aquest lloc perquè els formularis funcionin correctament.

en: Please enter a valid value. Two nearest valid values are %1$s and %2$s
ca: Si us plau, introduïu un valor vàlid. Dos valors vàlids més propers són %1$s i %2$s.

en: Please find the relevant menu items under Settings.
ca: Troba els elements de menú pertinents a Configuració.

en: Please login once with the chosen reCAPTCHA widget enabled to complete the setup process for that widget type and enable reCAPTCHA protection on your forms.
ca: Si us plau, inicieu la sessió una vegada amb el widget reCAPTCHA escollit habilitat per completar el procés de configuració per a aquest tipus de widget i habilitar la protecció reCAPTCHA als vostres formularis.

en: Please run the following command to make the directory writable
ca: Executeu l'ordre següent per fer que el directori sigui escrivible

en: Please run the following commands in order to make the directory
ca: Si us plau, executeu les ordres següents per crear el directori

en: Please select a Form
ca: Si us plau, seleccioneu un Formulari

en: Please select a higher number
ca: Si us plau, seleccioneu un número més alt

en: Please select a lower number
ca: Si us plau, seleccioneu un número més baix

en: Please select a valid form
ca: Si us plau, seleccioneu un formulari vàlid

en: Please verify that you are human.
ca: Si us plau, verifica que ets humà.

en: Position
ca: Posició

en: Position on page
ca: Posició a la pàgina

en: Post Formats
ca: Formats de Publicació

en: Post Type Options
ca: Opcions de Tipus de Publicació

en: Post Types
ca: Tipus de Publicacions

en: Post type
ca: Tipus de publicació

en: Posts
ca: Publicacions

en: Prefer not to answer
ca: Prefereixo no respondre

en: Prepend your field name with the content type slug you're attaching this field group to. This makes it easier to find which field you'd like to work with later, e.g. movie_release_year.
ca: Prefixeu el nom del camp amb el tipus de contingut al qual esteu adjuntant aquest grup de camps. Això facilita trobar amb quin camp voleu treballar més endavant, p. ex., any_estrena_peli.

en: Preserve Taxonomy Hierarchy
ca: Preservar la Jerarquia Taxonomica

en: Preserve the visual hierarchy of taxonomy terms checklist in the classic editor.
ca: Preserva la jerarquia visual de la llista de comprovació de termes de taxonomia a l'editor clàssic.

en: Prevent bloating the database by limiting the number of revisions to keep for some or all post types supporting revisions.
ca: Evita que s'infli la base de dades limitant el nombre de revisions a mantenir per a alguns o tots els tipus d'entrada que admetin revisions.

en: Prevent brute force attacks by limiting the number of failed login attempts allowed per IP address.
ca: Evita els atacs de força bruta limitant el nombre d'intents fallits d'inici de sessió permesos per adreça IP.

en: Prevent smaller components from running or loading. Make the site more secure, load slightly faster and be more optimized for crawling by search engines.
ca: Evita que els components més petits s'executin o carreguin. Fes que el lloc sigui més segur, carrega una mica més ràpid i està més optimitzat per rastrejar pels motors de cerca.

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Previous
ca: Anterior

en: Probably
ca: Probablement

en: Probably not
ca: Probablement no

en: Processor
ca: Processador

en: Product Image
ca: Imatge del producte

en: Professional Services
ca: Serveis professionals

en: Protect your site from brute force, DOS and DDOS attacks via <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. Also disables trackbacks and pingbacks.
ca: Protegiu el vostre lloc dels atacs de força bruta, DOS i DDOS a través de <a href="https://kinsta.com/blog/xmlrpc-php/#what-is-xmlrpcphp" target="_blank">XML-RPC</a>. També inhabilita retroenllaços i retropings.

en: Protected by %1$sALTCHA%2$s
ca: Protegit per %1$sALTCHA%2$s

en: Public Preview
ca: Vista prèvia pública

en: Public Preview for Drafts
ca: Vista Prèvia Pública per a Esborranys

en: Public post types:
ca: Tipus de publicacions públiques:

en: Publish
ca: Publica

en: Purple
ca: Lila

en: Purple Inverted
ca: Lila Invertit

en: QA/Quality Control
ca: Control de qualitat / QA

en: Radio
ca: Ràdio

en: Radio Buttons
ca: Botons de Ràdio

en: Range Slider
ca: Selector d’interval

en: Re-Index
ca: Reindexació

en: Re-enable infinite scrolling in the grid view of the media library. Useful for scrolling through a large library.
ca: Torna a activar el desplaçament infinit a la vista de quadrícula de la biblioteca multimèdia. Útil per desplaçar-se per una gran biblioteca.

en: Real Estate
ca: Béns immobles

en: Redirect 404
ca: Redirecció 404

en: Redirect 404 to Homepage
ca: Redirigeix 404 a la pàgina d'inici

en: Redirect After Login
ca: Redirigeix després d'iniciar la sessió

en: Redirect After Logout
ca: Redirigeix després de tancar la sessió

en: Redirect URL
ca: URL de Redirecció

en: Redirect default URLs to:
ca: Redirigeix ​​les URL predeterminades a:

en: Redirect to:
ca: Redirigeix a:

en: Redirection type
ca: Tipus de redirecció

en: Registered
ca: Registrat

en: Registration
ca: Registre

en: Registration Date Column
ca: Columna de data de registre

en: Relationship
ca: Relació

en: Remove
ca: Elimina

en: Remove 'Howdy'
ca: Elimina «Hola»

en: Remove WordPress logo/menu
ca: Elimina el logotip/menú del WordPress

en: Remove all categories
ca: Elimina totes les categories

en: Remove comments column
ca: Suprimeix la columna de comentaris

en: Remove comments counter/link
ca: Suprimeix el comptador de comentaris/enllaç

en: Remove customize menu
ca: Elimina el menú personalitzat

en: Remove date column
ca: El·liminar la columna de data

en: Remove extra elements listed below, which most likely come from your theme or plugins.
ca: Elimineu els elements addicionals que s'enumeren a continuació, que probablement provenen del vostre tema o complements.

en: Remove home icon and site name
ca: Elimina la icona d'inici i el nom del lloc web

en: Remove new content menu
ca: Suprimeix el menú de contingut nou

en: Remove tags column (for posts)
ca: Elimina la columna d'etiquetes (per a missatges)

en: Remove the Help tab and drawer
ca: Elimina la pestanya d'ajuda i el calaix

en: Remove updates counter/link
ca: Suprimeix el comptador/enllaç d'actualitzacions

en: Remove various elements from the admin bar.
ca: Elimina diversos elements de la barra d'administració.

en: Render this field with Select2
ca: Renderitza aquest camp amb Select2

en: Repeater
ca: Repetidor

en: Repeater Field
ca: Camp Repetidor

en: Repeater Row
ca: Fila de Repetidors

en: Replace Media
ca: Reemplaça mèdia

en: Reply To
ca: Respon a

en: Reply to
ca: Respon a

en: Required
ca: Obligatori

en: Required Color
ca: Color Requerit

en: Required Field Indicator
ca: Indicador de camp obligatori

en: Required Text Color
ca: Color de Text Obligatori

en: Resend
ca: Reenvia

en: Resend Now
ca: Torna a Enviar Ara

en: Resend to
ca: Torna a enviar a

en: Reset Columns
ca: Restableix les columnes

en: Reset Menu
ca: Restableix el Menú

en: Resize newly uploaded, large images to a smaller dimension and delete originally uploaded files. BMPs and non-transparent PNGs will be converted to JPGs and resized.
ca: Canvia la mida de les imatges noves i grans a una dimensió més petita i suprimeix els fitxers pujats originalment. Els BMP i PNG no transparents es convertiran en JPG i es redimensionaran.

en: Resources: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s
ca: Recursos: %1$s | %2$s | %3$s | %4$s

en: Restaurant / Food Service
ca: Restaurant / Servei d'alimentació

en: Restore
ca: Restaurar

en: Restrict login ID to username or email address only.
ca: Restringeix l'identificador d'inici de sessió només al nom d'usuari o a l'adreça electrònica.

en: Retail
ca: Comerç al detall

en: Retired
ca: Jubilat

en: Return Value
ca: Valor de Retorn

en: Review
ca: Revisa

en: Revisions Control
ca: Control de revisions

en: Right
ca: Dreta

en: Right Edge
ca: Vora Dreta

en: Right Half
ca: Meitat Dreta

en: Right Side
ca: Costat dret

en: Rock
ca: Pedra

en: Row Display
ca: Visualització de Files

en: Row Gap
ca: Espai de Fila

en: Row Label
ca: Etiqueta de Fila

en: Rows
ca: Files

en: S - Small
ca: S - Petit

en: SE Visibility: OFF
ca: Visibilitat SE: INACTIU

en: SVG Upload
ca: Pujada SVG

en: Sales
ca: Vendes

en: Satisfaction
ca: Satisfacció

en: Satisfied
ca: Satisfet

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Form Submissions to the Database
ca: Desa els enviaments de formularis a la base de dades

en: Science / Research
ca: Ciència / Recerca

en: Scissor
ca: Tisores

en: Search
ca: Cerca

en: Search %s
ca: Cerca %s

en: Search Code Snippets
ca: Cerca Fragments de Codi

en: Search Engines Visibility Status
ca: Estat de visibilitat dels motors de cerca

en: Search Field Groups
ca: Grups de Camps de Cerca

en: Search Fields
ca: Camps de Cerca

en: Search Options Page
ca: Pàgina d'Opcions de Cerca

en: Search Post Types
ca: Cerca Tipus de Publicacions

en: Search Style Template
ca: Plantilla d'estil de cerca

en: Search Taxonomies
ca: Cerca Taxonomies

en: Search engines are discouraged from indexing this site. Click to change the settings.
ca: Es desaconsella als motors de cerca que indexin aquest lloc. Feu clic per canviar la configuració.

en: Search page
ca: Pàgina de cerca

en: Search terms
ca: Termes de cerca

en: Search users
ca: Cerca usuaris

en: Search...
ca: Cerca...

en: Search:
ca: Cerca:

en: Seasonal
ca: Estacional

en: Second Dropdown Options
ca: Segona Opció Desplegable

en: Secret key
ca: Clau secreta

en: Security
ca: Seguretat

en: Select
ca: Selecciona

en: Select Form
ca: Selecciona el Formulari

en: Select Heading
ca: Selecciona l'encapçalament

en: Select Image
ca: Selecciona la Imatge

en: Select Images
ca: Selecciona imatges

en: Select New Media File
ca: Seleccioneu un fitxer multimèdia nou

en: Select Profile Picture
ca: Selecciona la Imatge de Perfil

en: Select Repeater Field in Page Settings
ca: Seleccioneu el Camp Repetidor a la Configuració de la Pàgina

en: Select Type
ca: Selecciona el tipus

en: Select a Form
ca: Selecciona un formulari

en: Select a field to see the options
ca: Seleccioneu un camp per veure les opcions

en: Select an ASE repeater field to use in this loop template.
ca: Seleccioneu un camp repetidor ASE per utilitzar-lo en aquesta plantilla de bucle.

en: Select an Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: Select and display one of your forms.
ca: Seleccioneu i mostreu un dels vostres formularis.

en: Select field
ca: Selecciona el camp

en: Select or search
ca: Selecciona o cerca

en: Select...
ca: Selecciona...

en: Self-employed
ca: Autònoms

en: Send Now
ca: Envia ara

en: Send To
ca: Enviar a

en: Send To Email
ca: Enviar al correu electrònic

en: Sender
ca: Remitent

en: Sending test email...
ca: Enviant correu electrònic de prova...

en: Separate URL for each role
ca: URL separada per a cada rol

en: Separate with comma for multiple emails
ca: Separeu amb coma per a diversos correus electrònics

en: Separator
ca: Separador

en: September
ca: Setembre

en: September 19, 2023
ca: Setembre 19, 2023

en: Server error. Upload directory isn't writable.
ca: Error del servidor. No es pot escriure al directori de càrrega.

en: Set a logo for the admin area.
ca: Defineix un logotip per a l'àrea d'administració.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after login.
ca: Estableix l'URL de redirecció personalitzat per a tots o alguns rols d'usuari després d'iniciar sessió.

en: Set custom redirect URL for all or some user roles after logout.
ca: Estableix un URL de redirecció personalitzat per a tots o alguns rols d'usuari després de tancar la sessió.

en: Set custom sender name and email. Optionally use external SMTP service to ensure notification and transactional emails from your site are being delivered to inboxes.
ca: Estableix el nom i el correu electrònic del remitent personalitzats. Utilitzeu opcionalment el servei extern SMTP per assegurar que les notificacions i els correus transaccionals del vostre lloc s'estan lliurant a les bústies d'entrada.

en: Set interval to once every
ca: Estableix l'interval a cada un

en: Set links to be active for a maximum of
ca: Estableix els enllaços perquè estiguin actius durant un màxim de

en: Set the password:
ca: Estableix la contrasenya:

en: Set width to
ca: Estableix l'amplada a

en: Settings
ca: Configuració

en: Settings imported successfully
ca: La configuració s'ha importat correctament

en: Settings saved.
ca: Configuració desada.

en: Several times a month
ca: Diverses vegades al mes

en: Several times a week
ca: Diverses vegades a la setmana

en: Several times a year
ca: Diverses vegades a l'any

en: Share about ASE on:
ca: Compartir sobre ASE a:

en: Shortcode
ca: Codi curt

en: Shortcode to embed this form
ca: Codi curt per incrustar aquest formulari

en: Show
ca: Mostra

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show Custom Taxonomy Filters
ca: Mostra els filtres de taxonomia personalitzats

en: Show ID column
ca: Mostra la columna ID

en: Show ID in action rows along with links for Edit, View, etc.
ca: Mostra l'identificador a les files d'acció juntament amb els enllaços per a Edita, Visualitza, etc.

en: Show Less
ca: Mostra'n menys

en: Show Page
ca: Mostra la pàgina

en: Show _MENU_ entries
ca: Mostra les entrades de _MENU_

en: Show a customizable maintenance page on the frontend while performing a brief maintenance to your site. Logged-in administrators can still view the site as usual.
ca: Mostra una pàgina de manteniment personalitzable al frontal mentre realitzeu un breu manteniment al vostre lloc. Els administradors amb inici de sessió encara poden veure el lloc com és habitual.

en: Show additional filter(s) on list tables for hierarchical, custom taxonomies.
ca: Mostra filtres addicionals a les taules de llista per a taxonomies jeràrquiques i personalitzades.

en: Show admin bar status when search engines are set to be discouraged from indexing the site. This is set through a "Search engine visibility" checkbox in Settings >> Reading.
ca: Mostra l'estat de la barra d'administració quan els motors de cerca estan configurats per desaconsellar-los d'indexar el lloc. Això s'estableix a través d'una casella de selecció "Visibilització del motor de cerca" a Configuració >> Lectura.

en: Show duplication link on:
ca: Mostra l'enllaç de duplicació a:

en: Show excerpt column
ca: Mostra la columna de l'extracte

en: Show featured image column
ca: Mostra la columna d'imatge destacada

en: Show file size column in media library
ca: Mostra la columna de la mida del fitxer a la biblioteca multimèdia

en: Show last modified column
ca: Mostra l'última columna modificada

en: Show less
ca: Mostra menys

en: Show more
ca: Mostra més

en: Show private fields
ca: Mostra els camps privats

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address.
ca: Mostra un resum ràpid del sistema en el qual s'està executant el lloc als administradors, al giny del tauler «At a Glance». Això inclou el programari del servidor web, la versió PHP, el programari de la base de dades i l'adreça IP del servidor.

en: Show quick summary of the system the site is running on to admins, in the "At a Glance" dashboard widget. This includes the web server software, the PHP version, the database software and server IP address. It will also show the size of the site, database, root, wp-content, plugins, themes and upload folders.
ca: Mostra un resum ràpid del sistema on s'executa el lloc web als administradors, al widget del tauler de control "D'un Cop d'Ull". Això inclou el programari del servidor web, la versió PHP, el programari de la base de dades i l'adreça IP del servidor. També mostrarà la mida del lloc web, la base de dades, l'arrel, wp-content, els complements, els temes i les carpetes de càrrega.

en: Show the form description
ca: Mostra la descripció del formulari

en: Show the form title
ca: Mostra el títol del formulari

en: Show the values by default
ca: Mostra els valors per defecte

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ca: Mostra de 0 a 0 entrades

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ca: S'estan mostrant _START_ a _END_ d'entrades _TOTAL_

en: Side
ca: Costat

en: Single
ca: Únic

en: Single page/post/CPT
ca: Pàgina/publicació/CPT individual

en: Single post/page/CPT
ca: Publicació/pàgina/CPT individual

en: Site Icon
ca: Icona del lloc

en: Site Identity on Login Page
ca: Identitat del lloc a la pàgina d'inici de sessió

en: Site key
ca: Clau del lloc

en: Size
ca: Mida

en: Size (Full)
ca: Mida (Completa)

en: Size (Simple)
ca: Mida (Simple)

en: Skilled Labor
ca: Mà d'obra qualificada

en: Skipped
ca: Omès

en: Sleeping pods
ca: Càpsules per dormir

en: Small
ca: PEtit

en: Snippet Options
ca: Opcions de fragment

en: Snippet updated
ca: Fragment actualitzat

en: Snippet was successfully executed.
ca: El fragment s'ha executat correctament.

en: Solid
ca: Sòlid

en: Solid Bar Labels
ca: Etiquetes de barra sòlida

en: Some college
ca: Alguna universitat

en: Something went wrong.
ca: Alguna cosa ha anat malament.

en: Something went wrong. Log was not cleared.
ca: Alguna cosa ha anat malament. No s'ha esborrat el registre.

en: Something went wrong. Please check the latest log entry for details. This page will reload now...
ca: Alguna cosa ha anat malament. Si us plau, consulteu l'última entrada del registre per obtenir més informació. Aquesta pàgina es tornarà a carregar ara...

en: Something went wrong. Snippet was not successfully executed.
ca: S'ha produït un error. El fragment no s'ha executat correctament.

en: Something went wrong. Unable to delete email delivery log entry with the ID %s.
ca: S'ha produït un error. No s'ha pogut suprimir l'entrada del registre d'entrega de correus electrònics amb l'ID %s.

en: Somewhat better
ca: Una mica millor

en: Somewhat worse
ca: Una mica pitjor

en: Sorry, an error occurred! Your form cannot be submitted.
ca: Ho sentim, s'ha produït un error! No es pot enviar el formulari.

en: Sort
ca: Ordenar

en: Sort Order
ca: Ordre de classificació

en: Source
ca: Font

en: Spacer
ca: Espaiador

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spam Protection
ca: Protecció contra correu brossa

en: Spam protection fields
ca: Camps de protecció contra correu brossa

en: Specify the granularity (increment or decrement) of the value.
ca: Especifiqueu la granularitat (increment o decrement) del valor.

en: Spread
ca: Propagació

en: Stacked Steps
ca: Esglaons Aapilats

en: Stacked Waves
ca: Ones Apilades

en: Standard Fonts
ca: Fonts Estàndard

en: Star
ca: Estrella

en: State/Province
ca: Estat/Província

en: Status
ca: Estat

en: Step
ca: Pas

en: Stretch
ca: Estirament

en: String: True or False
ca: Cadena: Vertader o Fals

en: String: Yes or No
ca: Cadena: Sí o No

en: Stripes
ca: Ratlles

en: Strongly agree
ca: Totalment d'acord

en: Strongly disagree
ca: Totalment en desacord

en: Student
ca: Estudiant

en: Style
ca: Estil

[ctx: Style Template]
en: Add New
ca: Afegeix Nou

en: Styles
ca: Estils

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submit
ca: Enviar

en: Submit Button
ca: Botó d'Enviament

en: Submit Button Alignment
ca: Alineació del Botó d'Enviar

en: Submit Button CSS Class
ca: Classe CSS del botó d'Enviament

en: Submit Button Text
ca: Text del Botó d'Enviar

en: Success
ca: Èxit

en: Success Message
ca: Missatge d'Èxit

en: Successful
ca: Èxit

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Support
ca: Suport

en: Tab
ca: Pestanya

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Taxonomy Options
ca: Opcions de Taxonomia

en: Taxonomy Terms
ca: Termes de Taxonomia

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Technology
ca: Tecnologia

en: Telecommunications
ca: Telecomunicacions

en: Temporary
ca: Temporal

en: Term
ca: Terme

en: Term IDs
ca: ID de Termes

en: Term does not exist, so cannot be deleted
ca: El terme no existeix, per tant no es pot suprimir.

en: Terms Order
ca: Ordre de Condicions

en: Test Email
ca: Correu electrònic de prova

en: Test email was successfully processed</span>.<br />Please check the destination email's inbox to verify successful delivery.
ca: El correu electrònic de prova s'ha processat correctament</span>.<br />Si us plau, comproveu la safata d'entrada del correu de destinació per verificar el lliurament amb èxit.

en: Text Align
ca: Alineació del text

en: Text Alignment
ca: Alineació del text

en: Text Area
ca: Àrea de Text

en: Text Color
ca: Color del Text

en: Text Decoration
ca: Decoració de Text

en: Text Transform
ca: Transformació de Text

en: Text Type
ca: Tipus de Text

en: Thank you for your submission. We will get back to you as soon as possible.
ca: Gràcies per la teva sol·licitud. Ens posarem en contacte amb tu tan aviat com sigui possible.

en: The %s directory could not be created
ca: No s'ha pogut crear el directori %s

en: The %s directory is not writable, therefore the code snippet files cannot be saved.
ca: El directori %s no és escrivible, per tant, els fitxers de fragments de codi no es poden desar.

en: The allowed extensions are pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv
ca: Les extensions permeses són pdf, doc, docx, xls, xlsx, odt, ppt, pptx, pps, ppsx, jpg, jpeg, png, gif, bmp, mp3, mp4, ogg, wav, mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, txt, zip, rar, 7z, csv

en: The code is active. Click to deactivate it
ca: El codi està actiu. Feu clic per desactivar-lo.

en: The code is inactive. Click to activate it
ca: El codi està inactiu. Feu clic per activar-lo.

en: The company culture allows for work-life balance
ca: La cultura de l'empresa permet l'equilibri entre la vida laboral i la personal

en: The current file will be replaced with the uploaded / selected file (of the same type) while retaining the current ID, publish date and file name. Thus, no existing links will break.
ca: El fitxer actual serà substituït pel fitxer pujat / seleccionat (del mateix tipus) mentre es conserva l'ID actual, la data de publicació i el nom del fitxer. Per tant, no es trencaran els enllaços existents.

en: The field group with the lowest order will appear first.
ca: El grup de camps amb l'ordre més baix apareixerà primer.

en: The field label that editors will see.
ca: L'etiqueta del camp que veuran els editors.

en: The field name is passed into get_cf() to retrieve values. Use only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom del camp es passa a get_cf() per recuperar valors. Utilitzeu només lletres minúscules, números i subratllats.

en: The preview seen here will use the Form Builder default style. Please preview on the frontend to see the theme's style applied.
ca: La previsualització que es veu aquí utilitzarà l'estil predeterminat del Creador de formularis. Si us plau, previsualitzeu-la al frontend per veure l'estil aplicat al tema.

en: The reCAPTCHA keys are not entered.
ca: No s'han introduït les claus reCAPTCHA.

en: The reCAPTCHA was not entered correctly
ca: El reCAPTCHA no s'ha introduït correctament.

en: The role(s) above have the <code>%s</code> capability required to view and access the menu item.
ca: El(s) rol(s) anterior(s) tenen la capacitat <code>%s</code> necessària per veure i accedir a l'element del menú.

en: The snippet has been deactivated. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, then <strong>update and activate</strong> the snippet.
ca: El fragment s'ha desactivat. Si us plau, <strong>corregiu el codi</strong> que causa l'error i, a continuació, <strong>actualitzeu i activeu</strong> el fragment.

en: The taxonomy_name or args[taxonomy_name] parameter must be included in the request.
ca: El paràmetre taxonomy_name o args[taxonomy_name] s'ha d'incloure a la sol·licitud.

en: The text beside the checkbox
ca: El text al costat de la casella de selecció

en: There was a problem verifying your captcha
ca: Hi ha hagut un problema en verificar el captcha.

en: There was a problem with your submission. Please try again.
ca: Hi ha hagut un problema amb el teu enviament. Torna-ho a intentar.

en: Third Dropdown Options
ca: Tercera Opció Desplegable

en: This email was sent from #linked_site_name.
ca: Aquest correu electrònic s'ha enviat des de #linked_site_name.

en: This field is invalid.
ca: Aquest camp no és vàlid.

en: This field is not set up yet.
ca: Aquest camp encara no està configurat.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This has <strong>triggered safe mode</strong> to be enabled and all PHP snippets execution are currently stopped. Please <strong>fix the code</strong> causing the error, <strong>update</strong> the snippet, and only then, <strong>activate</strong> the snippet and <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>disable safe mode</strong></a>.
ca: Això ha <strong>activat el mode segur</strong> i l'execució de tots els fragments de codi PHP està actualment aturada. Si us plau, <strong>corregiu el codi</strong> que causa l'error, <strong>actualitzeu</strong> el fragment i, només llavors, <strong>activeu</strong> el fragment i <a id="disable-csm-safe-mode-link" href="#"><strong>desactiveu el mode segur</strong></a>.

en: This is a multi-select field
ca: Aquest és un camp de selecció múltiple

en: This is a required field
ca: Aquest és un camp obligatori

en: This is for the Entries page
ca: Això és per a la pàgina d'entrades

en: This link has expired or is invalid!
ca: Aquest enllaç ha caducat o no és vàlid!

en: This option will only work if the Field Max Width is set and width is smaller than container.
ca: Aquesta opció només funcionarà si l'amplada màxima del camp està definida i l'amplada és més petita que el contenidor.

en: This site is undergoing maintenance for an extended period today. Thanks for your patience.
ca: Aquest jaciment està en procés de manteniment durant un període prolongat avui dia. Gràcies per la teva paciència.

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status fatal">fatal error</span>:
ca: Aquest fragment ha provocat el següent <span class="php-error-status fatal">error fatal</span>:

en: This snippet caused the following <span class="php-error-status non-fatal">non-fatal error</strong>:</span>
ca: Aquest fragment ha provocat el següent <span class="php-error-status non-fatal">error no fatal</strong>:</span>

en: Thumbnail (cropped)
ca: Miniatura (retallada)

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time
ca: Temps

en: Timezones
ca: Zones horàries

en: Tips
ca: Consells

en: Title
ca: Títol

en: To
ca: A

en: To 'deactivate' a field group, change it's status to 'Draft' via Quick Edit.
ca: Per "desactivar" un grup de camps, canvieu-ne l'estat a "Esborrany" mitjançant l'Edició ràpida.

en: To Create New Form
ca: Per Crear un Formulari Nou

en: To create a new Custom Style, go to the %1$sStyles%2$s page.
ca: Per crear un nou estil personalitzat, aneu a la pàgina %1$sStyles%2$s.

en: To exclude an image from conversion and resizing, append '-nr' suffix to the file name, e.g. bird-photo-4k-nr.jpg
ca: Per a excloure una imatge de la conversió i el canvi de mida, afegiu el sufix «-nr» al nom del fitxer, p. ex. bird-photo-4k-nr.jpg

en: To exclude https://www.site.com/contact/, just enter the relative URL /contact/. Enter one URL per line.
ca: Per excloure https://www.site.com/contact/, només cal que introduïu l'URL relativa /contact/. Introduïu una URL per línia.

en: Toggle row visibility
ca: Alterna la visibilitat de la fila

en: Tools
ca: Eines

en: Top
ca: Superior

en: Top Spacing
ca: Espaiat Superior

en: Translate
ca: Tradueix

en: Transparency
ca: Transparència

en: Transportation / Logistics
ca: Transport / Logística

en: Trash
ca: Paperera

en: Trigger publishing of scheduled posts of all types marked with "missed schedule", anytime the site is visited.
ca: Activa la publicació de publicacions programades de tots els tipus marcades amb "horari perdut", sempre que es visiti el lloc.

en: Triggered from:
ca: Activat per:

en: True
ca: Cert

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Turnstile secret key
ca: Clau secreta del Turnstile

en: Turnstile site key
ca: Clau del lloc del Turnstile

en: Turnstile will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
ca: El Turnstile no funcionarà fins que el lloc i les claus secretes no estiguin configurats. Afegiu claus al mòdul de protecció CAPTCHA d'ASE %1$saquí%2$s.

en: Type
ca: Tipus

en: Type of page
ca: Tipus de pàgina

en: Typography
ca: Tipografia

en: U.S. States
ca: Estats Units

en: U.S. States Abbreviations
ca: Abreviatures dels Estats Units

en: Unable to delete %s
ca: No s'ha pogut eliminar %s

en: Unauthorized.
ca: No autoritzat.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Under 18
ca: Menor de 18 anys

en: Under maintenance
ca: En manteniment

en: Underline
ca: Subratllat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unlikely
ca: Improbable

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Update
ca: Actualització

en: Update %s
ca: Actualització %s

en: Update Options Page
ca: Pàgina d'Opcions d'Actualització

en: Update Post Type
ca: Actualitza el Tipus de Publicació

en: Upgrade
ca: Actualització

en: Upload
ca: Pujada

en: Upload Button
ca: Botó de Pujada

en: Upload File
ca: Puja el fitxer

en: Upload Label
ca: Etiqueta de càrrega

en: Upload image
ca: Puja una imatge

en: Uploaded Date
ca: Data de Càrrega

en: Uploaded Date and Time
ca: Data i Hora de Càrrega

en: Uploaded Time
ca: Hora de Càrrega

en: Uppercase
ca: Majúscules

en: Use #form_details for including all form data
ca: Feu servir #form_details per incloure totes les dades del formulari

en: Use #form_title for the form title
ca: Feu servir #form_title per al títol del formulari

en: Use #linked_site_name for the site name linked to the site URL
ca: Feu servir #linked_site_name per al nom del lloc enllaçat a l'URL del lloc.

en: Use #site_name for the site name
ca: Feu servir #site_name com a nom del lloc

en: Use <strong>#page_title</strong> for the title of the page the form is displayed on.
ca: Feu servir <strong>#page_title</strong> com a títol de la pàgina on es mostra el formulari.

en: Use <strong>#page_url</strong> for the URL of the page the form is displayed on.
ca: Feu servir <strong>#page_url</strong> per a l'URL de la pàgina on es mostra el formulari.

en: Use ASE Repeater
ca: Utilitza el Repetidor ASE

en: Use Selected Image
ca: Utilitza la imatge seleccionada

en: Use [admin_email] for the site administrator's email
ca: Feu servir [admin_email] com a correu electrònic de l'administrador del lloc web.

en: Use a customizable page
ca: Utilitza una pàgina personalitzable

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site:
ca: Feu servir un shortcode com els exemples següents per mostrar una adreça de correu electrònic al front-end del vostre lloc web:

en: Use a shortcode like the following examples to display an email address on the frontend of your site: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com"]</strong> to display the email on it's own line</li>
            			<li><strong>[obfuscate email="john@example.com" display="inline"]</strong> to show the email inline</li>
            		</ul>
ca: Utilitzeu un codi curt com els exemples següents per a mostrar una adreça de correu electrònic al frontend del vostre lloc: 
            		<ul>
            			<li><strong>[obfuscate email the"john@theexample.com"]</strong> per mostrar el correu electrònic a la seva pròpia línia</li>
            			<li><strong>[obfuscate email the"john@theexample.com" display]"inline"]</strong> per mostrar el correu electrònic en línia</li>
            		</ul>

en: Use an existing page
ca: Utilitza una pàgina existent

en: Use as Profile Picture
ca: Utilitza com a Imatge de Perfil

en: Use custom order of terms on frontend query and display.
ca: Utilitza un ordre personalitzat dels termes a la consulta i la visualització del frontend.

en: Use custom order on frontend query and display of enabled post types. You may need to manually set query order by <code>menu_order</code> in an <code>ascending</code> order.
ca: Feu servir un ordre personalitzat a la consulta del frontend i a la visualització dels tipus de publicació activats. Pot ser que hàgiu de definir manualment l'ordre de la consulta per <code>menu_order</code> en un ordre <code>ascendent</code>.

en: Use original label
ca: Utilitza l'etiqueta original

en: Use the [post_cf_form] shortcode to display a frontend submission form.
ca: Feu servir el codi curt [post_cf_form] per mostrar un formulari d'enviament al frontend.

en: Use the site icon and URL to replace the default WordPress logo with link to wordpress.org on the login page. Go to <a href="%1$s">General Settings</a> or the <a href="%2$s">Customizer</a> to set or change your site icon.
ca: Utilitzeu la icona i l'URL del lloc per reemplaçar el logotip per defecte del WordPress amb l'enllaç a wordpress.org a la pàgina d'inici de sessió. Aneu a <a href="%1$s">Configuració General</a> o el <a href="%2$s">Personalitzador</a> per establir o canviar la icona del lloc web.

en: Use this for the default sort
ca: Feu servir això per a l'ordenació per defecte

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user role(s).
ca: Útil quan necessiteu modificar l'àrea d'administració només per a determinat(s) rol(s) d'usuari.

en: Useful for when you need to modify the admin area only for certain user(s).
ca: Útil quan necessiteu modificar l'àrea d'administració només per a determinat(s) usuari(s).

en: User
ca: Usuari

en: User ID
ca: ID d'usuari

en: User ID fields will not show in your form.
ca: Els camps d'ID d'usuari no es mostraran al formulari.

en: User Roles
ca: Rols d'Usuari

en: User role
ca: Rol d'usuari

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username only
ca: Només nom d'usuari

en: Utilities
ca: Utilitats

en: Validate with:
ca: Valida amb:

en: Validation
ca: Validació

en: Validation Messages
ca: Missatges de Validació

en: Validation Text
ca: Text de Validació

en: Value
ca: Valor

en: Values
ca: Valors

en: Various Admin UI Enhancements
ca: Millora de la interfície d'administració

en: Various, smaller enhancements for different parts of the admin interface.
ca: Diverses millores més petites per a diferents parts de la interfície d'administració.

en: Verification failed. Try again later.
ca: La verificació ha fallat. Torna-ho a provar més tard.

en: Verified
ca: Verificat

en: Verifying you're not a robot...
ca: Verificant que no ets un robot...

en: Verifying... please wait.
ca: Verificant... si us plau, espereu.

en: Very important
ca: Molt important

en: Via a secure URL
ca: Mitjançant una URL segura

en: Video
ca: Vídeo

en: View
ca: Veure

en: View Admin as Role
ca: Mostra l'administrador com a rol

en: View Code Snippet
ca: Veure Fragment de Codi

en: View Content
ca: Mostra el contingut

en: View Field Group
ca: Veure Grup de Camps

en: View Options Page
ca: Veure Pàgina d'Opcions

en: View Post Type
ca: Veure el Tipus de Publicació

en: View Style Template
ca: Visualitza la Plantilla d'Estil

en: View Taxonomy
ca: Veure Taxonomia

en: View admin pages and the site (logged-in) as one of the non-administrator user roles.
ca: Veure les pàgines d'administració i el lloc (iniciat) com un dels rols d'usuari no administradors.

en: View documentation
ca: Veure documentació

en: Visit the homepage
ca: Visita la pàgina principal

en: WYSIWYG Editor
ca: Editor WYSIWYG

en: We'll be back soon.
ca: Tornarem aviat.

en: WebP quality:
ca: Qualitat de WebP:

en: Website / URL
ca: Lloc web / URL

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welcome to WordPress
ca: Benvingut a WordPress

en: When
ca: Quan

en: Where to execute / insert
ca: On executar / inserir

en: Wider Admin Menu
ca: Menú d'administració més ampli

en: Widget theme
ca: Tema de widget

en: Widowed
ca: Vidua

en: Width
ca: Amplada

en: Will use the site icon set in Settings >> General.
ca: Utilitzaré la icona del lloc web definida a Configuració >> General.

en: Would You / Probability
ca: Ho Faries / Probabilitat

en: Write a quick, 5-star review for ASE
ca: Escriu una ressenya ràpida i de 5 estrelles per a l'ASE

en: XL - Extra large
ca: XXL - Extra gran

en: XS - Extra small
ca: XS - Extra petit

en: XXL - Extra extra large
ca: XXL - Extra extra gran

en: XXS - Extra extra small
ca: XXS - Extra extra petit

en: XXXL - Extra extra extra large
ca: XXXL - Extra extra extra gran

en: Yellow
ca: Groc

en: Yellow Inverted
ca: Groc Invertit

en: Yes
ca: Sí

en: Yes, of course
ca: Sí, és clar

en: You are trying to edit a form that does not exist.
ca: Esteu intentant editar un formulari que no existeix.

en: You are trying to view an entry that does not exist.
ca: Esteu intentant veure una entrada que no existeix.

en: You can also append <strong>?bypass=%1$s</strong> in the URL to bypass the password entry form. e.g. %2$s/?bypass=%3$s. This can be useful when you need to quickly share a dev site with another person, e.g. a client.
ca: També podeu afegir <strong>?bypass=%1$s</strong> a l'URL per ometre el formulari d'entrada de contrasenya. p. ex. %2$s/?bypass=%3$s. Això pot ser útil quan necessiteu compartir ràpidament un lloc web de desenvolupament amb una altra persona, p. ex. un client.

en: You can also paste an image URL hosted on another site.
ca: També podeu enganxar l'URL d'una imatge allotjada en un altre lloc.

en: You can export the form styles and then import the form styles in the same or different website.
ca: Podeu exportar els estils de formulari i després importar-los al mateix lloc web o a un de diferent.

en: You can export the settings and then import the form in the same or different website.
ca: Podeu exportar la configuració i després importar el formulari al mateix lloc web o a un altre.

en: You can resend the following message to the same destination or to a different one.
ca: Podeu tornar a enviar el següent missatge a la mateixa destinació o a una de diferent.

en: You can, for example, use this to add &lt;link&gt; for loading custom web fonts.
ca: Per exemple, podeu utilitzar això per afegir un &lt;link&gt; per carregar fonts web personalitzades.

en: You did not add any fields to your form. %1$sGo back%2$s and add some.
ca: No has afegit cap camp al formulari. %1$sTorna enrere%2$s i afegeix-ne alguns.

en: You might need to reload your browser tab to see it.
ca: Potser haureu de tornar a carregar la pestanya del navegador per veure-ho.

en: Your IP address is %1$s <span class="faded">(from %2$s header)</span>
ca: La teva adreça IP és %1$s <span class="faded">(de la capçalera %2$s)</span>

en: Your submission for:
ca: La teva proposta per a:

en: Zip/Postal
ca: Codi postal

[ctx: add new]
en: Add Code Snippet
ca: Afegeix un Fragment de Codi

[ctx: add new on admin bar]
en: Code Snippet
ca: Fragment de Codi

[ctx: add new on admin bar]
en: Style Template
ca: Plantilla d'Estil

[ctx: admin menu]
en: Code Snippets
ca: Fragments de Codi

[ctx: admin menu]
en: Style Template
ca: Plantilla d'Estil

en: and
ca: i

en: at
ca: a

en: auto-generated
ca: generat automàticament

en: between
ca: entre

en: contact
ca: contacte

en: contains
ca: conté

en: crop
ca: retallar

en: days for:
ca: dies per a:

en: decimal points
ca: punts decimals

en: default
ca: per defecte

en: does not contain
ca: no conté

en: e.g. /contact/
ca: p. ex. /contacte/

en: e.g. 202.73.201.157
ca: p. ex. 202.73.201.157

en: e.g. 280
ca: p. ex. 280

en: e.g. 72
ca: p. ex. 72

en: e.g. F j, Y - H:i:s
ca: p. ex. F j, Y - H:i:s

en: e.g. backend
ca: p. ex. backend

en: e.g. https://www.example.com/custom-login-style.css
ca: p. ex. https://www.example.com/custom-login-style.css

en: e.g. https://www.site.com/media/brand_logo.jpg
ca: p. ex. https://www.site.com/media/brand_logo.jpg

en: e.g. maintenance
ca: p. ex. manteniment

en: e.g. my-account
ca: p. ex. el-meu-compte

en: e.g. wp/v2/posts
ca: p. ex. wp/v2/posts

en: earlier than
ca: abans que

en: entries
ca: entrades

en: equals
ca: iguals

en: failed login attempts allowed before 15 minutes lockout
ca: intents d'inici de sessió fallits permesos abans del bloqueig de 15 minuts

en: for:
ca: per a:

en: form
ca: formilari

en: frontend (conditional)
ca: frontend (condicional)

en: greater than
ca: més gran que

en: if
ca: si

en: is
ca: és

en: is / one of
ca: és / un de

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is greater than or equal to
ca: és més gran o igual que

en: is less than
ca: és inferior a

en: is less than or equal to
ca: és menor o igual a

en: is not
ca: no és

en: is not / not any of
ca: no és / no és cap de

en: later than
ca: més tard que

en: less than
ca: menys que

en: lockout(s) will block further login attempts for 24 hours
ca: els lockout(s) bloquejaran els intents d'inici de sessió durant 24 hores

en: log entries and delete older ones.
ca: entrades del registre i suprimir les més antigues.

en: no crop
ca: no retallar

en: of the CAPTCHA challenge
ca: del repte CAPTCHA

en: or
ca: o

en: pixels
ca: píxels

en: pixels <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ca: píxels <span class="faded">(Per defecte és 1920 píxels)</span>

en: pixels. <span class="faded">(Default is 1920 pixels)</span>
ca: píxels. <span class="faded">(Per defecte és 1920 píxels)</span>

[ctx: post type general name]
en: Code Snippets
ca: Fragments de Codi

[ctx: post type general name]
en: Style Templates
ca: Plantilla d'Estil

[ctx: post type singular name]
en: Code Snippet
ca: Fragment de Codi

[ctx: post type singular name]
en: Style Template
ca: Plantilla d'Estil

en: reCAPTCHA v2 secret key
ca: clau secreta de reCAPTCHA v2

en: reCAPTCHA v2 site key
ca: clau de lloc web reCAPTCHA v2

en: reCAPTCHA v3 secret key
ca: clau secreta de reCAPTCHA v3

en: reCAPTCHA v3 site key
ca: clau de lloc web reCAPTCHA v3

en: reCAPTCHA verification failed.
ca: la verificació de reCAPTCHA ha fallat.

en: reCAPTCHA widget
ca: widget de reCAPTCHA

en: reCAPTCHA will not work untill the Site and Secret Keys are set up. Add Keys in ASE's CAPTCHA Protection module %1$shere%2$s.
ca: reCAPTCHA no funcionarà fins que el lloc i les claus secretes no estiguin configurats. Afegiu claus al mòdul de protecció CAPTCHA d'ASE %1$saquí%2$s.

en: revisions for:
ca: revisions per a:

en: the life-span of the challenge
ca: la durada del repte

en: to display the email on it's own line
ca: per mostrar el correu electrònic en la seva pròpia línia

en: to show the email inline
ca: per mostrar el correu electrònic en línia

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong>
ca: per mostrar el correu electrònic en línia i enllaçat amb <strong>mailto:</strong>

en: to show the email inline and linked with <strong>mailto:</strong> with a pre-defined subject line.
ca: per mostrar el correu electrònic en línia i enllaçat amb <strong>mailto:</strong> amb una línia d'assumpte predefinida.

en: to show the email inline, linked with <strong>mailto:</strong> and has a custom CSS class to more easily customize the style.
ca: per mostrar el correu electrònic en línia, enllaçat amb <strong>mailto:</strong> i té una classe CSS personalitzada per personalitzar l'estil més fàcilment.

en: to show the email, linked with <strong>mailto:</strong>, with a custom text and has a custom CSS class to more easily customize the style, e.g. as a "Contact Us" button.
ca: per mostrar el correu electrònic, enllaçat amb <strong>mailto:</strong>, amb un text personalitzat i una classe CSS personalitzada per personalitzar l'estil més fàcilment, per exemple, com a botó "Contacteu-nos".

en: with AVIF support
ca: amb suport AVIF

en: without AVIF support
ca: sense suport AVIF
